3853-2008
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к.
РІШЕННЯ
Іменем України
24.04.2008Справа №2-29/3853-2008
За позовом – Товариства з обмеженою відповідальністю «Учан-Су», смт. Сімеїз.
До відповідача - Сімеїзської селищної ради, смт. Сімеїз.
За участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору - Ялтинського міського управління земельних ресурсів, м. Ялта.
Про спонукання укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки.
Суддя О.І. Башилашвілі
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивача – Поповіч І.Я. – представник, довіреність у справі.
Від відповідача – Савопуло Б.М. – предстаовнрик, довіреність від 28.02.2008р. № 219.
За участю третьої особи – не з'явився.
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Учан-Су» звернулось до господарського суду АР Крим з позовом до відповідача Сімеїзської селищної ради про спонукання укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 1,2га, розташованої за адресою: України, АР Крим, м. Ялта, смт. Сімеїз, в районі санаторію ім. Баранова, кадастровий номер 0111949300:01:001:0111, за домовленою вартістю 2376120,00 грн.
Заявою від 22.04.2008р. позивач змінив предмет позову та просить суд: зобов'язати Сімеїзьку селищну раду (98680 смт. Сімеїз, вул. Радянська, 38) укласти з Товариством з обмеженою відповідальністю «Учан-Су» (98680 смт. Сімеїз, вул. Радянська, 32, ОКПО 32764822) договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 1,2га, розташованої за адресою: Україна, АР Крим, м. Ялта, смт. Сімеїз, у районі санаторію ім. Баранова, кадастровий номер 0111949300:01:001:0111, за договірною вартістю 2376120 грн. в редакції проекту договору позивача від 14 квітня 2008 року.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач у відсутні правових підстав не укладає спірний договір купівлі-продажу.
Відповідач відзив на позов не представив, однак проти позову заперечує, посилається на те, що спірний договір не можливо укласти до виконання робіт з розмежування земель державної та комунальної власності.
Третя особа в судове засідання не з'явилась, направила клопотання про розгляд справи без участі свого представника.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд -
ВСТАНОВИВ:
На підставі рішення Сімеїзької селищної ради від 30 вересня 2005 року між Сімеїзькою селищною радою (Орендодавець) і Приватним підприємством «Учан-Су» (Орендар, правонаступником якого є ТОВ «Учан-Су») був укладений договір оренди земельної ділянки від 16 листопада 2005 року.
Згідно з умовами даного Договору Орендодавець передав, а Орендар прийняв у володіння й користування земельну ділянку строком на 49 років площею 1,2га, розташовану за адресою: Україна, АР Крим, м. Ялта, смт. Сімеїз, у районі санаторію ім. Баранова, кадастровий номер 0111949300:01:001:0111 для будівництва й обслуговування центру реабілітації й профілактичного контролю стану здоров'я різних груп населення.
Відповідно до умов п. п. 3, 4 вищевказаного договору оренди земельної ділянки від 16 листопада 2005 року, сторонами було зазначено, що на земельній ділянці відсутні будь-які будівлі та споруди.
Договір оренди земельної ділянки від 16 листопада 2005 року був зареєстрований у Ялтинському відділенні КРФ ДП «УДЗК» при Держкомземі України, про що в державному реєстрі був зроблений запис від 16 грудня 2005 року за № 040502100023.
23 березня 2006 року між сторонами договору оренди було укладено додаткову угоду, метою якої було визначення нового найменування та організаційно-правової форми Орендаря - ТОВ «Учан-Су», в зв'язку з реорганізацією ПП. «Учан-Су», а також, уточнення переліку додатків до договору оренди.
Після завершення першого етапу будівництва, здійсненого позивачем на орендованій земельній ділянці, рішенням виконавчого комітету Сімеїзької селищної ради від 26 жовтня 2006 року №421 за ТОВ «Учан-Су» було оформлено право власності на об'єкти нерухомості, створені на орендованій земельній ділянці, із присвоєнням зазначеним об'єктам адреси: смт. Сімеїз, вул. Баранова, 4-а.
Право власності ТОВ «Учан-Су» на об'єкт нерухомості – житловий будинок, загальною площею 115,0м2, розташований на орендованій земельній ділянці площею 1,2га за адресою: смт. Сімеїз, вул. Баранова, 4-а, було зареєстровано у встановленому порядку КП «Ялтинське бюро технічної інвентаризації» 27.11.2006р під №302 у книзі 3 стор. 229, що підтверджується свідоцтвом про право власності та витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно.
Маючи намір придбати у власність орендовану земельну ділянку, ТОВ «Учан-Су» звернулося до Сімеїзької селищної ради з відповідною заявою, в якій просило продати земельну ділянку площею 1,2га, кадастровий номер 0111949300:01:001:0111 за адресою: смт. Сімеїз, вул. Баранова, 4-а, шляхом викупу ТОВ «Учан-Су», як власником розташованого на цій ділянці об'єкту нерухомості.
За результатами розгляду зазначеної заяви Сімеїзькою селищною радою було прийняте рішення від 22 червня 2007 року №8 «Про включення до переліку приватизації земельних ділянок несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності на землях Сімеїзької селищної ради», відповідно до якого орендована позивачем земельна ділянка була включена в перелік земельних ділянок, що підлягають приватизації.
На підставі зазначеного рішення та договору з ліцензованим суб'єктом оцінної діяльності (ТОВ «Кримський інститут оцінки землі»), ТОВ «Учан-Су» був підготовлений звіт про експертну грошову оцінку орендованої земельної ділянки, згідно з висновками якого, вартість земельної ділянки була визначена в сумі 2376120грн.
Звіт ТОВ «Кримський інститут оцінки землі» від 25.10.2007р №140/2 про експертну оцінку одержав позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації від 05 грудня 2007 року №1205-07, проведеної Державним агентством земельних ресурсів України.
Однак, за результатами розгляду питання про затвердження експертної оцінки земельної ділянки для подальшого викупу цієї ділянки позивачем, Сімеїзькою селищною радою було прийняте рішення від 24 січня 2008 року про відкладення розгляду питання до виконання робіт з розмежування земель державної та комунальної власності.
Не погодившись із даним рішенням і не зрозумівши його сутність, ТОВ «Учан-Су» звернулося до відповідача із заявою про роз'яснення причин такого рішення, на що була отримана відповідь від 14.02.2008р про те, що рішенням Сімеїзької селищної ради від 21.07.2006р № 1 припинений продаж землі юридичним і фізичним особам до розмежування земель державної й комунальної власності в населених пунктах Сімеїзької селищної ради, в зв'язку із чим, розгляд питання відкладений до затвердження технічної документації з розмежування земель, а тому, дату повторного розгляду вказати неможливо.
В період розгляду справи ТОВ «Учан-Су» на адресу відповідача (повторно) був спрямований проект договору від 14.04.2008р купівлі-продажу земельної ділянки площею 1,2га, розташованої за адресою: Україна, АР Крим, м. Ялта, смт. Сімеїз, у районі санаторію ім. Баранова, кадастровий номер 0111949300:01:001:0111, за договірною вартістю 2376120грн
Вказаний проект договору був спрямований позивачем супровідним листом, в якому містилась пропозиція підписати запропонований проект договору та два екземпляри повернути на адресу позивача для його реєстрації, сплати вартості земельної ділянки і одержання державного акту про право власності на цю земельну ділянку.
Відповідачем даний проект договору на час судового засідання розглянутий не був, а представник Сімеїзької селищної ради безпосередньо у судовому засіданні вказав, що запропонований проект договору підписаний не буде з тих же мотивів – наявності рішення Сімеїзької селищної ради від 21.07.2006р № 1 про припинення продажу землі юридичним і фізичним особам до розмежування земель державної й комунальної власності в населених пунктах Сімеїзької селищної ради.
Після дослідження матеріалів справи та наданих сторонами доказів, вислухавши пояснення представників сторін, суд вважає, що уточнені позовні вимоги ТОВ «Учан-Су» засновані на законі та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Через ст. 12 ЗК України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належать, у тому числі, повноваження щодо розпорядження землями територіальної громади.
Статтею 127 ЗК України встановлено, що органи місцевого самоврядування у відповідності з їхніми повноваженнями здійснюють продаж земельних ділянок державної або комунальної власності громадянам і юридичним особам, які мають право на придбання земельних ділянок у власність, а також іноземним державам відповідно до цього Кодексу.
Згідно з ч.2 ст. 127 ЗК України продаж земельних ділянок державної і комунальної власності громадянам і юридичним особам здійснюється на конкурентній основі (аукціон, конкурс), окрім викупу земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, які є власністю покупців цих ділянок, в яких відсутні акції (частки, паї), належні державі.
На підставі п.2 ст. 128 ЗК України юридичні особи, зацікавлені в придбанні земельних ділянок у власність, подають заяву (клопотання) до відповідного органу міської ради, в якій вказується бажане місце розташування земельної ділянки, цільове призначення, її розмір, і, до заяви додаються: державний акт про право постійного користування землею або договір оренди землі; план земельної ділянки і документ про її надання у разі відсутності державного акту; свідоцтво про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до ч.ч. 3, 5 ст. 128 ЗК України селищна рада в місячний термін розглядає заяву і приймає рішення про продаж земельної ділянки або про відмову у продажу з вказівкою причин відмови.
Як вбачається судом з матеріалів справи, всі необхідні документи до заяви про викуп землі позивачем були прикладені. а інші, передбачені законом підстави для відмови в продажі землі в даному випадку відсутні - тобто, з боку відповідача має місце пряме порушення права ТОВ «Учан-Су» на викуп земельної ділянки, як суб'єкта земельних правовідносин і покупця, що має право саме на викуп, оскільки є власником об'єкта нерухомості, розташованого на цій земельній ділянці.
Також, суд зазначає, що фактично, відповідач не заперечує проти права позивача на викуп орендованої земельної ділянки, але перешкоджає в реалізації цього права за мотивами, які не передбачені чинним законодавством.
Так, на підставі п.12 Перехідних положень ЗК України, до розмежування земель державної й комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради.
З матеріалів справи судом вбачається, що орендована позивачем земельна ділянка перебуває в межах населеного пункту смт. Сімеїз, передача її в оренду здійснювалася на підставі рішення Сімеїзької селищної ради, а тому, повноваження щодо розпорядження цією земельною ділянкою, в тому числі, з її продажу, віднесені також до повноважень відповідача через приписи ст. 12 та п.12 Перехідних положень ЗК України.
За таких обставин, суд доходить до висновку, що будь-які перешкоди для прийняття відповідачем рішення про продаж позивачу орендованої земельної ділянки у відсутні, до того ж, за умови наявності в матеріалах справи проведеної за дозволом відповідача експертної ринкової оцінки землі і державної експертизи цього звіту про вартість землі.
Крім того, суд взагалі вважає необґрунтованими посилання відповідача на рішення Сімеїзької селищної ради від 21.07.2006р №1 про призупинення продажу землі юридичним і фізичним особам до розмежування земель державної й комунальної власності в населених пунктах Сімеїзької селищної ради
Як зазначено судом, продаж земельних ділянок комунальної власності юридичним і фізичним особам врегульований спеціальними нормами матеріального права - Земельним кодексом України й у цих нормах відсутня така підстава для відмови в продажі землі, як рішення відповідної ради про призупинення продажу;
На підставі ст. 4 ГПК України господарський суд вирішує господарські спори на підставі Конституції України, Закону України "Про господарські суди", цього Кодексу, інших законодавчих актів України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, але господарський суд не застосовує акти державних і інших органів, якщо ці акти не відповідають законодавству України.
Таким чином, посилання відповідача на власне рішення від 21.07.2006р №1, як і сама наявність цього рішення, на думку суду, аж ніяким чином не є перешкодою для ТОВ «Учан-Су» при реалізації права на викуп орендованої земельної ділянки, оскільки таке рішення не відповідає законодавству України та порушує право позивача на викуп землі в порядку, передбаченому законом – тобто, таке рішення відповідача не приймається до уваги та не застосовується судом при вирішенні спору.
Що ж до уточнених позовних вимог про зобов'язання відповідача укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки у запропонованій позивачем редакції, то суд зазначає наступне.
Згідно зі ст. 181 ГК України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами і скріпленого печаткою..
Проект договору може бути запропонований будь-якою зі сторін, а у випадку, якщо проект договору викладений як єдиний документ, він надається другій стороні не менше ніж в двох екземплярах.
Сторона, яка отримала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один екземпляр договору другій стороні або посилає відповідь в двадцятиденний термін після отримання договору.
Розглянувши запропонований позивачем проект договору купівлі-продажу земельної ділянки, суд доходить до висновку про те, що вказаний договір повністю відповідає вимогам закону, а його умови цілком відповідають обставинам справи, в тому числі, щодо договірної ціни – а отже, будь-які перешкоди для його укладання відсутні.
Також, як вже було встановлено судом, відмова Сімеїзької селищної ради від укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки є безпідставною та свідчить про необґрунтовану відмову в реалізації права позивача на викуп земельної ділянки.
Між тим, через приписи ст. ст. 127, 128 ЗК України укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки є обов'язковою умовою для реалізації і виникнення права власності на землю.
На підставі ст. 187 Господарського кодексу України спори, які виникають при укладенні господарських договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону і в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом, а день набрання рішенням суду законної сили, яким вирішено питання стосовно переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Згідно зі ст. 84 ГПК України при задоволенні позову за спором, який виник при укладенні договору, а саме, в спорі про спонукання укласти договір - викладаються умови договору, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.
Крім того, у відповідності з п.7 ст. 128 ЗК України документ про оплату вартості земельної ділянки є підставою для видачі державного акту на право власності на земельну ділянку і його державної реєстрації.
Також, відповідно до ч.3. ст.. 640 ЦК України договір, який підлягає нотаріальному посвідченню є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення.
Проте, як вже було зазначено судом, за змістом ст. 187 Господарського кодексу України день набрання рішенням суду законної сили, яким вирішено питання стосовно переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, а отже, оскільки спірний договір на підставі закону є вже укладеним (у разі набрання рішенням суду законної сили), то подальше нотаріальне посвідчення такого договору не вимагається, і тому, суд вважає обґрунтованими вимоги позивача щодо вказівки в резолютивній частині рішення (в якості наслідків укладення договору в судовому порядку) про те, що спірний договір не підлягає нотаріальному посвідченню, а сплата вартості земельної ділянки за цим договором є підставою для видачі позивачу державного акту на право власності на земельну ділянку та державної реєстрації цього акту у встановленому порядку.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 82-84 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Зобов'язати Сімеїзьку селищну раду (98680 смт. Сімеїз, вул. Радянська, 38) укласти з Товариством з обмеженою відповідальністю «Учан-Су» (98680 смт. Сімеїз, вул. Радянська, 32, ОКПО 32764822) договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 1,2га, розташованої за адресою: Україна, АР Крим, м. Ялта, смт. Сімеїз, у районі санаторію ім. Баранова, кадастровий номер 0111949300:01:001:0111, а договірною вартістю 2376120грн у редакції проекту договору позивача від 14 квітня 2008 року, а у випадку ухилення Сімеїзької селищної ради від укладення зазначеного договору, договір купівлі-продажу земельної ділянки вважається укладеним з дня набрання рішенням суду законної сили, в редакції проекту договору позивача від 14 квітня 2008 року, що наявний в матеріалах справи на наступних умовах:
Д О Г О В І Р
купівлі – продажу земельної ділянки
смт. Сімеїз Автономної Республіки Крим,
14 квітня дві тисячі восьмого року.
Продавець: Сімеїзька селищна Рада міста Ялти Автономної Республіки Крим, місцезнаходження (юридична Адреса): Україна, Автономна Республіка Крим, місто Ялта, смт. Сімеїз, вулиця Радянська, № 38, ідентифікаційний код 04367559, в особі Голови Сімеїзької селищної Ради Макаренко Миколи Григоровича, який мешкає в смт Голубий залів міста Ялти Автономної Республіки Крим, вулиця Ароматна, № 12, діючого на підставі Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” від 21 травня 1997 року, Рішення № 8 від 22 червня 2007 року Сімеїзької селищної Ради 21 сесії 5 скликання „Про включення до переліку приватизації земельних ділянок несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності на землях Сімеїзької селищної ради”, з однієї сторони,
Покупець: Товариство з обмеженою відповідальністю «УЧАН - СУ» (ідентифікаційний код 32764822, місцезнаходження (юридична адреса): України, місто Ялта, смт. Сімеїз, вулиця Радянська, № 32), в особі Разумного Василя Олександровича, діючого на підставі Статуту Товариства, з другої сторони, разом іменовані Сторони, а кожна окремо Сторона, уклали цей Договір купівлі-продажу земельної ділянки (надалі іменується „Договір”) про наступне:
1.ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1.Продавець зобов'язується в порядку та на умовах, визначених у цьому Договорі, та відповідно до земельного законодавства України передати у власність Покупця земельну ділянку несільськогосподарського призначення площею 1,2000 ( одна ціла дві десятих) га для будівництва та обслуговування центру реабілітації і профілактичного контролю стану здоров'я різних груп населення, розташовану за адресою: АР Крим, м. Ялта, смт. Сімеїз, в районі санаторію ім. Баранова, а Покупець зобов'язується в порядку та на умовах, визначених у цьому Договорі, та відповідно до земельного законодавства України прийняти вказану земельну ділянку та оплатити її вартість.
1.2.Предметом цього Договору є земельна ділянка (надалі – „Об'єкт продажу”), що характеризується наступними ознаками:
- місце розташування земельної ділянки: земельна ділянка розташована за адресою: Автономна Республіка Крим, місто Ялта, смт. Сімеїз, в районі санаторію імені Баранова, (кадастровий номер 0111949300:01:001:0111);
- площа земельної ділянки: 1,2000 ( одна ціла дві десятих) га;
- правовий режим земельної ділянки : земельна ділянка із зони несільськогосподарського призначення та відноситься до земель оздоровчого призначення;
- цільове призначення земельної ділянки: земельна ділянка для будівництва та обслуговування центру реабілітації і профілактичного контролю стану здоров'я різних груп населення;
- на момент укладення цього Договору на земельній ділянці знаходяться об'єкти нерухомості: житловий будинок літ. „А”, загальною площею 115,0 кв.м., житловою площею 64,4 кв.м., що належить Покупцю на підставі Свідоцтва про право власності на нерухоме майно, видане виконавчим комітетом Сімеїзької селищної Ради Автономної Республіки Крим 27 листопада 2006 року на підставі Рішення виконавчого комітету Сімеїзької селищної Ради від 26 жовтня 2006 року за № 421, зареєстрованого Комунальним підприємством Ялтинське бюро технічної інвентаризації на підставі Витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно, виданого 27 листопада 2006 року за № 12649112.
1.3. Продавець цим підтверджує, що земельна ділянка, яка є предметом цього Договору, не знаходиться під забороною відчуження, відноситься до категорії земель, які можуть бути продані або приватизовані згідно законодавства України, вільна від будь-яких майнових прав та претензій третіх осіб, не знаходиться під арештом (забороною) і судових справ щодо неї немає.
1.4. Згідно з правилами утримання зелених насаджень в містах і населених пунктах України, земельна ділянка, що є предметом цього Договору, має наступні обмеження (обтяження) та сервітути: код – 1.3 – забезпечення схоронності зелених насаджень; код – 4.1. – дотримання режиму №6 охоронюваного ландшафту.
2.ДОГОВІРНА ЦІНА І УМОВИ ОПЛАТИ
2.1. Вартість земельної ділянки, що є предметом цього Договору визначається на підставі її експертної грошової оцінки ( звіт про експертну оцінку надано ТОВ „Кримський інститут оцінки землі” від 15 жовтня 2007 року), і становить 2376120,00 грн. (два мільйони триста сімдесят тисяч сто двадцять гривень 00 коп.)(без урахування ПДВ).
2.2. Нормативна грошова оцінка вищевказаної земельної ділянки, згідно довідки визначення нормативної грошової оцінки земельної ділянки, наданої 04 листопада 2005 року Ялтинським міським управлінням земельних ресурсів становить 2065373,64грн.
2.3. Договірна ціна продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення складає 2376120,00 грн. (два мільйони триста сімдесят тисяч сто двадцять гривень 00 коп.)
2.4. Оплата Покупцем договірної ціни земельної Ділянки Продавцю, яка визначена у п. 2.3. цього Договору, здійснюється протягом сорока п'яти календарних днів з моменту укладення даного Договору шляхом безготівкового перерахування коштів на відповідний розрахунковий рахунок Сімеїзької селищної Ради.
3. ЗОБОВ'ЯЗАННЯ СТОРІН
3.1. Покупець зобов'язується:
3.1.1.належним чином виконувати свої зобов'язання, визначені у цьому Договорі, чітко і неухильно дотримуватися умов цього Договору;
3.1.2.оплатити договірну ціну земельної ділянки в строки та розмірах, визначених у п.п. 2.3., 2.4. цього Договору;
3.1.3. оформити в установленому законом порядку державний акт про право власності на земельну ділянку;
3.1.4. після набуття права власності на земельну ділянку, що є предметом цього Договору:
- забезпечувати використання земельної ділянки за цільовим призначенням;
- додержуватися вимог законодавства України про охорону довкілля;
- своєчасно сплачувати земельний податок;
- не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів;
- підвищувати родючість ґрунтів та зберігати інші корисні властивості землі;
- своєчасно надавати відповідним органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування дані про стан використання земель та інших природних ресурсів у порядку, встановленому законом;
- дотримуватись правил добросусідства.
3.2. Продавець зобов'язується належним чином виконувати свої зобов'язання, визначені у цьому Договорі, чітко і неухильно дотримуватися умов цього Договору та додержуватися вимог земельного законодавства України.
4.ВИНИКНЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ
У ПОКУПЦЯ
4.1. Цей Договір є підставою для видачі державного акту на право власності на земельну ділянку та його державної реєстрації.
5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
5.1. Ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта продажу чи його частини несе Покупець з моменту переходу до нього права власності на земельну ділянку.
5.2.За несвоєчасну оплату договірної ціни об'єкта продажу Покупець сплачує Продавцю пеню в розмірі 0,01 % від суми заборгованості за кожний день прострочення, але не більше як за попередні шість місяців з моменту виникнення заборгованості.
5.3. Продавець несе відповідальність за приховані ним недоліки об'єкта продажу, які істотно перешкоджають передбаченому Договором цільовому використанню об'єкта продажу.
5.4. Покупець несе цивільну, адміністративну, кримінальну відповідальність за порушення земельного законодавства.
6. ФОРС – МАЖОР
6.1. Сторони звільняються від відповідальності за повне або часткове невиконання своїх зобов'язань за даним Договором, якщо воно сталося внаслідок дії обставин непереборної сили
( далі – „форс-мажор”), таких, як повінь, пожежа, землетрус, прийняття нормативних актів тощо, якщо вони безпосередньо вплинули на виконання даного Договору.
6.2. Про наявність форс-мажорних обставин Сторона, яка не може виконати взяті на себе зобов'язання за даним Договором, повідомляє іншу Сторону письмово. Факти, викладені в повідомленні, повинні бути підтверджені компетентними органами.
6.3. Форс-мажорні обставини автоматично продовжують строк виконання зобов'язань за даним Договором. Якщо зазначені обставини тривають більше шести місяців, то будь-яка із Сторін може поставити питання про дострокове розірвання Договору.
7.РОЗГЛЯД СПОРІВ
7.1. Усі спори, що пов'язані із цим Договором, його укладенням, або такі , що виникають в процесі виконання умов цього Договору, вирішуються шляхом переговорів між Сторонами. Якщо спір неможливо вирішити шляхом переговорів, він вирішується в судовому порядку за встановленою підвідомчістю та підсудністю такого спору у порядку, визначеному законодавством України.
8. ІНШІ УМОВИ
8.1.Умови цього Договору підлягають виконанню після його підписання та нотаріального посвідчення і діють до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань за цим Договором.
8.2. У разі розірвання цього Договору з незалежних від Сторін причин, суми, сплачені Покупцем Продавцю на виконання цього Договору, повертаються Покупцю в повному обсязі.
8.3. Зміни в цей Договір можуть бути внесені за взаємною згодою Сторін, що оформляється додатково. Угодою до цього Договору.
8.4. Зміни та доповнення до цього Договору є його невід'ємною частиною і мають юридичну силу у разі, якщо вони викладені у письмовій формі, підписані уповноваженими на те представниками Сторін та нотаріально посвідчені.
8.5. Усі правовідносини, що виникають у зв”язку з виконанням умов цього Договору і не врегульовані ним, регламентуються законодавством України.
8.6. Якщо один або декілька пунктів цього Договору суперечать або будуть суперечити у майбутньому законодавству України, інші пункти Договору юридичної чинності не втрачають. При цьому Сторони домовилися, що суперечні пункти приведуть у відповідність із нормами законодавства України.
8.7. Договір складено у чотирьох примірниках, які мають однакову юридичну силу.
9.ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ ТА РЕКВІЗИТИ СТОРІН
Продавець: Покупець:
Сімеїзька селищна Рада міста Ялти Товариство з обмеженою відповідальністю
Автономної Республіки Крим, в особі Голови „УЧАН-СУ ”, в особі
Сімеїзької селищної Ради Разумного Василя Олександровича
Макаренка Миколи Григоровича
М.П. М. П.
3. Даний договір не вимагає нотаріального посвідчення, а сплата вартості земельної ділянки за договором є підставою для оформлення і видачі державного акту про право власності Товариства з обмеженою відповідальністю «Учан-Су» (98680 смт. Сімеїз, вул. Радянська, 32, ОКПО 32764822) на земельну ділянку площею 1,2га, розташовану за адресою: Україна, АР Крим, м. Ялта, смт. Сімеїз, у районі санаторію ім. Баранова (кадастровий номер 0111949300:01:001:0111) і його державної реєстрації.
4. Наказ видати після набрання рішенням суду законної сили.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Башилашвілі О.І.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2008 |
Оприлюднено | 05.05.2008 |
Номер документу | 1573596 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Башилашвілі О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні