Ухвала
від 10.06.2011 по справі 41/35-63
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

41/35-63

                                ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

                                                            У  Х  В  А  Л  А  

          

         10.06.11 р.                                                                                             № 41/35-63                                                                                                                                                                 

Господарський суд Донецької області у складі головуючого судді Гончарова С.А., розглянувши матеріали:

за позовом: Донецького міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі

1.          Донецької обласної ради, м. Донецьк

2.          Ясинуватської районної державної адміністрації Донецької області, м. Ясинувата

3.          Первомайської сільської ради, с. Первомайське

до відповідача: Малого приватного підприємства „Дружба”, с. Карлівка

про стягнення вартості втрат сільськогосподарського виробництва у сумі 72940 грн.

ВСТАНОВИВ:

Донецький міжрайонний природоохоронний прокурор звернувся до господарського суду Донецької області з позовом в інтересах держави в особі Донецької обласної ради, Ясинуватської районної державної адміністрації Донецької області, Первомайської сільської ради до Малого приватного підприємства „Дружба” про стягнення вартості втрат сільськогосподарського виробництва у сумі 72940 грн.

Відповідно до ч. 5 ст. 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, обґрунтований розрахунок суми, що стягується чи оспорюється.

Як вбачається з тексту позовної заяви, прокурором заявлені вимоги про стягнення з відповідача вартості втрат сільськогосподарського виробництва, та в обґрунтування таких позовних вимог прокурор посилається на обов'язок відповідача сплатити вартість втрат саме сільськогосподарського виробництва у сумі 72940 грн.

До позовних матеріалів прокурором надано розрахункову відомість визначення розміру втрат лісогосподарського виробництва, що підлягають відшкодуванню у зв'язку з вилученням лісових земель, чагарників для потреб, не пов'язаних з лісогосподарським виробництвом, відповідно до якої розмір втрат лісогосподарського виробництва складає 72940 грн.

Розрахунку вартості втрат саме сільськогосподарського виробництва у сумі 72940 грн., яка заявлена до стягнення з відповідача, прокурором до позовних матеріалів не додано.

Як вбачається з Постанови Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 року № 1279 „Про розміри та Порядок визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню”, при  визначенні втрат сільськогосподарського виробництва та визначенні втрат лісогосподарського виробництва застосовуються різні формули з різними показниками.

Так, при  визначенні втрат сільськогосподарського виробництва, повинні застосовуватись такі показники як площа ділянки сільськогосподарських угідь; норматив втрат сільськогосподарського виробництва; бал бонітету ділянки сільськогосподарських угідь, що вилучається; бал бонітету сільськогосподарських угідь по Автономній Республіці Крим, області, містах Києву та Севастополю; коефіцієнт інтенсивності використання сільськогосподарських угідь.

У розрахунковій відомості, доданій прокурором до позовних матеріалів, наявні показники, які застосовуються при визначенні втрат лісогосподарського виробництва, а саме: площа ділянки лісогосподарських угідь, що вилучається, норматив втрат лісогосподарського виробництва; коефіцієнт продуктивності лісових угідь за типами лісорослинних умов.

Розрахунку, передбаченого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 року № 1279 „Про розміри та Порядок визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню”, для визначення втрат сільськогосподарського виробництва, до позовних матеріалів не надано.

З огляду на викладене суд робить висновок про те, що додана до позовних матеріалів розрахункова відомість не є обґрунтованим розрахунком суми, що вимагається  прокурором до стягнення з відповідача.

Таким чином, до позовної заяви не додано обґрунтований розрахунок стягуваної суми.

Згідно з п. 3 ст. 63  Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву та додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві відсутній, в тому числі, обґрунтований розрахунок стягуваної суми.

На підставі викладеного, к?еруючись п. 5 ст. 54,  п.3 ст.63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

У Х В А Л И В:

           Повернути без розгляду позовну заяву Донецького міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Донецької обласної ради, Ясинуватської районної державної адміністрації Донецької області, Первомайської сільської ради до Малого приватного підприємства „Дружба” про стягнення вартості втрат сільськогосподарського виробництва у сумі 72940 грн.

Додаток на адресу прокурора: позовна заява з додатками на 15-ти аркушах.

Суддя                                                               Гончаров С.А.           

                                                                       

                                                                      

                              

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення10.06.2011
Оприлюднено17.06.2011
Номер документу16107593
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —41/35-63

Ухвала від 10.06.2011

Господарське

Господарський суд Донецької області

Гончаров С.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні