1727-2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.О.Невського/Річна, 29/11, к. 305
УХВАЛА
06.06.2011Справа №5002-30/1727-2011
До боржника Приватного підприємства «Охоронне агентство «Сават», м. Феодосія, вул. Руська,15 (ЄДРПОУ 32865079).
Про порушення справи про банкротство.
Суддя Ловягіна Ю.Ю.
П Р Е Д С Т А В Н И К И :
Від кредитора – не з'явився.
Від боржника – не з'явився.
Суть спору: кредитор – Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія, м. Феодосія (ЄДРПОУ 22300286) звернувся до господарського суду АРК з заявою про порушення справи про банкрутство у відношенні боржника - Приватного підприємства «Охоронне агентство «Сават», м. Феодосія (ЄДРПОУ 32865079), згідно ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Застосування ініціюючим кредитором ст. 52 Закону мотивоване тим, що боржник станом на 31.03.2011р. має заборгованість у розмірі 22428,96 грн., у тому числі: 6029,08 грн. – заборгованість зі сплати страхових внесків з серпня 2008р. по січень 2009р., 14572,06 грн. – заборгованість з фінансових санкцій, 1827,82 грн. – заборгованість з пені, а також не надає до податкових органів звітність протягом року (ч. 1 ст. 52 Закону).
Представник кредитора та боржника у судове засідання не з'явилися, про день та час судового засідання були повідомлені належним чином рекомендованою кореспонденцією, вимоги суду не виконали, витребувані документи не надали. Причини неявки суду не відомі.
В матеріалах справи є клопотання від кредитора, яке зареєстроване у канцелярії суду 20.05.2011р., в якому він просить розглянути справу у відсутності представника Управління.
Дослідивши представлені докази, суд вважає, що провадження у справі підлягає припиненню з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон) у разі, якщо керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак у сукупності, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Наведена норма передбачає, що заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника є підставою для порушення провадження у справі у випадку наявності будь-якої з підстав, передбачених ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» неплатоспроможність – це неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), не інакше, як через відновлення платоспроможності.
Відповідно до вимог ст. 52 Закону заява по порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника і строку виконання зобов'язань.
Окрім визначених у вказаній статті особливостей, обов'язковою підставою для порушення справи про банкрутство відсутнього боржника є визначена ст. 1 та ч. 3 ст. 6 Закону наявність безспірних вимог до боржника.
Кредитором - Управлінням Пенсійного фонду України в м. Феодосія, м. Феодосія до заяви про порушення справи про банкрутство не додано належних доказів в підтвердження своїх кредиторських вимог та неплатоспроможності боржника, а саме, кредитором в порушення вимог ч. 1 ст. 7 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» не надано доказів в розумінні ст.ст. 32, 33, 36 ГПК України, підтверджуючих, що боржник є неплатоспроможним через неможливість протягом встановленого законом строку виконати судове рішення на користь ініціюючого кредитору, судове рішення не виконано повністю або частково через відсутність у боржника майна або грошових коштів (постанови ВДВС про неможливість виконання рішень суду чи довідки ВДВС тощо).
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ” провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги кредиторів набувають характеру безспірних, якщо вони підтверджені відповідними документами, які в розумінні ст. 36 ГПК України, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
В обґрунтування своїх вимог щодо заяви про визнання банкрутом Приватного підприємства «Охоронне агентство «Сават», м. Феодосія (ЄДРПОУ 32865079) кредитором були представлені в матеріали справи: постанова Окружного адміністративного суду АРК від 10.11.2009р. у справі № 2а-11001\09\1\0170, виконавчий лист від 22.03.2010р. у справі № 2а-11001\09\1\0170, постанова Феодосійського ВДВС МУЮ від 22.04.2010р. про відкриття виконавчого провадження, постанова Феодосійського ВДВС МУЮ від 22.12.2010р. про повернення виконавчого документу стягувачу, постанова Феодосійського ВДВС МУЮ від 17.02.2011р. про відкриття виконавчого провадження.
Однак, кредитором в порушення вимог ст. ст. 32, 34, 36 ГПК України були надані вищезазначені документи та всі документи у ксерокопіях та належним чином засвідчені не були.
Господарський суд АРК ухвалою від 22.04.2011р. відклав судове засідання, зобов'язавши кредитора надати в матеріали справи належним чином засвідчені копії документів, прикладених до заяви та зазначав, що представлені ксерокопії документів не є належними доказами в розумінні ст. 36 ГПК України.
Кредитор у судове зсідання не з'явився, скерував до суду клопотання, в якому просить розглянути справу у відсутності представника Управління.
У судовому засіданні, яке відбулося 06.06.201р., кредитор – Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія знов участі не приймав, засвідчені копії документів не представив, вимоги суду не виконав.
Відповідно до ст. 36 ГПК України, письмовими доказами є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Крім того, документи, як письмові докази, які подаються до господарського суду, повинні бути в оригіналах або надаються суду належним чином засвідчені.
Отже в порушення вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та норм ГПК України ініціюючим кредитором не було надано суду належних та документальних доказів, що підтверджують безспірність кредиторських вимог до боржника та підставу визначення боржника банкртом.
Частиною 2 ст. 34 ГПК України передбачено, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору (ч. 1 ст. 32 ГПК України).
У зв'язку цим, суд вважає, що заява Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія є безпідставною.
Як вказано в пункті 36 Постанови Пленуму Верховного суду України від 18.12.2009р. № 15 «Про судову практику в справах про банкрутство», Законом не врегульовано подальшого перебігу провадження у справі у випадках, коли у встановленому законодавством порядку виявлено безпідставність вимог кредитора, за заявою якого було порушено справу про банкрутство боржника, або коли провадження у справі про банкрутство підприємств, стосовно яких діє законодавча заборона порушувати справи про банкрутство. У таких випадках судам слід припиняти провадження у справі на п. 7 ч. 1 ст. 40 Закону (за відсутності інших підстав для такого припинення) та пункту 1-1 ч. 1 ст. 80 ГПК України.
Отже, ініціюючим кредитором на момент звернення до суду з заявою про порушення справи про банкрутство за спрощеною процедурою не надано належних доказів безспірності грошових вимог до боржника.
Таким чином, оскільки господарські суди розглядають заяви про порушення справ про банкрутство у разі наявності передбачених ст. 8 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» підстав, а також з урахуванням особливостей передбачених ст. 52 цього Закону, суд приходить до висновку про недоведеність Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія підстав для визнання Приватного підприємства «Охоронне агентство «Сават», м. Феодосія (ЄДРПОУ 32865079) відсутнім боржником, а відтак, припиняє провадження у справі.
Керуючись п. 7 ч. 1 ст. 40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», п. 1 - 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, суд –
УХВАЛИВ:
Провадження у справі про визнання банкрутом Приватного підприємства «Охоронне агентство «Сават», м. Феодосія (ЄДРПОУ 32865079) припинити.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Ловягіна Ю.Ю.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2011 |
Оприлюднено | 17.06.2011 |
Номер документу | 16119246 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Ловягіна Ю.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні