ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2011 р. м. Чернівці Справа №2а/2470/1066/11
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Ватаманюк Р.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом прокурора Вижницького району Чернівецької області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Вижницькому районі Чернівецької області до товариства з обмеженою відповідальністю «Берегометський деревообробний комбінат» про стягнення заборгованості по платежах до Пенсійного фонду, -
ВСТАНОВИВ :
В поданому до суду 16.05.2011 року адміністративному позові позивач просив суд стягнути з відповідача заборгованість по платежах до Пенсійного фонду у сумі 1 803, 24 грн.
В обґрунтування своїх вимог зазначив наступне, що відповідач є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і має заборгованість по платежах до Пенсійного фонду.
За даними розрахунку суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за лютий - березень 2011 року заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 1 803, 24 грн.
Відповідач належним чином повідомлений про наявність адміністративної справи в суді та вимоги при розгляді справи в порядку скороченого провадження - 24.05.2011 року, заяву про визнання позову або заперечень на позов до суду не направив.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд вважає що наявні достатні підстави для прийняття судового рішення і приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких підстав.
Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.
Відповідач зареєстрований платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і має заборгованість по платежах до Пенсійного фонду.
За даними розрахунку суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за лютий - березень 2011 року заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 1 803, 24 грн. (а.с. 7).
Приведене повністю підтверджується письмовими доказами які містяться в справі.
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 зазначеного Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 № 2464-VI (далі - Закон № 2464-VI) платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464-VI вбачається обов'язок подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону № 2464-VI для платника єдиного внеску нарахування єдиного внеску на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорам.
Згідно з ч.8 ст.9 Закону 2464-VI строк, протягом якого платник був зобов'язаний сплатити єдиний внесок, нарахований ним за відповідний базовий період (календарний місяць) встановлений не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно з п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464-VI за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Таким чином виходячи з встановлених обставин, системного аналізу норм закону що регулюють спірні правовідносини, суд приходить до висновку, що обставини на які посилається позивач доведені і позов як обґрунтований підлягає задоволенню повністю.
Відповідно до вимог ст. 11, 72 Кодекс адміністративного судочинства України, позивачем доведено обґрунтованість заявлених вимог, а відповідачем не надано доказів сплати заборгованості.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 20, 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», статтями 11, 71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути на користь позовом управління Пенсійного фонду України в Вижницькому районі Чернівецької області (вул. Українська, 100а, м. Вижниця, 59200, р/р 25600301100600 у відділенні Державного казначейства МФО 356334, ідентифікаційний номер 21430590) з товариства з обмеженою відповідальністю «Берегометський деревообробний комбінат» (вул. Гагаріна, 7б, смт. Берегомет, Вижницького району, р/р 26009051602272 у КБ Приватбанк, МФО 356282, ідентифікаційний номер 33664004) заборгованість по платежах до Пенсійного фонду у сумі 1 803, 24 грн. (одна тисяча вісімсот три гривні двадцять чотири копійки).
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Р.В. Ватаманюк
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2011 |
Оприлюднено | 17.06.2011 |
Номер документу | 16090551 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Ватаманюк Руслан Васильович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Ватаманюк Руслан Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні