797-2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.О.Невського/Річна, 29/11, к. 211
РІШЕННЯ
Іменем України
07.04.2011Справа №5002-8/797-2011
За позовом - Прокурора м. Феодосії в інтересах держави в особі Коктебельської селищної ради, АР Крим, м. Феодосія, смт. Коктебель
до відповідача -
1. Національної спілки письменників України, м. Київ
2. Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІКАДО", м. Феодосія
про стягнення 972,00грн.
Суддя Чумаченко С.А.
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивача – не з'явився.
Від відповідачів – не з'явилися.
Прокурор – Меренцов С.І
Суть спору: Прокурор м. Феодосії в інтересах держави в особі Коктебельської селищної ради звернувся до господарського суду АР Крим із позовною заявою до відповідачів – Національної спілки письменників України, Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІКАДО" просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІКАДО" шкоду у розмірі 972,00грн.
Представник Національної спілки письменників України надав суду відзив на позовну, згідно до якого зазначив, що не заперечує щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Вікадо" майнової шкоди на користь держави.
Представник Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІКАДО" суду відзив на позовну, згідно до якого просить суд відмовити в задоволенні позову, посилаючись на не надання позивачем доказів що підтверджують зняття ґрунтового покриву на спірної ділянці.
Справа слуханням відкладалася в порядку ст.77 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, суд
ВСТАНОВИВ:
В обґрунтування своїх позовних вимог, позивач посилається на те, що земельна ділянка площею 0,6634га, яка розташована за адресою м. Феодосія, смт Коктебель, вул. Леніна,110, використовується ТОВ «ВІКАДО» згідно договору суборенди землі від 10 квітня 2006 року для обслуговування будівель і споруд. Однак, на вказаній земельній ділянці проведено зняття та перенесення родючого слою ґрунту без спеціального дозволу, що є порушенням ст. 168 Земельного кодексу та Порядку видачі та анулювання спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок, затвердженого наказом Держкомзему України від 04.01.2005 N 1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 20.01.2005 року за N 70/10350.
Представник Національної спілки письменників України надав суду відзив на позовну, згідно до якого зазначив, що не заперечує щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Вікадо" майнової шкоди на користь держави.
Представник Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІКАДО" суду відзив на позовну, згідно до якого просить суд відмовити в задоволенні позову, посилаючись на не надання позивачем доказів що підтверджують зняття ґрунтового покриву на спірної ділянці.
Суд розглянувши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню за наступними підставами.
10 квітня 2006 року між Національною спілкою письменників України (Орендар) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ВІКАДО» (Суборендар) укладений договір суборенди землі.
Відповідно до п.1.1. Договору суборенди від 10 квітня 2006 року – в порядку на умовах визначених цим Договором, Орендар зобов'язується передати Суборендареві, а Суборендар зобов'язується прийняти в строкове платне суборенд не користування земельну ділянку, яка знаходиться за адресою м. Феодосія, смт Коктебель, вул. Леніна, будинок №110, що була отримана Орендарем в оренду на підставі рішення 61 сесії 4 скликання Коктебельської селищної ради від 02 березня 2006 року№4495 та договору оренди землі від 03 березня 2006 року та зобов'язується сплачувати Орендареві суборендну плату.
Пунктом 2.1. Договору суборенди від 10 квітня 2006 року встановлено, що в суборенду передається земельна ділянка загальною площею 0,6634га.
Відповідно до п.3.1. Договору суборенди від 10 квітня 2006 року – договір укладено на період – з моменту державної реєстрації договору до закінчення дії договору оренди нерухомого майна.
Договір зареєстрований Феодосійським міським відділом регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 30 червня 2009 року за №040901900041.
Управлінням Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель Республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим 25 жовтня 2010 року складений Акт обстеження земельної ділянки, відповідно до якого було встановлено, що на земельній ділянці, площею 0,6634га, проведено зняття та перенесення родючого слою ґрунту без спеціального дозволу, що є порушенням ст.53-3 КУпАП.
25 жовтня 2010 року Управлінням Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель Республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим складений Акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства, а саме дотримання вимог земельного законодавства Товариством з обмеженою відповідальністю «ВІКАДО». В ході перевірки було встановлено, що на земельній ділянці, площею 0,6634га, проведено зняття та перенесення родючого слою ґрунту без спеціального дозволу, що є порушенням ст.53-3 КУпАП, ст.168, 211 Земельного кодексу України.
Відповідно до статті 35 Закону України «Про охорону земель» власники і землекористувачі, в тому числі орендарі, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності зобов'язані: проводити на земельних ділянках господарську діяльність способами, які не завдають шкідливого впливу на стан земель та родючість ґрунтів.
Статтею 37 Закону України «Про охорону земель» встановлено, що власники та землекористувачі, в тому числі орендарі, земельних ділянок зобов'язані здійснювати заходи щодо охорони родючості ґрунтів, передбачені цим Законом та іншими нормативно-правовими актами України.
Використання земельних ділянок способами, що призводять до погіршення їх якості, забороняється.
Статтею 168 Земельного кодексу України унормовано, що ґрунти земельних ділянок є об'єктом особливої охорони. Власники земельних ділянок та землекористувачі не мають права здійснювати зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу органів, що здійснюють державний контроль за використанням та охороною земель.
Пунктом 1.3 Порядку видачі та анулювання спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок, затвердженого наказом Держкомзему України від 04.01.2005 N 1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 20.01.2005 року за N 70/10350, встановлено, що отримання дозволів є обов'язковими для власників земельних ділянок та землекористувачів, діяльність яких пов'язана з порушенням поверхневого (родючого) шару ґрунту.
Відповідно до пунктів 3.1 та 3.3 Порядку, власники земельних ділянок та землекористувачі, які проводять гірничодобувні, геологорозвідувальні, будівельні та інші роботи, зобов'язані отримати дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, якщо це призводить до порушення поверхневого (родючого) шару ґрунту. Дозвіл видається на підставі затвердженого, в установленому законом порядку, проекту землеустрою, у якому повинні бути визначені умови зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту та порядок проведення рекультивації порушених земель.
Відповідно до ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
В свою чергу, виходячи зі змісту ст. 32, 33 Господарського процесуального кодексу України, Відповідачем, під час розгляду даної справи, не представлено суду доказів отримання дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки.
Згідно ст. 211 Земельного Кодексу України, громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства зокрема за невиконання умов знімання, збереження і нанесення родючого шару ґрунту.
Згідно до ст.1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
На підставі вищезазначених актів перевірки, керуючись Методикою визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, яка затверджена Постановою Кабінету Міністрів 25 липня 2007 року №963, був здійснений розрахунок шкоди, яка була заподіяна внаслідок зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу.
Так, розмір шкоди, заподіяної Товариством з обмеженою відповідальністю «ВІКАДО» внаслідок зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу становить 972,00грн.
Так, судом встановлено, що відповідач в порушення приписів земельного законодавства, провів зняття ґрунтового покриву без відповідного дозволу, у зв'язку із чим суд задовольняє позовні вимоги.
Витрати на державне мито та інформаційно-технічне забезпечення судового процесу підлягають стягненню з відповідача відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
07 квітня 2011 року, після виходу з нарадчій кімнати, судом оголошена вступна та резолютивна частини рішення.
Повний текст рішення складено і підписано 12 квітня 2011 року.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 44, 49, 77, 82-84 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІКАДО» (м. Феодосія, вул. Сімферопольське шосе,5; р\р 26003112038, МФО 351629) на користь Коктебельської селищної ради (м. Феодосія, смт Коктебель, пров. Висотний, буд.№1; р\р 354200271288 у ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 04367418) шкоду, спричинену зняттям ґрунту в розмірі 972,00грн; 102,00грн – державного мита; 236,00грн – витрат пов'язаних із інформаційно-технічним забезпеченням судового процесу.
3. Наказ видати після набрання рішення законної сили.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Чумаченко С.А.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2011 |
Оприлюднено | 20.06.2011 |
Номер документу | 16095613 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Чумаченко С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні