ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 травня 2011 р.
Справа №2а-4508/11/0170/11
о 12 годин 20 хвилин
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А., при секретарі Фурлетової Г.Ю., розглянувши
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Заступника Прокурора м. Феодосії АР Крим в інтересах держави в особі Феодосійськособі Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АРКрим
до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮБК-Будінвест»
про стягнення заборгованості зі сплати орендної плати за землю,
ВСТАНОВИВ:
Заступник Прокурора м. Феодосії АР Крим звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом в інтересах держави в особі Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮБК-Будінвест» про стягнення заборгованості з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в сумі (з уточненням позовних вимог) 342,16грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не сплачує у встановлені законом строки податкові зобов’язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Представник прокуратури у судове засідання не з’явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином – судовою повісткою. Про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.
Представник Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим у судове заідання не з’явився, надав клопотання про розгляд справи за його відсутністю.
Відповідач у судове засідання явку свого представника не забезпечив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином – судовою повісткою. Про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду від 18.04.2011р. відповідачу запропоновано надати письмові заперечення на адміністративний позов, а також всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю нез’явившихся представників сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЮБК-Будінвест» є юридичною особою (ідентифікаційний код 34798006), що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.9) та знаходиться на обліку в Феодосійський МДПІ, як платник податків.
Таким чином, відповідач є суб’єктом господарювання, платником податків, зобов’язаний виконувати обов’язки, покладені на нього законами у зв’язку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Податковий кодекс України визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також напрями використання коштів, що надійшли від плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку.
Відповідно до п. 288.2 ст. 288 Податкового кодексу України платником орендної плати за землю є орендар земельної ділянки.
Статтею 288 встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п. 288.1).
Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду (п.288.3).
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (п. 288.4).
Судом встановлено, що відповідно до договору оренди земельної ділянки від 06.03.2007р., зареєстрованому 19.03.2007р. за №040701900040, відповідач є користувачем земельної ділянки загальною площею 5,0001га, розташованої у м. Феодосія, район Золотого пляжу (а.с.11-13). Зазначена земельна ділянка прийнята відповідачем згідно акту приймання – передачі (а.с.13).
Пунктами 285.1, 285.2 ст. 285 Податкового кодексу встановлено, що базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
Відповідно до п. 286.2. ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011р., поданої відповідачем у порядку звітності, орендна плата згідно з договором оренди складає 105117,07грн. (8759,75грн. щомісячно з січня до листопада та 8759,82грн. за грудень). (а.с.7).
Відповідно до п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
У зв’язку із несплатою відповідачем у строки визначені законодавством зобов’язань з орендної плати за земельну ділянку за ним виникла заборгованість у сумі 9035,88грн., у тому числі за січень 2011р.-276,13грн., за лютий 2011р. – 8759,75грн.
Пунктом 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.59.4 ст. 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно п.59.5 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Судом встановлено, що позивачем відповідачу надіслано податкову вимогу №45 від 04.02.2011 року на загальну суму 8001,72, яка вручена відповідачу 21.02.2011р., про що свідчить підпис на корінці зворотного повідомлення.
Пунктом 42.2 ст. 42 Податкового кодексу України встановлено, що документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові. Таким чином суд дійшов висновку, що податкова вимога є належним чином врученою відповідачу.
Відповідно до п.41.5 ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Однією із функцій Державної податкової адміністрації України, згідно ст. 8 Закону України «Про державну податкову службу», є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів, контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролем за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Відповідно до п. 20.1.18. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Як вбачається з матеріалів справи підставою звернення позивача до суду є несплата відповідачем у встановлені законом строки податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у сумі 9035,88грн. Під час розгляду справи відповідачем частково сплачено заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 8673,92грн. (а.с.23), таким чином, позовні вимоги в частині стягнення податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки комунальної власності у розмірі 342,16грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Оскільки згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 24.05.2011р. У повному обсязі постанову відповідно до ч.3 ст.160 КАС України складено 30.05.2011р.
Керуючись ст.ст.122, 158, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮБК-Будінвест» (98600, АР Крим, м. Ялта, вул. Полікуровська, б. 25, к. 6, к. 303 код ЄДРПОУ 34798006) податковий борг з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в розмірі 342 (триста сорок дві) грн. 16 коп., з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «ЮБК-Будінвест» на користь державного бюджету м. Феодосія (р/р 33211812700024, в ГУ ДКУ в АРК, ОКПО 34740709, код платежу 13050200).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Москаленко С.А.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2011 |
Оприлюднено | 17.06.2011 |
Номер документу | 16057850 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Москаленко С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні