Постанова
від 06.06.2011 по справі 2а-0870/2757/11
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

              

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 06 червня 2011 року    11 год. 50 хв.                                    Справа №  2а-0870/2757/11

 Запорізький окружний адміністративний суд у  складі:

головуючого – судді                              Лазаренко М.С.

при  секретарі                              Ширшові А.А.

за участю представників

від позивача: не з’явився

від відповідача: не з’явився

від прокурора: не з’явився  

розглянув  в  відкритому  судовому  засіданні  адміністративну справу  

за позовом:  Бердянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську Запорізької області

до: Спортивного клубу «Першотравневець»

про:  про стягнення заборгованості в розмірі 39190,38 грн.

ВСТАНОВИВ:

Бердянський міжрайонний прокурор в інтересах держави, в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську Запорізької області звернувся з адміністративним позовом до Спортивного клубу «Першотравневець» про стягнення заборгованості в розмірі 39190,38 грн.

Від позивача та прокурора надійшли заяви про розгляд справи за відсутності представників із зазначенням про підтримання позивачем у повному обсязі позовних вимог.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату час та місце судового засідання повідомлений належним чином.

Згідно з ч. 1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Керуючись приписами ст. 41 КАС України суд розглянув справу на підставі наявних доказів в порядку письмового провадження, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.

Спортивний клуб «Першотравневець»  зареєстрован в Управлінні Пенсійного фонду України в Бердянську Запорізької області як платник страхових внесків (страхувальник) за №357.

Заборгованість у розмірі 39190 грн. 38 коп. виникла в результаті несвоєчасної сплати Спортивного клубу «Першотравневець» до Пенсійного фонду України, які були нараховані підприємством.

Зазначена обставина підтверджується наданими позивачем та дослідженими судом копіями карток особового рахунку страхувальника юридичної особи – Спортивного клубу «Першотравневець».

Згідно із ст.5 Закону України від 09.07.2003 р. №1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який набрав чинності з 01.01.2004 р, вказаний Закон регулює відносини, що вникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці правовідносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить йому.

П. 1 ст. 11 Закону №1058-ІV встановлено, що загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають особи, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях, в об'єднаннях громадян, у фізичних  осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та інших осіб, включаючи юридичних і фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, придбали спеціальний торговий патент, на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавство.

Згідно з п.1 ст. 14 Закону № 1058- ІV страхувальниками цих осіб є їх роботодавці, які відповідно до ч.1 ст.15 цього Закону є платниками страхових внесків і зобов'язані на підставі п.6 ч.2 ст.17 зазначеного Закону нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки і в повному обсязі страхові внески.

У ст. 18 Закону № 1058-ІV зазначено, що страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Ставки, механізм справляння та пільги зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлені Законом України від 26 червня 1997 р. № 400/97 ВР «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до п.6 ст.19 Закону №1058- ІV страхові внески нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат,у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці», виплату винагороди фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця та допомоги по тимчасовій непрацездатності, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.

Відповідно до п.6 ст. 20 вищевказаного Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.

Відповідно до п.8.1 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне страхування до Пенсійного фонду  України №21-1 від 19.12.2003р. , якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків або якщо дані документальних перевірок результатів діяльності страхувальника свідчить про донарахування сум страхових внесків органи Пенсійного фонду України надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки. Згідно з п.8.3 Інструкції вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під підпис або надіслано листом з повідомленням про вручення. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки тиа суми фінансових санкцій.

Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки. Узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги  із зазначеними органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги у судовому порядку. У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом 10-ти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду. Або не оскаржив вимогу у судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом 10-ти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу паро сплату недоїмки до відповідного органу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки (ч.3 ст. 106 Закону №1058).

На підставі п.2 ч.9 ст. 109 закону за несвоєчасну сплату страхових внесків до боржника були застосовані фінансові санкції на суму 426 грн. 92 коп. та нарахована пеня на суму 3689 грн. 01 коп., що підтверджується рішеннями про застосування фінансових санкцій та нарахування пені №1425 від 06.08.2010., №№2011,2012 від 25.11.2010., №№259-262 від 26.01.2011.

Враховуючи те, що відповідач, який відповідно до чинного законодавства є платником страхових внесків до Пенсійного фонду України, і своєчасно не сплатив заборгованість з внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 35074 грн. 45 коп., штрафу в розмірі 426 грн. 92 коп. та пені в розмірі 3689 грн. 01 коп., суд приходить до висновку, що вимоги про стягнення такої заборгованості ґрунтуються на законі, тому позов підлягає задоволенню.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України,  у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Таким чином, вимога щодо стягнення з відповідача судових витрат задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 94, 160, 163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Спортивного клубу «Першотравневець» (код ЄДРПОУ 20504576) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Бердянську Запорізької області заборгованість у розмірі 39190 (тридцять дев’ять тисяч сто дев’яносто) грн. 38 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо  його не скасовано, набирає законної сили після повернення  апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного  провадження.

          Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було  повідомлено про можливість отримання копії постанови суду  безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне  оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії  постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя                              (підпис)                          М.С. Лазаренко    

Постанову виготовлено у повному обсязі та підписано 06 червня  2011 року.

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.06.2011
Оприлюднено16.06.2011
Номер документу16067773
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-0870/2757/11

Ухвала від 28.08.2019

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Лазаренко Максим Сергійович

Постанова від 06.06.2011

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Лазаренко Максим Сергійович

Ухвала від 06.06.2011

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Лазаренко Максим Сергійович

Ухвала від 12.05.2011

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Лазаренко Максим Сергійович

Ухвала від 28.04.2011

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Лазаренко Максим Сергійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні