Рішення
від 26.05.2011 по справі 493-2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

493-2011

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.О.Невського/Річна, 29/11, к. 207     

РІШЕННЯ

Іменем України

26.05.2011Справа №5002-2/493-2011

за позовом Сімферопольського міжрайонного природоохоронного прокурора (95034, м.Сімферополь, вул. Дзержинського, 6) в інтересах держави  в особі 1) Ради міністрів  Автономної Республіки Крим (95005, м.Сімферополь, вул.Кірова, 13); 2) Сімферопольської районної ради (95000, м.Сімферополь, вул.Павленка, 1); 3) Молодіжненської  селищної ради   (97501, Сімферопольський район, смт. Молодіжне,  вул.Кримська, 7)

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сельхозпромресурс»  (95053, м.Сімферополь,  вул.Кечкеметська, 114а)

про стягнення 1 791 239грн54коп.  

                                                    Суддя Толпиго В.І.

П Р Е Д С Т А В Н И К И:

Позивачі -  не з'явився.

Відповідач - не з'явився

Від прокуратури – не з'явився.          

      Суть спору:

Сімферопольський міжрайонний природоохоронний  прокурор в інтересах держави  в особі Ради міністрів  Автономної Республіки Крим,  Сімферопольської районної ради, Молодіжненської  селищної ради  звернувся  до господарського суду Автономної Республіки Крим із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сельхозпромресурс» про стягнення 1 791 239грн54коп, а саме на користь: Ради міністрів  Автономної Республіки Крим  25% від ціни позову  - 447 809грн80коп., Сімферопольської районної ради  15% від ціни позову  - 268 686,00грн., Молодіжненської  селищної ради   60 % від ціни позову  - 1 074 743грн70коп.  

Позовні вимоги  мотивовані  тим, що розпорядженням Сімферопольської районної  державної адміністрації  АР Крим від 31.8.2007 року №2250-р ТОВ «Сельхозпромресурс»  затверджений  проект землеустрою з відведення земельної ділянки в оренду під розміщення багатофункціонального торгівельного комплексу зі складськими та адміністративно-господарськими приміщеннями для задоволення потреб територіальної громади Сімферопольського району на території Молодіжненської селищної ради. Згідно розрахунку  вартості втрат сільськогосподарського виробництва, викликаних нецільовим  використанням земельних ділянок, сума втрат  складає  1 791 239грн54коп. На час звернення із позовом до суду  втрати сільськогосподарського виробництва відповідачем повністю не відшкодовані. Вищенаведене  і стало підставою для звернення із позовом до суду.  

03.03.2011 року від Ради міністрів АР Крим  надійшло пояснення, яким  підтримують позовні вимоги прокурора у повному обсязі та просять суд їх задовольнити. Також вказаним поясненням уточнюють  розрахункові рахунки.

Представник Молодіжненської  селищної ради 05.4.2011р в судовому засіданні надав суду пояснення, відповідно до якого з позовними вимогами погоджується у повному об'ємі.

19.4.2011 року від Сімферопольської районної державної адміністрації Автономної Республіки Крим  надійшов лист від 14.4.2011 року №1537/04-20, яким повідомляється, що договір оренди з ТОВ «Сельхозпромресурс», який укладено на підставі розпорядження Сімферопольської  районної  державної адміністрації  Автономної Республіки Крим від 31.08.2007 року №2250-р, яким передано  в оренду  строком на 49 років ТОВ «Сельхозпромресурс»  земельну ділянку  площею  18,7574 га пашні під розміщення  торгівельного комплексу  зі складським приміщенням  та адміністративно-господарськими приміщеннями, в Сімферопольську районну  державну адміністрацію Автономної Республіки Крим не повертався.

05 травня 2011 року  до господарського суду Автономної Республіки Крим  відповідно до запиту ГС АР Крим  від Управління Держкомзему у Сімферопольському районі АР Крим надійшла ксерокопія  договору оренди  земельної ділянки  площею 18,7574, який було укладено між Сімферопольською районною держаною адміністрацією та ТОВ«Сельхозпромресурс».

Представники сторін у судове засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду спору були повідомлені належним чином – рекомендованою кореспонденцією.

Відповідно до абз.4 п. 3.6 Роз'яснення Вищого арбітражного суду України “Про деякі питання практики застосування господарського процесуального кодексу України” №02-5/289 від 18.09.1997р. у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Спір розглядається за наявними у справі матеріалами, відповідно до ст. 75 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, суд встановив:

Відповідно до статті 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Згідно ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів розповсюджується на всі правовідносини, що виникають в державі. Судові  рішення   ухвалюються  судами  іменем  України  і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Суд вважає необхідним дотримуватися принципів судочинства, що встановлені ст. 129 Конституції України, нормами якої вказано, що основними засідками судочинства  є зокрема, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Тобто суд вважає потрібним застосувати принцип змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів.

Відповідно до ст.1 Господарського процесуального кодексу України до господарського суду звертаються особи за захистом своїх порушених чи оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, що кореспондується із положеннями статті 21 ГПК України, де до позивачів віднесено осіб, які пред'явили позов або в інтересах яких пред'явлено позов саме про захист порушеного права чи охоронюваного законом інтересу.

Згідно статті 20 Господарського кодексу України держава забезпечує захист прав і законних інтересів суб'єктів господарювання та споживачів.

Кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються, зокрема, шляхом установлення, зміни і припинення господарських правовідносин, іншими способами, передбаченими законом.

Порядок захисту прав суб'єктів господарювання та споживачів визначається цим Кодексом, іншими законами.

Відповідно до статті 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Стаття 16 Цивільного кодексу України передбачає, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов'язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

Сімферопольський міжрайонний природоохоронний  прокурор в інтересах держави  в особі Ради міністрів  Автономної Республіки Крим,  Сімферопольської районної ради, Молодіжненської  селищної ради  звернувся  до господарського суду Автономної Республіки Крим із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сельхозпромресурс» про стягнення 1 791 239грн54коп, а саме на користь: Ради міністрів  Автономної Республіки Крим  25% від ціни позову  - 447 809грн80коп., Сімферопольської районної ради  15% від ціни позову  - 268 686,00грн., Молодіжненської  селищної ради   60 % від ціни позову  - 1 074 743грн70коп, мотивуючи свої вимоги тим, що розпорядженням Сімферопольської районної  державної адміністрації  АР Крим від 31.8.2007 року №2250-р ТОВ «Сельхозпромресурс»  затверджений  проект  землеустрою  з відведення  земельної ділянки в оренду  під розміщення  багатофункціонального торгівельного комплексу зі складськими та  адміністративно-господарськими приміщеннями для задоволення потреб територіальної громади  Сімферопольського району  на території Молодіжненської селищної ради. Згідно розрахунку вартості втрат сільськогосподарського виробництва, викликаних нецільовим  використанням земельних ділянок, сума втрат  складає  1 791 239грн54коп. На час звернення із позовом до суду  втрати сільськогосподарського виробництва відповідачем повністю не відшкодовані.

Відповідно до ст.. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі  яких господарський суд у  визначеному  законом  порядку  встановлює наявність  чи  відсутність  обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до ст.ст. 33,34 ГПК України, кожна сторона повинна  довести  ті  обставини,  на  які  вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та  іншими   учасниками судового процесу.  Обставини справи, які  відповідно  до  законодавства  повинні бути  підтверджені  певними  засобами  доказування,   не    можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Господарський   суд   оцінює   докази   за  своїм  внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді  в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом (ч.1 ст.42 ГПК України).

Позовні вимоги Сімферопольського міжрайонного природоохоронного  прокурору в інтересах держави  в особі Ради міністрів  Автономної Республіки Крим,  Сімферопольської районної ради, Молодіжненської  селищної ради до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сельхозпромресурс» про стягнення 1 791 239грн54коп втрат сільськогосподарського виробництва, суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню виходячи з наступного:

Згідно з ст.13 Конституції України, природні ресурси, що знаходяться в межах території  України, є об'єктами права власності Українського народу і повинні використовуватися відповідно до закону. Правовідношення у цієї сфері регулюються Водним кодексом України, Законами України «Про охорону навколишнього середовища» та іншими нормативними актами законодавства.

Згідно ст. 12 Земельного кодексу України, до повноважень міських і селищних рад в області охорони земель належить здійснення контролю за використанням і охороною земель, дотриманням вимог земельного і природоохоронного законодавства.

Відповідно до ст. 209 Земельного кодексу України, кошти  від  відшкодування  втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва    зараховуються     у     розмірі:

25 відсотків - до бюджету Автономної Республіки Крим  та  обласних бюджетів,  75  відсотків  -  до  бюджетів  міст  республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, 15 відсотків  - до  районних  бюджетів,  60 відсотків - до бюджетів міст районного значення, селищ, сіл та їх об'єднань.

Таким чином, органами, уповноваженими державою здійснювати відповідні функції в спірних відносинах є Рада Міністрів АР Крим, Сімферопольська районна рада, Молодіжненська селищна рада та  відповідно до ст. 209 Земельного кодексу України, втрати сільськогосподарського виробництва підлягають відшкодуванню і зарахуванню на спеціальні рахунки відповідних місцевих рад в таких розмірах: Рада міністрів Автономної Республіки Крим - 25 відсотків; Сімферопольська районна рада - 15 відсотків; Молодіжненська селищна рада - 60 відсотків.

Відповідно до ч..2,4 ст.207 Земельного кодексу України, втрати сільськогосподарського виробництва складають втрати викликані вилученням сільськогосподарських земель як основного засобу виробництва в сільському господарстві для потреб не пов'язаних з сільськогосподарським виробництвом. Втрати сільськогосподарського виробництва компенсуються незалежно від відшкодування збитків власникам землі і землекористувачам.

Розпорядженням Сімферопольської районної державної адміністрації АР Крим від 31.8.2007р №2250-р TOB „Сельхозпромресурс" затверджений проект землеустрою з відведення земельної ділянки в оренду під розміщення багатофункціонального   торгівельного   комплексу   зі складськими   та адміністративно-господарськими приміщеннями для задоволення потреб територіальної громади Симферопольського району на території Молодіжненської селищної ради, на підставі якого між Сімферопольською районною державною адміністрацією АР Крим  та відповідачем був укладений договір №5540 від 31.8.2007р оренди земельної ділянки.

Відповідно до умов вказаного договору оренди, земельна ділянка у розмірі 18,7475га була передана в оренду під розміщення торгівельного комплексу, що спричиняє втрати сільськогосподарського виробництва, тому як вказана земельна ділянка відноситься до земель сільськогосподарського призначення.

Згідно розрахунку вартості втрат сільськогосподарського виробництва, проведеного спеціалістами районного відділу земельних ресурсів на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №1279 від 17.11.1997, сума втрат, викликаних не цільовим використанням земельних ділянок, складає - 1791239,54грн. Вказаний розрахунок втрат сільськогосподарського виробництва також узгоджений і підписаний представником TOB „Сельхозпромресурс".          

Згідно з п.4.2 розпорядження Сімферопольської районної державної адміністрації АР Крим від 31.8.2007 № 2250-р TOB „Сельхозпромресурс" затверджена вартість втрат сільськогосподарського виробництва у розмірі 1 791 239,54грн.

На сьогоднішній день втрати сільськогосподарського виробництва відповідачем повністю не відшкодовані.

Відповідно до ст.32-34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, тоді як відповідач не довів суду необґрунтованості вимог позивача.

Отже позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.  

Витрати по оплаті держмита, інформаційно-технічних послуг судового процесу відносяться на відповідача.

В засіданні суду оголошені вступна та резолютивна частини рішення.

Рішення  оформлене та підписане 30.5.2011р.

Керуючись ст.ст.49,75,77,82,84,85 ГПК України   

В И Р І Ш И В :

1.          Позов задовольнити.

2.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сельхозпромресурс» (95053, м.Сімферополь, вул.Кечкеметська, 114а, ідентифікаційний код 35053648) на користь Ради міністрів  Автономної Республіки Крим (95005, м.Сімферополь, вул.Кірова, 13, р/р 31523848700001, ЗКПО 23896447, МФО 824026, одержувач Місцевий бюджет АР Крим у банку одержувача: ГУ ДКУ в АРК, м.Сімферополь, код платежу 21110000 «Надходження коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва») 447 809грн80коп. втрат сільськогосподарського виробництва.

3.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сельхозпромресурс» (95053, м.Сімферополь, вул.Кечкеметська, 114а, ідентифікаційний код 35053648) на користь Сімферопольської районної ради (95000, м.Сімферополь, вул.Павленка, 1) 268 686,00 грн. втрат сільськогосподарського виробництва.

4.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сельхозпромресурс» (95053, м.Сімферополь, вул.Кечкеметська, 114а, ідентифікаційний код 35053648) на користь Молодіжненської  селищної ради   (97501, Сімферопольський район, смт. Молодіжне, вул.Кримська, 7) 1 074 743грн70коп. втрат сільськогосподарського виробництва.

5.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сельхозпромресурс» (95053, м.Сімферополь, вул.Кечкеметська, 114а, ідентифікаційний код 35053648) у доход державного бюджету України (р/р 31115095700002, МФО 824026, ЗКПО 34740405, код платежу 22090200 в банке получателя: ГУ ДКУ в АРК м.Сімферополь отримувач: Держбюджет м.Сімферополь) 17912грн40коп держмита.

6.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сельхозпромресурс» (95053, м.Сімферополь, вул.Кечкеметська, 114а, ідентифікаційний код 35053648) у доход державного бюджету України (р/р 31214264700002; у банку одержувача: ГУ ГКУ в АРК м.Сімферополь; МФО 824026, ЗКПО 34740405, код платежу 22050003 одержувач: Держбюджет м.Сімферополь)  236,00грн. витрат по інформаційно-технічному забезпеченню судового процесу.

7.          Накази видати після набрання рішенням законної сили.             

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Толпиго В.І.

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення26.05.2011
Оприлюднено20.06.2011
Номер документу16119071
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —493-2011

Рішення від 26.05.2011

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Толпиго В.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні