Ухвала
від 02.06.2011 по справі 2/01-12/203/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

2/01-12/203/11

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

          


УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"02" червня 2011 р.2/01-12/203/11

Суддя  Дячук Т.В., розглянувши матеріали за заявою Ай Ті Трейдінг с.р.о. (IT Trading s.r.o.) (Kysucka 14,04 11 Kosice, Slovensko, ICO: 36573469, IC DPH: SK 2020055675)

   

до закритого акціонерного товариства  "Інтерлит" м. Хмельницький

 

про  порушення справи про банкрутство,-

ВСТАНОВИВ:

       До господарського суду надійшла заява Ай Ті Трейдінг с.р.о. (IT Trading s.r.o.) про порушення справи про банкрутство закритого акціонерного товариства „Інтерліт” м.Хмельницький.

       В  заяві зазначено, що IT Trading s.r.o. (Ай Ті Трейдінг с.р.о.) має  безспірні вимоги кредитора у розмірі 94800,00 євро.

         В статті 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”   визначено, що :  боржник –суб'єкт  підприємницької  діяльності,  неспроможний

виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання  щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне  пенсійне  страхування та інші види загальнообов'язкового державного    соціального    страхування,    податків   і   зборів (обов'язкових  платежів),  протягом  трьох  місяців після настання встановленого  строку  їх  сплати;      кредитор   -   юридична   або   фізична   особа,  яка  має  у встановленому  порядку  підтверджені   документами   вимоги   щодо грошових  зобов'язань до боржника,  щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника,  а також  органи  державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за  правильністю  та  своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове  державне  пенсійне  страхування  та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і  зборів (обов'язкових платежів); грошове зобов'язання   -   зобов'язання   боржника  заплатити кредитору певну  грошову  суму  відповідно  до  цивільно-правового договору   та   на   інших   підставах,   передбачених   цивільним

законодавством  України.

Згідно ч.1 ст.192 Цивільного кодексу України законним платіжним засобом, обов'язковим  до приймання за номінальною вартістю на всій території України, є грошова одиниця України –гривня.               

В ч.1 ст.533 цього Кодексу  встановлено загальне правило, відповідно до якого грошове зобов'язання має бути виконане в гривнях, а згідно ч.3 цієї статті  допускається можливість використання іноземної валюти при здійсненні розрахунків на території України за зобов'язаннями у випадках, порядку та на умовах, встановлених законодавством.

Аналогічний режим використання національної та іноземної валюти передбачений і Господарським кодексом України. Зокрема,  ч.2 ст.198 Господарського кодексу України встановлено, що грошові зобов'язання учасників господарських відносин повинні бути виражені і підлягають оплаті у гривнях; грошові зобов'язання можуть бути виражені в іноземній валюті лише у випадках, якщо суб'єкти господарювання мають право проводити розрахунки між собою в іноземній валюті відповідно до законодавства.

          В зв'язку з цим, розмір грошових вимог кредитора, який подає до господарського суду заяву про порушення справи про банкрутство, має бути визначено у грошовій одиниці України –гривні.

         Згідно ч.3 ст.6 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”  справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше  трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати та які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після  встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

        В абзаці 8 ст.1 цього Закону визначено, що безспірні вимоги кредиторів –вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

     В п.32 постанови Пленуму Верховного Суду України  від 18.12.2009р. №15 „Про судову практику у справах про банкрутство” роз'яснено, що  відповідно до частини  першої ст.9  Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд має повертати заяву кредитора про порушення справи про банкрутство, якщо заявником  не дотримано мінімального тримісячного  строку прострочення  боржником виконання свого зобов'язання. За змістом приписів частин восьмої та десятої статті 7 Закону кредитор має у цей тримісячний строк здійснити заходи  щодо  стягнення боргу шляхом пред'явлення виконавчого документа до виконання відповідно до вимог Закону України „Про виконавче провадження”, зокрема з дня винесення постанови державним виконавцем про порушення виконавчого провадження, чи погашення податкового боргу за вимогами  Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” і додати докази цього до своєї заяви.

    Як вбачається з копії постанови про відкриття виконавчого провадження від 26.10.2010р., державним виконавцем Відділу державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції у м.Києві було відкрито виконавче провадження по наказу №53/243, виданому 21.10.2010р. господарським судом м.Києва,  про стягнення  на користь IT Trading s.r.o. (Ай Ті Трейдінг с.р.о.) з одного із солідарних боржників, а саме, зазначено боржником  Дочірнє підприємство  „Інвестиційно-будівельна компанія  „Нест-Покровський посад” м.Київ, вул.Щорса, 26, код ЄДРПОУ 35690853.

     Копія постанови про відкриття виконавчого провадження на стягнення коштів з ЗАТ „Інтерліт”  м.Хмельницький  до заяви не додана.

   Постановою  державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції у м.Києві від 13.05.2011р. повернено стягувачеві виконавчий документ -  №53/243, виданий 21.10.2010р. господарським судом м.Києва, з посиланням на таке: відповідно до довідки БТІ м.Києва на праві власності майна за боржником не зареєстровано, згідно відповіді УДА у м.Києві за боржником транспортні засоби не зареєстровано, кошти на рахунках боржника відсутні. В постанові зазначено, що виконавчий документ може бути повторно пред'явлений до виконання в строк до 13.05.2012р.   

    Оскільки відсутня постанова про відкриття виконавчого провадження щодо ЗАТ „Інтерліт”  м.Хмельницький, заява про порушення справи про банкрутство підлягає поверненню на підставі

ч.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та  п.3 ст.63 Господарського процесуального кодексу України, -

   Частиною другою ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”,  частиною третьою ст.63 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що повернення  заяви  не перешкоджає повторному зверненню з нею  до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

   Керуючись  ч.1 ст.9 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”,  п.3 ст.63 Господарського процесуального кодексу України, -

                                               У Х В А Л И В :

    Заяву Ай Ті Трейдінг с.р.о. (IT Trading s.r.o.) про порушення справи про банкрутство закритого акціонерного товариства „Інтерліт” м.Хмельницький повернути без розгляду.

Додаток :  заява та додані до неї матеріали на  42 аркушах, в т. квитанції на сплату державного мита  і витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Суддя                                                                      Т.В. Дячук

Віддруковано  2 примірники:

1 –до матеріалів суду;

2 –ініціюючому кредитору

Віддрук.  прим. :

 - до справи,

 - позивачу,

 - відповідачу.

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення02.06.2011
Оприлюднено07.06.2011
Номер документу16046334
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —2/01-12/203/11

Ухвала від 02.06.2011

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Дячук Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні