18/873/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.05.2011 р. Справа №18/873/11
за позовом Відкритого акціонерного товариства "Полтаваобленерго" в особі Полтавської філії ВАТ "Полтаваобленерго" електромереж району, юр.адреса: пр-т Першотравневий, 19, м. Полтава, 3600; поштова адреса: вул. Ліхачова, 17, с. Щербані, 38750
до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна дільниця" с. Абазівка, Полтавський район, 38715
третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет позову на стороні відповідача: Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку "Господар" (вул. Ватутіна, 7, с. Абазівка, Полтавський район, 38715).
про стягнення 1567,57 грн.
Суддя Босий В.П.
Представники сторін:
від позивача: Гусак Ю.А. перепустка № 90
Губарева О.С. перепустка № 1830
від відповідача: не з"явився
від третьої особи: Климова О.Ю.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення у відповідності до вимог ст. 85 ГПК України.
Обставини справи: розглядається позовна заява про стягнення з відповідача заборгованості за недораховану електричну енергію згідно Акта порушень № 002556 від 28.09.09 р. та протоколу № 002556 від 27.01.2010 р. на загальну суму 1567,57 грн.
Позивач уточнив позовні вимоги в частині повного найменування відповідача: Комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна дільниця", с. Абазівка. Уточнення прийнято судом до розгляду.
Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на відсутність заборгованості перед позивачем.
Крім того, відповідач зазначає, що балансоутримувачем будинку по вул.Ватутіна,7, с.Абазівка, Полтавського району з 09.11.2005 р. є Об"єднання співвласників багатоквартирного будинку "Господар".
Від відповідача надійшло клопотання про заміну первісного відповідача - КП "ЖКК" на належного ОСББ "Господар".
Суд відмовляє в задоволенні вказаного клопотання, виходячи з наступного:
Відповідно до ст. 24 ГПК України господарський суд, встановивши до прийняття рішення, що позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, може за згодою позивача, не припиняючи провадження у справі, допустити заміну первісного відповідача належним відповідачем.
Згідно інформаційного листа ВГСУ від 29.09.2009 р. № 01-08/530 "Про деякі питання порушені у доповідних записках господарських судів України у першому півріччі 2009 року щодо застосування норм господарського процесуального Кодексу України здійснення такої заміни є правом, а не обов'язком суду. В будь якому разі він повинен з'ясувати думку відповідача з цього приводу.
Згода позивача на заміну неналежного відповідача відсутня.
Таким чином, у суду відсутні підстави для заміни відповідача.
Третя особа в письмових поясненнях проти позову заперечує, посилаючись на те, що внутрішньобудинкові електромережі ( в тому числі і лічильники, що знаходяться в під'їздах) не були передані на баланс ОСББ "Господар", тому за надані послуги по освітленню під'їздів ОСББ "Господар" перераховувало КП "ЖЕД", с. Абазівка (копії квитанцій про оплату за спожиту електроенергію в матеріалах справи).
Також третя особа вказує, що лічильник, з якого було зірвано пломбу не знаходиться на балансі ОСББ "Господар".
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, третьої особи, суд встановив:
28.09.09р. представники Полтавської філії ВАТ "Полтаваобленерго" під час обстеження об'єкта електропостачання по вул. Ватутіна,7 в с. Абазівка в присутності начальника КП "ЖКК с Абазівка Полтавського району" - Бровар В.М. виявили факт порушення даною юридичною особою "Правил користування електричною енергією" (затверджені постановою НКРЕ України за № 28 від 31 липня 1996р., зареєстровані в Міністерстві юстиції України 02.08.96р. за №41I1442), що полягало в зриві пломби електропередавальної організації на задній кришці електролічильника.
Згідно п. 1.З. ПКЕЕ постачання електричної енергії для забезпечення потреб електроустановки здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між власником цієї установки та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом. Між Полтавською філією ВАТ "Полтаваобленерго" електромереж району та відповідачем - КП "ЖКК с. Абазівка Полтавського району діє договір на постачання електричної енергії № 3502р від 07.10.08р.
Згідно п. 6.41. Правил ПКЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень. В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти ПКЕЕ та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, які необхідно вжити для усунення допущених порушень.
Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. Акт підписується представником постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) та представником споживача.
Як вбачається з матеріалів справи на підставі п. 6.40.; п. 6.41. ПКЕЕ уповноваженими працівниками Полтавської філії ВАТ "Полтаваобленерго" електромереж району 28.09.09р. у присутності начальника КП "ЖКК с. Абазівка Полтавського району" - Бровар В.М. було складено двосторонній Акт за № 002556 про порушення відповідачем ПКЕЕ, яке полягає в зриві пломби електропередавальної організації на задній кришці електролічильника.
Згідно складеного Акту № 002556 та відповідно до п.6.42. ПКЕЕ було прийнято рішення створити комісію з розгляду актів про порушення ПКЕЕ Відповідачем у приміщенні Полтавської філії ВАТ "Полтаваобленерго" електромереж району 07.10.09р. (зазначено у акті №002556). Про час та місце засідання комісії відповідач був належним чином повідомлений, про що свідчить підпис у Акті № 002556 від 28.09.09р.
За п.6.42 Правил ПКЕЕ на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Як зазначає позивач на засідання комісії з розгляду акта порушення ПКЕЕ № 002556 відповідач не з'явився. Комісією було прийнято рішення відкласти перегляд зазначеного акта порушення ПКЕЕ на 27.01.10р. для повторного виклику представника відповідача. Відповідач з'явився 27.01.10р. в приміщення Полтавської філії ВАТ "Полтаваобленерго" для комісійного розгляду акта № 002556 та надання пояснень з приводу факту порушення ПКЕЕ. Як вказує позивач, в цей день у приміщенні Полтавської філії ВАТ "Полтаваобленерго" електромереж району відбулась комісія з розгляду акта порушення ПКЕЕ, обґрунтованих пояснень по факту даного порушення представник Відповідача не надав. Комісією було прийнято рішення нарахувати відповідачу 1567 грн. 57 коп. - суму матеріальних збитків по Акту №002556 від 28.09.09р. згідно з діючою "Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією" (затверджено постановою НКРЕ від 04.05.06р. № 562, зареєстровано в Мін"юсті України 04.07.06р. за № 782/12656, зі змінами) (далі - Методика) та Рахунку № ПКЕЕ 3502р від 27.01.10р.
Відповідач отримав копію протоколу №002556 від 27.01.10р. засідання комісії та оригінал Рахунку № ПКЕЕ 3202р від 27.01.10р., що підтверджується його підписом на зазначених документах.
Оплата недоврахованої електроенергії по акту порушення ПКЕЕ № 002556 відповідачем не була здійснена.
Керуючись п. п. 1.1., п.1.2, 2.1. Методики уповноважені працівники Полтавської філії ВАТ "Полтаваобленерго" електромереж району визначили обсяг недоврахованої електричної енергії в розмірі - 1567 грн. 57 коп.
Відповідно до ст.ст.15,16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого цивільного права у разі його порушення, не визнання або оспорювання у порядку та у спосіб, що встановлений договором або законом. Способи захисту прав суб'єктів господарювання та споживачів встановлені ст.20 ГК України.
Згідно з ст.11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також дій, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Статтею 174 ГК України визначені підстави виникнення господарських зобов'язань, ст.ст.175, 193 цього Кодексу –поняття майново-господарських зобов'язань та загальні умови виконання господарських зобов'язань.
На спірні правовідносини поширюються положення Закону України “Про електроенергетику”, Правила користування електричною енергією, затверджені Постановою НКРЕ України №28 від 31.07.1996р., згідно зі змінами.
Згідно зі ст.26 Закону “Про електроенергетику”, п.1.3 Правил постачання та споживання електричної енергії для забезпечення потреб можливо лише на підставі договору, укладеного з постачальником електричної енергії.
Пунктом 1.2 Правил користування електричною енергією, визначено, що недоврахована електрична енергія це –обсяг електричної енергії, використаний споживачем або переданий транзитом, але не врахований розрахунковими засобами обліку або врахований неправильно.
Згідно з п. 6.41 вказаних Правил, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або
умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень. В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недорахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, які необхідно вжити для усунення допущених порушень. Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. Акт підписується представником постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) та представником споживача. У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації). Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акта, які зазначаються в акті, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання.
Пунктом 6.43 ПКЕЕ передбачено, що споживач має оплатити розрахункові документи за недораховану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка. Спірні питання, які виникають між сторонами при складанні акта, визначенні розміру коштів, належних до оплати, здійснення платежів, вирішуються у судовому порядку.
Відповідач не надав суду доказів сплати заборгованості за рахунком № 3502 від 27.01.2010р. З огляду на викладене суд вважає позовні вимоги про стягнення 1567,57 грн. обґрунтованими, такими, що не суперечать приписам законодавства України про електроенергетику (п.п. 6.40-6.43 Правил користування електричною енергією), та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Заперечення відповідача судом відхиляються, оскільки відповідач в порядку вимог ст.33 ГПК України не надав суду доказів того, що що внутрішньобудинкові електромережі ( в тому числі і лічильники, що знаходяться в під'їздах житлового будинку по вул.Ватутіна,7, с. Абазівка ) були передані на баланс ОСББ "Господар". Крім того, відповідач не довів належними доказами наявності заборгованості за спожиту електроенергію ОСББ "Господар". До того ж, договір про постачання електричної енергії від № 3502 від 07.10.2008 р. укладений саме з Комунальним підприємством "Житлово-експлуатаційна дільниця", а не з Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку "Господар".
Керуючись ст. ст. 32-33, 43, 49, 82-85 ГПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
1.Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна дільниця" (с. Абазівка, Полтавський район, 38715, код ЄДРПОУ 31894266) на користь Відкритого акціонерного товариства "Полтаваобленерго" в особі Полтавської філії ВАТ "Полтаваобленерго" електромереж району (юр.адреса: пр-т Першотравневий, 19, м. Полтава, 3600; поштова адреса: вул. Ліхачова, 17, с. Щербані, 38750, р/р № 26036303027 Філія Полтавське обласне управління ВАТ "Ощадбанк", МФО 331467, код ОКПО 25693530) - заборгованість за недовраховану електричну енергію згідно Акта порушення № 002556 від 28.09.2009 р. та протоколу № 002556 від 27.01.2010 р. в сумі 1567,57 грн., 102,00 грн. держмита та 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ після набрання цим рішенням законної сили.
Суддя Босий В.П.
Повне рішення складено: 20.05.2011 р.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2011 |
Оприлюднено | 27.05.2011 |
Номер документу | 15711772 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Босий В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні