Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 травня 2011 р. справа № 2а/0570/6985/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Михайлик А.С.
при секретарі Мороз Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу
за поданням Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Станром холдинг»
про стягнення заборгованості в сумі 10499,42 гривень
за участю:
від заявника: ОСОБА_1 (за дов. № 17868/10/24-0 від 13.04.2011 року)
від відповідача: не з’явився
Державна податкова інспекція у Ворошиловському районі м. Донецька звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю «Станром холдинг» про стягнення коштів за податковим боргом у розмірі 10499,42 гривень. В обґрунтування заявлених вимог заявник зазначав, що станом на 29 квітня 2011 року за Товариством з обмеженою відповідальністю «Станром холдинг» через несплату останнім самостійно узгоджених податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий період січень – березень 2011 року обліковується податковий борг в сумі 10499,42 гривень. Посилаючись на порушення відповідачем вимог п. п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, яким на платників податків покладений обов’язок щодо сплати податків та зборів в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи, приписи п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20, п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, заявник просив суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Станром холдинг» кошти у розмірі суми податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 10499,42 гривень.
В судовому засіданні представник заявника в повному обсязі підтримав викладені у поданні вимоги.
Представник відповідача до судового засідання не з’явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, повноважного представника до судового засідання не направив, причини неявки суду не повідомив.
З урахуванням зазначеного суд визнав за можливе розглянути справу за відсутністю представника відповідача.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази та заслухавши пояснення представника заявника, суд –
ВСТАНОВИВ:
Відповідач – Товариство з обмеженою відповідальністю «Станром холдинг» є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України за кодом 35484359, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи, копія якого наявна в матеріалах справи (арк. справи 4). Відповідно до довідки № 3043 від 04 жовтня 2007 року, копія якої міститься в матеріалах справи, як платник податків відповідач зареєстрований та обліковується в Державній податковій інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька (заявник у справі) з 04 жовтня 2007 року (арк. справи 7).
22 березня 2011 року відповідачем до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька було надано податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб за січень 2011 року (арк. справи 15), якою було визначено суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті у розмірі 10354,42 гривень (сума податку що підлягає сплаті за звітний період – 723,00 гривень, сума заборгованості з податку станом на 01.01.2011 року – 9631,82 гривень).
22 березня 2011 року відповідачем до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька було надано податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб за лютий 2011 року (арк. справи 14), якою було визначено суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті у розмірі 361,50 гривень.
21 квітня 2011 року відповідачем до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька було надано податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб за березень 2011 року (арк. справи 13), якою було визначено суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті у розмірі 361,50 гривень.
Станом на 06 травня 2011 року за відповідачем обліковується заборгованість з податку на доходи фізичних осіб за звітні податкові періоди січень – березень 2011 року у розмірі 10499,42 гривень.
Пунктом 20.1.28 статті 20 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01 січня 2011 року, визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Тобто, заявник є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків суми самостійно визначеного зобов’язання з плати податку на прибуток, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені Податковим Кодексом України.
Облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства.
Згідно підпункту 16.1.4. пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Платники податку, об'єкти та база оподаткування, ставки податку, порядок обчислення та порядок сплати податку на доходи фізичних осіб визначені розділом ІV Податкового кодексу України.
Згідно пункту 171.1. статті 171 Податкового кодексу особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку. Тобто, відповідач є податковим агентом у розумінні приписів підпункт 14.1.180 пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України.
Згідно підпунктів 168.1.1. та 168.1.2.пункту 168.1. статті 168 Податкового кодексу України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.
Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.
Як вбачається з наявних в матеріалах справи документів, відповідачем були надані до податкової інспекції податкові декларації з податку з доходів фізичних осіб за звітні періоди січень – березень 2011 року, із визначенням в них суми податку з доходів фізичних осіб, що підлягає перерахуванню до бюджету за зазначені податкові періоди та заборгованості зі сплати податку з доходів фізичних осіб, що обліковується за відповідачем станом на 01 січня 2011 року. Проте, відповідачем не було перераховано коштів в рахунок сплати визначеного податку з доходів фізичних осіб.
Станом на 06 травня 2011 року за відповідачем з урахуванням часткової сплати у розмірі 578,40 гривень обліковується заборгованість зі сплати самостійно узгоджених податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб за звітні податкові періоди січень – березень 2011 року у розмірі 10499,42 гривень, що також підтверджується даними зворотного боку облікової картки платника (арк. справи 12) та довідкою розрахунків з бюджетом від 06 травня 2011 року (арк. справи 22).
Відповідно до п.п. 14.1.175. п. 14.1 статті 14 Податкового кодексу податковим боргом є сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно пунктів 95.1.-95.2. статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
25 лютого 2011 року податковою інспекцією сформовано податкову вимогу № 295, яка була направлена відповідачу поштою, проте повернута на адресу податкової інспекції із позначкою поштового відділення від 02 квітня 2011 року «за закінченням терміну зберігання» (арк. справи 8-9).
Порядок направлення органами державної податкової служби податкових вимог платникам податків затверджений Наказом Державної податкової адміністрації України N 1037 від 24 грудня 2010 року.
Відповідно до пункту 4.7. зазначеного Порядку у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкову вимогу в зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб, відмовою посадових осіб прийняти податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкова вимога вважається врученою платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Отже, податкова вимога № 295 від 25 лютого 2011 року вважається такою, що вручена відповідачу 02 квітня 2011 року.
Пунктом 95.3. передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Наявними в матеріалах справи документами підтверджено, що вжиті податковим органом заходи направлені на погашення податкового боргу відповідача не призвели до погашення суми податкового боргу.
Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в поданні доводи заявника є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно приписів частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
З огляду на зазначене, на підставі положень Податкового кодексу України, Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та керуючись ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 112, 136, 158 – 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Вимоги подання Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Станром холдинг» про стягнення коштів в рахунок погашення частини податкового боргу перед бюджетом в сумі 10499,82 гривень з рахунків у банках, які обслуговують зазначеного платника податків задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Станром холдинг» (код ЄДРПОУ 35484359, адреса: 83000, м. Донецьк, вул. Постишева, 105) кошти в рахунок погашення частини податкового боргу перед бюджетом в сумі 10499,82 гривень (десять тисяч чотириста дев’яносто дев’ять гривень 82 копійки) з рахунків у банках, які обслуговують зазначеного платника податків.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 11 травня 2011 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Михайлик А.С.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2011 |
Оприлюднено | 09.06.2011 |
Номер документу | 15934114 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Михайлик А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні