Постанова
від 29.04.2011 по справі 3211/11/2070
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



     

Харківський окружний адміністративний суд

61004  м. Харків  вул. Мар'їнська, 18-Б-3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 Харків  

 29 квітня 2011 р.                                                                                 № 2-а- 3211/11/2070  

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Чалий І.С. розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом  Харківської міжрайонної транспортної прокуратури в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Харкова   до  Товариства з обмеженою відповідальністю НФВ "Сенсор-Прибор"  про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Харківська міжрайонна транспортна прокуратура в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Харкова , звернулась до суду з адміністративним позовом до   Товариства з обмеженою відповідальністю НФВ "Сенсор-Прибор"  в якому просить суд стягнути з відповідача на користь позивача суму заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування а розмірі 2217,60 грн.

Згідно з ст.183-2 КАС України даний позов підлягає розгляду та вирішенню в порядку скороченого провадження.

Відповідач у відповідності до ст.183-2 КАСУ, відзив на позов та заяв до суду не надав.

При цьому, суд відзначає, що оскільки матеріали справи містять докази, які в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, то спір підлягає вирішенню на підставі наявних у справі документів.

Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:

Товариство з обмеженою відповідальністю НФВ "Сенсор-Прибор" в Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Харкова як платник страхового збору на обов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України.

Порядок обчислення і сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування підприємствами, установами, організаціями, громадянами до Пенсійного фонду України, а також обліку надходження і витрачання його коштів передбачено Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” №1058, Інструкцією „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України”, затвердженою постановою управління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 р., зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004р. за №64/8663.

Згідно п.п.6 п.2 ст.17 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” №1058-ІУ від 09.07.2003 року страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду.

У п.6 ст.20 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” №1058-ІУ від 09.07.2003 року передбачає, що страхувальник зобов’язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітній період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Відповідно до п.п. 5.1.4 Інструкції „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” нараховані за відповідний базовий звітній період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього базового періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Базовим звітнім періодом є календарний місяць.

Згідно зі ст.19 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", страхові внески нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці.

У відповідності з п.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, розмір страхових внесків встановлено 33,2% суми фактичних витрат на оплату праці та 0,5 - 2 % сум доходу у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, нарахованих платнику відповідно до умов трудового договору або цивільно-правового договору ( 0,5% якщо доход не перевищує 525 грн.; 2% - якщо доход перевищує 525 грн).

Відповідач не додержується вимог чинного законодавства щодо порядку обчислення та сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, внаслідок чого, згідно наданого підприємством розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплати за  березень - листопад 2009 р., сума до сплати становить 2217,60 грн. (в т.ч. 2091,60 грн. по 33,2% та 126,00 грн. по 2%).

Відповідно до ч.5 ст.106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” суми недоїмки погашаються у порядку календарної черговості їх виникнення за рахунок  сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки.

Таким чином, станом на час розгляду справи в суді заборгованість по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідачем не сплачена та  становить 2217,60 грн.

Згідно з п. 9.1 Інструкції „Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” до страхувальників за порушення норм законодавства про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, яке контролюється органами Пенсійного фонду, застосовуються фінансові санкції відповідно до Закону.

Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Харкова відповідачу виставлено та надіслано вимогу від 03.12.2009 р.  № Ю-293 про сплату боргу.

Згідно з п.3 ч.3 ст.106 Закону України  „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” у разі, якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього санкцією, включеною до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також якщо страхувальник узгодив вимоги, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом 10 робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається до суду чи господарського суду з позовом  про стягнення недоїмки.

Відповідно до ч.5 ст.106 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” суми недоїмки погашаються у порядку календарної черговості їх виникнення за рахунок  сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки.

Керуючись ст.ст.7-11, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,  суд, –

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов  Харківської міжрайонної транспортної прокуратури в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Харкова   до  Товариства з обмеженою відповідальністю НФВ "Сенсор-Прибор"  про стягнення заборгованості- задовольнити.

Стягнути з  Товариства з обмеженою відповідальністю НФВ "Сенсор-Прибор" (61000, м.Харків, вул. Колова, 115,код ЄДРПОУ 36222944) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Харкова  (61052,м.Харків, вул. Ярославська, 18/15-а, р/р 256093122094 ХОУ ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 351823,код22682106) суму заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 2217,60 грн. (дві тисячі двісті сімнадцять гривень 60 коп.)

Постанову звернути до негайного виконання.

У десятиденний строк з моменту отримання копії постанови сторона чи інша особа, стосовно якої суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси чи обов'язки, може оскаржити дану постанову в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги, в порядку встановленому ст. 254 КАС України.    

          Постанова є остаточною, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку.

Суддя                                                                                 І.С.Чалий

  

 

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.04.2011
Оприлюднено06.06.2011
Номер документу15909069
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —3211/11/2070

Ухвала від 01.04.2011

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Чалий І.С.

Постанова від 29.04.2011

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Чалий І.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні