3480-2007
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.О.Невського/Річна, 29/11, к. 206
УХВАЛА
12.04.2011Справа №2-6/3480-2007
За заявою боржника Виробничо-торгового підприємства «СВ-2», м.Сімферополь,
про визнання банкрутом
Суддя В.М. Шкуро
представники:
Від боржника – не з'явився, повідомлений належним чином.
Обставини справи: ВТП «СВ-2» звернулося в господарський суд АР Крим з заявою про порушення справи про банкрутства у порядку ст.51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Постановою господарського суду АР Крим від 08.05.2007р. боржника визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура строком на шість місяців, ліквідатором боржника призначено голову ліквідаційної комісії Петрова Олексія Олексійовича.
06.08.2007р. в господарський суд надійшов звіт про ліквідацію та ліквідаційний баланс.
Ухвалою господарського суду АР Крим від 21.08.2007р. в затверджені звіту ліквідатора Петрова О.О. та ліквідаційного балансу Виробничо-торгового підприємства «СВ-2» відмовлено у зв'язку із невідповідністю його вимогам статті 32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Підставою для відмови в затвердженні звіту ліквідатора Петрова О.О. послужило не здійснення ліквідатором заходів спрямованих на стягнення дебіторської заборгованості, яка становить майже 47% розміру кредиторських вимог. А отже ліквідатор не реалізував усі наявні майнові активи банкрута для повного задоволення кредиторів.
На теперішній час звіт про ліквідацію та ліквідаційний баланс на затвердження до господарського суду ліквідатором не подано, будь-яких заяв щодо продовження строків ліквідаційної процедури банкрута до суду не надходило.
В судове засідання ліквідатор, представники кредиторів не з'явилися.
Відповідно до вимог частини 1 статті 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон) якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Відповідно частини 4 статті 105 Цивільного кодексу України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Згідно частини 1 статті 110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується, зокрема, за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом (частина 3 статті 110 ЦК України).
Частиною 1 статті 111 Цивільного кодексу України передбачено, що ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
За змістом частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, вбачається, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» є: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами ст. 105 ЦК України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу. Крім того, звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення строку, передбаченого статтею 105 ЦК України.
Відповідна правова позиція висловлена Верховним Судом України, зокрема в своїй постанові від 10.06.2008 у справі N 15/682-б.
З матеріалів даної справи вбачається, що 15.02.2007р. голова ліквідаційної комісії боржника звернувся до господарського суду із заявою про банкрутство у порядку ст. 51 Закону з посиланням на протокол зборів учасників товариства №27/01 від 23.01.2007р, тобто з порушенням строку, передбаченого ч. 4 ст. 105 ЦК України. У заяві про визнання боржника банкрутом відсутні відомості про те, чи проводилась належним чином оцінка наявного майна боржника, чи повідомлявся орган державної податкової служби про ліквідацію вказаного підприємства у встановленому законом порядку, а також відсутні докази розміщення в друкованих засобах масової інформації повідомлення про припинення зазначеної юридичної особи відповідно до ч. 4 ст. 105 ЦК України.
Пунктом 36 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про банкрутство» від 18.12.2009р. №15 роз'яснено, що Законом не врегульовано подальшого перебігу провадження у справі у випадках, коли у встановленому законодавством порядку виявлено безпідставність вимог кредитора (кредиторів), за заявою якого (яких) було порушено справу про банкрутство боржника. У таких випадках провадження у справі припиняється на підставі пункту 7 частини 1 статті 40 Закону та пункту 1-1 частини 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі викладеного, куруючись пунктом 1-1 статті 80, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Провадження у справі №2-6/3480-2007 про банкрутство Виробничо-торгового підприємства «СВ-2» (адреса: 95007, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Радіщева, 88, к.69; ідентифікаційний код юридичної особи 30025459) припинити.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Шкуро В.М.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2011 |
Оприлюднено | 17.06.2011 |
Номер документу | 16095860 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Шкуро В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні