Ухвала
від 21.04.2011 по справі 2-а-139/10/0270
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: №   2-а-139/10/0270                            Головуючий у 1-й інстанції:   Свентух В.М.  

Суддя-доповідач:  Костюк Л.О.

У Х В А Л А

Іменем України

"21" квітня 2011 р.                                                                                                        м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді          Костюк Л.О.;

суддів:                    Троян Н.М., Бужак Н.П.;

розглянувши відповідно до ст. ст. 41, 128, 197 КАС України в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Голови ліквідаційної комісії МКП «ЖЕК № 1» на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 11 березня 2010 року у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Вінниці до Державного комунального підприємства «ЖЕК № 1»про стягнення 22 643 грн. 16 коп., -

В С Т А Н О В И В :

В січні 2010 року позивач - Державна податкова інспекція у м. Вінниці звернулася до Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного комунального підприємства «ЖЕК № 1»про стягнення заборгованості перед бюджетом (а.с. 2-3).

Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 11 березня 2010 року позов задоволено, а саме: стягнено з державного комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 1»(вул. Хлібна, 25, м. Вінниця, 21000, код ЄДРПОУ 20095103, п/р 260469151, п/р 2600412783, п/р 2600434621, п/р 2606012783 в ОД «Райффайзен Банк Аваль», м. Вінниця, ) в дохід Державного бюджету податковий борг в сумі 22 643 грн.16 коп. (двадцять дві тисячі шістсот сорок три грн. 16 коп.) (а.с. 46-49).

Не погоджуючись з прийнятим по справі судовим рішенням, Голова ліквідаційної комісії МКП «ЖЕК № 1» подав заяву про апеляційне оскарження (а.с. 53) та апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 11 березня 2010 р. справа № 2-а-139/10/0270 та направити справу на новий розгляд (а.с. 57-59).

До суду апеляційної інстанції всі особи, які беруть участь в справі не прибули, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце апеляційного розгляду.

Статтею 128 КАС України встановлено наслідки неприбуття в судове засідання особи, яка бере участь в справі.

Згідно до ч. 6 зазначеної вище статті, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь в справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Підстави для проведення апеляційного розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами визначено ст. 197 КАС України.

За змістом ч. 1 вищезазначеної статті, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі: 1) відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь в справі, про розгляд справи за їх участю; 2) неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання; 3) подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які прийняті у порядку скороченого провадження за результатами розгляду справ, передбачених пунктами 1, 2 частини першої статті 183-2 цього Кодексу.

З огляду на викладене та враховуючи те, що справу можливо вирішити на основі наявних у ній доказів, а також те, що до суду апеляційної інстанції всі особи, які беруть участь в справі не прибули, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце апеляційного розгляду, відсутні клопотання про розгляд справи за їх участю, колегія суддів ухвалила про апеляційний розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами відповідно до ч. 1 ст. 197 КАС України.

Заслухавши суддю-доповідача про обставини справи, зміст судового рішення і апеляційної скарги та, перевіривши доводи апеляції наявними у матеріалах справи письмовими доказами, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи та це встановлено судом першої інстанції, Державне комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора № 1»зареєстроване управлінням економіки виконавчого комітету Вінницької міської ради народних депутатів 18.12.1996 р. за № 1155 та є платником податків та зборів до бюджету.

Внаслідок порушення вимог Закону України «Про плату за землю», станом на 25.12.2009 р. за відповідачем утворилась заборгованість по земельному податку, з урахуванням часткової сплати, що підтверджується обліковою карткою платника податку, в сумі 6 333 грн. 14 коп.

Загальна сума податкового боргу по податку з власників транспортних засобів, з урахуванням часткової сплати, становить 129 грн., що підтверджується розрахунком суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин № 10952 від 25.02.2009 р. на 2009, карткою особового рахунку платника.

Колегія суддів зазначає, що відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Така ж норма міститься і в пп. 3 п. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», за якою платники податків і зборів зобов‘язані сплачувати належні суми податків і зборів, у встановлені Законами терміни.

У відповідності до пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно з п. 5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків в податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації та не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. В той же час згідно п. 5.2.1. ст. 5 даного Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Оскільки, нараховані зобов’язання відповідачем ні в адміністративному ні в судовому порядку не оскаржувались, тому вони є узгодженими згідно вищенаведених норм Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а відтак підлягають сплаті.

Також, згідно з ч. 1 ст. 11 даного Закону України «Про систему оподаткування»відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.

Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення узгоджену суму податкового боргу в розмірі 22 643 грн. 16 коп. відповідач у встановлені законодавством строки до бюджету не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, колегія суддів приходить до висновку про правомірність стягнення судом першої інстанції з державного комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора № 1»в дохід Державного бюджету податкового боргу в сумі 22 643 грн.16 коп.

З огляду на таке, колегія суддів апеляційної інстанції, вивчивши матеріали, що містяться в справі, дійшла висновку, що судом першої інстанції всебічно, повно та об’єктивно встановлені обставини справи, досліджені та оцінені всі докази, які містяться в матеріалах справи, а тому наведені в апеляційній скарзі доводи не викликають сумнівів щодо правильності висновків суду першої інстанції та застосування норм матеріального і процесуального права.

Отже, судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому, у відповідності до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Зважаючи на те, що Вінницький окружний адміністративний суд правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, апеляційну скаргу належить залишити без задоволення, а постанову суду - без змін.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 41, 128, 160, 165, 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, Київський апеляційний адміністративний суд, -

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу Голови ліквідаційної комісії МКП «ЖЕК № 1»залишити без задоволення, постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 11 березня 2010 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя                                                                      Л.О. Костюк

Судді:                                                                                          Н.М. Троян

Н.П. Бужак

             

          

СудКиївський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.04.2011
Оприлюднено31.05.2011
Номер документу15858422
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2-а-139/10/0270

Ухвала від 21.04.2011

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Костюк Л.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні