Постанова
від 10.05.2011 по справі 2790/11/2070
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



     

Харківський окружний адміністративний суд

61004  м. Харків  вул. Мар'їнська, 18-Б-3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 Харків  

 10 травня 2011 р.                                                                                 № 2-а- 2790/11/2070    

Харківський окружний адміністративний суд  у складі

головуючого судді  Чалого І,С.,   

при секретарі судового засідання Елоян Ж.Г.,

за участю представників сторін:

прокурора - Горюнова І.В.,

позивача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Прокурора Вовчанського району Харківської області в інтересах держави в особі Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття в особі Вовчанського районного центру зайнятості до Комунального підприємства охорони здоров’я "Центральна районна аптека №67"  про стягнення заборгованості,-

 

В С Т А Н О В И В:

Прокурор звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути в примусовому порядку з відповідача прострочену заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 824 грн. 52 коп. та нараховану на неї пеню в розмірі 29 грн. 48 коп., всього 854 грн. на користь позивача.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що відповідач зареєстрований  як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Вовчанському районному центрі зайнятості за реєстраційним №20200060 з 21.08.1996 року. Станом на день подання позовної заяви відповідач має прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків за період з 25.01.2010 р. по 01.10.2010 р. у розмірі 854,00 грн.

Представник прокурора та позивача в судовому засіданні вимоги адміністративного позову підтримали в повному обсязі, надали аналогічні обставинам справи пояснення та просили їх задовольнити.

Представник відповідача, Комунального підприємства охорони здоров’я "Центральна районна аптека №67", в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно, про причини своєї неявки суду не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи чи розгляд справи за її відсутністю не надавав.

Згідно з ст.35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.

Суд вважає, що не явка відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.

Вислухавши пояснення представника прокурора та позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Комунальне підприємство охорони здоров’я "Центральна районна аптека №67" зареєстроване  як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Вовчанському районному центрі зайнятості за реєстраційним № 20200060 з 21.08.1996 року.

Відповідно ст. 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" функції виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття покладаються на органи державної служби зайнятості, які мають право діяти від імені Фонду. Вовчанський районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду.

Матеріалами справи підтверджено, що Вовчанським районним центром зайнятості згідно плану перевірок на 4 квартал 2010 р.,  на підставі направлення від 23.11.2010 р. № 132, виданого Вовчанським районним центром зайнятості та відповідно до наказу Вовчанського районного центру зайнятості від 23.09.2010 р. № 417 була проведена планова перевірка відповідача з питань дотримання вимог законодавства щодо  правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.07.2008 р. по 01.10.2010 р.

В ході перевірки були виявлені порушення вимог ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття", а саме підприємством в день виплати заробітної плати  перерахування здійснювались не в повному обсязі або не здійснювались зовсім тому виникла недоїмка в сумі 824,52 грн. на яку була нарахована пеня в сумі 29.48 грн.

За результатами перевірки складено акт № 132 від 23.11.2010 року.

За результатами перевірки директором  Вовчанського районного центру зайнятості прийнято рішення № 2  від 23.12.2010 р. про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмку) в розмірі 824,52 грн. та пені в розмірі 29.48 грн.

Дане рішення відповідачу було направлено до виконання та не  оскаржувалось, отже є чинним на теперішній час, а розмір заборгованості, визначений в ньому є узгодженим відповідачем.

Також, суд зазначає, що між Вовчанським районним центром зайнятості та Комунальним підприємством охорони здоров’я "Центральна районна аптека №67" було проведено звірку взаємних розрахунків, про що було складено відповідний Акт, згідно з яким заборгованість відповідача станом на 23.11.2010 р. складає 854,00 грн.

Порядок обчислення і сплати страхувальниками внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття визначено Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття" та Інструкцією про порядок обчислення сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 року №339, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 16.01.2001 року №30/5221.

Відповідно до  п.3 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття" перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.

У разі нестачі у роботодавців коштів на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться у пропорційних сумах.

У разі видачі платником коштів на оплату праці з виручки від реалізації продукції, платник зобов'язаний не пізніше наступного дня після здійснення виплат перерахувати страхові внески до Фонду.

Відповідно до статті 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття" роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Відповідно до п. 9.1 Інструкції, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

Статтею 39 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»передбачено, що спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Згідно п. п. 9.7, 9.11 Інструкції, не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства. Стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, штрафів чи пені у разі відсутності коштів на рахунках може бути звернено на майно платника відповідно до чинного законодавства. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій не застосовується. Усі спірні питання, що виникають між платниками страхових внесків та органами Фонду з приводу нарахування страхових внесків, пені, стягнення недоїмки, штрафів та адміністративних стягнень, вирішуються в судовому порядку.

Судом встановлено, що на час розгляду справи в суді заборгованість відповідачем в повному обсязі не погашена і складає 854,00 грн.

За таких обставин, суд знаходить позов обґрунтованим, доведеним і таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно ст. 94 КАС України  у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа  судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 6-14, 71, 159-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов  Прокурора Вовчанського району Харківської області в інтересах держави в особі Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття в особі Вовчанського районного центру зайнятості до Комунального підприємства охорони здоров’я "Центральна районна аптека №67"  про стягнення заборгованості  - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Комунального підприємства охорони здоров’я "Центральна районна аптека №67" (62500, Харківська область, Вовчанський район, м. Вовчанськ, вул. Шевченка, 26, р/р 26003060384191 в ХГРУ ПАТ КБ "ПриватБанк", МФО 351533, код ЄДРПОУ 01974785) на користь Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття в особі Вовчанського районного центру зайнятості (62503, Харківська область, Вовчанський район, м. Вовчанськ, вул. 1-го Травня, 15, р/р 37178301900156 в УДК у Харківській області, МФО 851011, ОКПО 22683264 )  суму заборгованості в розмірі 854,00 грн. (вісімсот п'ятдесят чотири гривні), з яких прострочена заборгованість по сплаті страхових внесків в розмірі 824 грн. 52 коп. та нарахована пеня в розмірі 29 грн. 48 коп .

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 12 травня 2011 року.

Суддя                                                                                                          І.С.Чалий

 

 

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.05.2011
Оприлюднено09.06.2011
Номер документу16039007
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2790/11/2070

Ухвала від 28.03.2011

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Чалий І.С.

Постанова від 10.05.2011

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Чалий І.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні