16а/26-407
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"17" квітня 2008 р.Справа № 16а/26- 407
м. Тернопіль
Господарський суд Тернопільської області
у складі
при секретарі судового засідання
Розглянув справу
за адміністративним позовом Прокурора Чортківського району в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Тернопільського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, вул. Шпитальна,7 м. Тернопіль
До відповідача Відкритого акціонерного товариства «Тернопільська обласна рибоводно-меліоративна станція»с.Шманьківчики, Чортківський район, Тернопільська область
Про стягнення 510 грн. 00 коп. штрафних санкцій
За участю представників сторін:
позивача: Сампара Г.М. - головний спеціаліст-юрисконсульт, доручення № 06-ТЕ від 10.01.2008р.
відповідача: Не з'явився
прокуратури: Савка М.В.- прокурор, посвідчення № 16.
Суть справи: Ухвалою суду від 27 березня 2008 року, керуючись ст.111, п.4 ч.1 ст.121, ст.ст.160,165 КАС України, було закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 17 квітня 2008 року на 09 год. 45 хв.
Прокурор Чортківського району звернувся до господарського суду Тернопільської області в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Тернопільського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, м. Тернопіль, вул. Шпитальна,7 про стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Тернопільська обласна рибоводно-меліоративна станція»с.Шманьківчики, Чортківський район, Тернопільська область - 510 грн. штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.
Підставою для звернення до суду з позовом до відповідача стало ухилення від виконання відповідачем Розпорядження Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про усунення правопорушень законодавства про цінні папери, а саме ненадання відповідачем інформації про фінансовий стан та результати господарської діяльності за 2006р. і, як наслідок, застосування до відповідача фінансових санкцій за вказані правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді накладення штрафу сумою 510 грн., які відповідач в добровільному порядку до Державного бюджету України у визначені терміни не сплатив.
Представник відповідача в судові засідання не з'явився, витребуваних судом документів, у тому числі мотивованих та документально підтверджених заперечень на позов, не подав, хоч про час та місце судових засідань належним чином був повідомлений ухвалами суду від 06.02.08 року та від 27.03.08р. та повістками (повідомлення №1577949 та №1713540 про вручення 12.02.08р. та 02.04.08р. відповідачу рекомендованих листів, відправлених 07.02.08р. та 31.03.08р., знаходяться в матеріалах справи). За даних обставин, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи у відповідності до приписів ст.ст. 33,35 КАС України.
Представник позивача в судовому засіданні від адміністративного позову, який заявлений прокурором м. Тернополя в інтересах позивача, не відмовився. Також прокурор, який брав участь по справі заявлений адміністративний позов підтримав повністю. Від представника позивача, за погодженням представника прокуратури, надійшло клопотання, в якому позивач повідомляє, що штрафну санкцію згідно постанови №124-ТЕ від 04.10.07 року накладено у відношенні до ВАТ «Тернопільська обласна рибоводно-меліоративна станція»за ухилення від виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №55-ТЕ від 03.07.07р., яким зобов'язано ВАТ «Тернопільська обласна рибоводно-меліоративна станція»подати в термін до 30.08.07р. регулярну інформацію (звіт) за 2006 рік.
В судовому засіданні учасникам судового процесу роз'яснено їх процесуальні права та обов'язки згідно ст.ст. 27, 49, 51, 60, 130 Кодексу адміністративного судочинства України.
Технічна фіксація (звукозапис) судового процесу не здійснювалась за наявності відповідного клопотання представників позивача та прокуратури.
Розглянувши наявні матеріали справи, заслухавши думку представника прокуратури та пояснення представника позивача, суд встановив наступне.
Відповідно до вимог ст.121 Конституції України та Закону України «Про прокуратуру», на органи прокуратури покладається представництво інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб в судах при умові наявності порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними і державою шляхом звернення до суду з позовами для усунення порушення інтересів держави.
У відповідності до ст,ст.5,8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»№ 448/96-ВР від 30.10.1996р. з наступними змінами, державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. До її повноважень, зокрема, відноситься проведення самостійно чи разом з іншими відповідними органами перевірок та ревізій фінансово-господарської діяльності емітентів, осіб, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондових бірж; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює свої повноваження через центральний апарат та свої територіальні органи.
Згідно статті 40 Закону України „Про цінні папери і фондовий ринок” № 5241 від 23 лютого 2006 року з наступними змінами регулярною інформацією про емітента є річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку. Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік, для квартальної –є квартали поточного року.
Згідно з п.10 ст.8 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” передбачено, що територіальні управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку надсилають емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та мають право вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
03 липня 2007 року Тернопільським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на підставі п.10 ст.8 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” видано обов'язкове для виконання Розпорядження № 55-ТЕ, в якому встановлено порушення Відкритим акціонерним товариством «Тернопільська обласна рибоводно-меліоративна станція»вимог чинного законодавства про цінні папери, а саме ненадання станом на 30.04.07р. до Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярної інформації (звіту) за 2006 р., що таким чином порушено вимоги пунктів 1.3., 1.4. розділу1 Положення про надання регулярної інформації відкритими акціонерними товариствами та підприємствами - емітентами облігацій, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 09.06.98р. №72, (в редакції рішення Комісії від 17.01.00р. №3), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.07.98р. за №431/2871 (зі змінами та доповненнями), в частині, що емітенти подають звіти до територіального управління Комісії згідно з їх місцезнаходженням до 30 квітня року, наступного за звітним.
Даним Розпорядженням зобов'язано товариство до 30.08.2007 року усунути порушення чинного законодавства про цінні папери та надати регулярну інформацію за 2006 рік до територіального управління.
Згідно копії списку згрупованих поштових відправлень, який знаходиться в матеріалах справи, Тернопільським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 03.07.07р. Відритому акціонерному товариству «Тернопільська обласна рибоводно-меліоративна станція»було надіслано розпорядження № 55-ТЕ від 03.07.2007 року.
Відповідач до 30.08.2007р. (термін виконання Розпорядження № 55-ТЕ від 03.07.2007р.) ухилився від виконання відповідного Розпорядження Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
26 вересня 2007 року Тернопільським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акт № 124-ТЕ про ухилення від виконання Розпорядження № 55-ТЕ від 03.07.2007р.
Статтею 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” № 448/96-ВР від 30 жовтня 1996 року з наступними змінами передбачено накладення Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку на юридичних осіб штрафів, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку –у розмірі до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
04 жовтня 2007 року Тернопільським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку прийнята постанова № 124-ТЕ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, в якій постановлено за ухилення від виконання розпорядження № 55-ТЕ від 03.07.2007 року застосувати до Відкритого акціонерного товариства «Тернопільська обласна рибоводно-меліоративна станція»санкцію у вигляді накладення штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 510 грн.
Згідно постанови № 124-ТЕ від 04.10.2007 року відповідача було зобов'язано суму накладеного штрафу перерахувати протягом 15 днів з моменту отримання винесеної постанови в доход Державного бюджету України та копію розрахункового документа, що підтверджуватиме виконання постанови направити в Тернопільське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку протягом 5 днів.
Згідно списку згрупованих поштових відправлень від 04.10.2007 року на відправку кореспонденції Тернопільським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Відкритому акціонерному товариству «Тернопільська обласна рибоводно-меліоративна станція»була надіслана постанова № 124-ТЕ від 04.10.2007 року.
Відповідач в 15-денний строк суму штрафних санкцій позивачу не перерахував в добровільному порядку.
Згідно частини 3 статті 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку. А відтак прокурор звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Тернопільського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про стягнення з відповідача суми штрафних санкцій.
Матеріали справи свідчать, що відповідач на день розгляду справи будь-яких доказів сплати суми штрафних санкцій на суму – 510 грн. ні суду, а ні позивачу не надав.
У відповідності до ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
З врахуванням наявних матеріалів справи, пояснень представників прокуратури та позивача, які брали участь в судовому засіданні, суд прийшов до висновку про правомірність звернення прокурора до суду з адміністративним позовом інтересах держави в особі Тернопільського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Тернопільська обласна рибоводно-меліоративна станція»про стягнення 510 грн. штрафних санкцій за порушення на ринку цінних паперів, а тому заявлений позов слід задовольнити, оскільки ґрунтується на вимогах чинного законодавства та не заперечений відповідачем в установленому порядку.
Судові витрати згідно п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 69-71,94,158,161-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Тернопільська обласна рибоводно-меліоративна станція»с.Шманьківчики, Чортківський район, Тернопільська область, ідентифікаційний код 00704362 в користь державного бюджету України - 510 грн. штрафу на рахунок Управління державного казначейства у Чортківському районі в Головному управлінні Державного казначейства України у Тернопільській області №31116106700554, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, код одержувача коштів 23588160, МФО 838012.
3. Постанову надіслати сторонам по справі та прокурору, який брав участь у справі.
4. Виконавчий лист видати за заявою Тернопільського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
На постанову суду першої інстанції сторони мають право подати заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі "22" квітня 2008 року до адміністративного суду апеляційної інстанції, а апеляційну скаргу - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2008 |
Оприлюднено | 05.05.2008 |
Номер документу | 1571990 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Хома С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні