Постанова
від 17.05.2011 по справі 2а-1207/11/17/0170
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

 

17 травня 2011 р.  

Справа №2а-1207/11/17/0170

Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки КримПапуша О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом   Прокурора Центрального району м. Сімферополя   в інтересах держави в особі   Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим    

до   Закритого акціонерного товариства "Туристично-оздоровчий комплекс "Польот"              

про стягнення,

 

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 24.01.11 р. відкрито скорочене провадження в адміністративній справі за позовом Прокурора Центрального району м. Сімферополя АР Крим в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим до Закритого акціонерного товариства "Туристично-оздоровчий комплекс "Польот" про стягнення.

Враховуючи недостатність повідомлених позивачем обставин, повернення поштового відправлення, направленого судом на адресу зазначену в позові, з причиною повернення, відповідно до довідки ф.20, "вибув", суд вирішив за доцільне продовжити строк надання документів, зобов’язавши прокурора та позивача надати суду відомості про місцезнаходження відповідача, а саме: довідку (витяг) з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, отриману від державного реєстратора, станом на час розгляду справи, ухвалу направлено сторонам.

З підстав невиконання ні прокурором Центрального району АР Крим, ні Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим вимог Ухвали суду від 21.02.11 р. у строк до 10.03.11 року, враховуючи недостатність повідомлених прокурором при зверненні до суду в інтересах позивача обставин, суд прийшов до висновку про неможливість ухвалення законного та обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Ухвалою суду від 15.03.11р. розгляд адміністративної справи призначено за загальними правилами Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні на 07.04.11р., зобов’язано прокурора Центрального району м. Сімферополя АР Крим надати у судовому засіданні витяг (довідку) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, станом на час розгляду справи, на позивача покладено обов’язок з публікації оголошення про виклик відповідача в друкованому засобі масової інформації.

06.04.11р. до канцелярії суду подано письмове клопотання представника позивача про відкладення розгляду справи, мотивоване необхідністю надання додаткового часу для виконання суду, викладених в ухвалі від 15.03.11р.

Ухвалою суду від 07.04.11р. клопотання представника позивача задоволено, надано Управлінню Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим додатковий строк для виконання вимог ухвали суду від 15.03.11 р. щодо покладеного на нього обов’язку з публікації оголошення про виклик відповідача у судове засідання через засоби масової інформації до 19.04.11р.

В ході розгляду справи у суду постала потреба в дослідженні доказів щодо реєстрації Закритого акціонерного товариства "Туристично-оздоровчий комплекс "Польот" та внесення  відомостей реєстраційного характеру до Єдиного реєстру підприємств та організацій України, у зв’язку з чим суд протокольною ухвалою витребував від Головного управління статистики в Автономній Республіці Крим відомості щодо наявності у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України відомостей щодо реєстрації Закритого акціонерного товариства "Туристично-оздоровчий комплекс "Польот".

10.05.11р. до канцелярії суду представником позивача надано копію примірника друкованого засобу масової інформації – газета "Все для всех" від 05.05.11р.-11.05.11р. № 18, у якому на сторінці 5 розміщено відповідне оголошення (а.с.41). Повноважний представник відповідача у судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, заперечення проти позову суду не надав.

З огляду на викладені обставини, відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України, судом вжито всі передбачені законом заходи з повідомлення відповідача про наявність спору.

Розглянувши матеріали справи, клопотання позивача, суд приходить до висновку, що сторони про місце, день та час судового засідання повідомлені належним чином, тому перешкод для розгляду справи в порядку письмового провадження не знаходить та вважає за можливе розглянути справу відповідно до приписів частини шостої статті 128 КАС України за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, судом з’ясовано, що прокурор Центрального району м. Сімферополя АР Крим відповідно ст.ст. 20, 36-1 Закону України "Про прокуратуру", ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим, діючи на реалізацію владної компетенції, передбаченої ст. 23, ч. 3 ст. 106 та частини 2 Прикінцевих положень Закону України від 09.07.03 № 1058-VI "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", якою органи Пенсійного фонду України наділені правом на звернення до суду з позовами про стягнення недоїмки, у тому числі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги у разі, якщо її не оскаржено страхувальником.

Прокурор просить суд стягнути з відповідача на користь позивача своєчасно не сплачені ним страхові внески за жовтень, листопад 2010 року сумою 2 412,32 грн.

З огляду на викладене цей позов розглядається судом відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України як спір за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, зважаючи на положення ст.ст. 18, 50 КАС України, оскільки однією із сторін справи є орган державної влади, на цю справу поширюється компетенція адміністративних судів та справа підсудна окружному адміністративному суду.

Закрите акціонерне товариство "Туристично-оздоровчий комплекс "Польот" зареєстровано Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради Автономної Республіки Крим юридичною особою 08.11.02 р., ідентифікаційний код 32271228, про що свідчить копія витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.12,62).

Відповідач, як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України Центрального району в м. Сімферополі АР Крим, реєстраційний номер 15-04-3950 (а.с.11).

Статтею 46 Конституції України визначено право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності.

Роботодавці та інші особи, як страхувальники осіб, що перебувають з ними в індивідуальних трудових правовідносинах відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" зобов’язані сплачувати страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Відповідно до статті ст. 1 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" страхові внески – кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Стаття 3 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" визначає, що Пенсійний фонд, підприємства, установи, організації та фізичні особи, що здійснюють перерахування внесків до системи накопичувального пенсійного забезпечення, а також підприємства, установи, організації (далі - організації), що здійснюють виплату і доставку пенсій, є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.

Згідно ч. 2 ст. 5 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.

Відповідно до п. 4, 6 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" страхувальник зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом, а також нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно п. 12 ст. 20 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач самостійно нарахував та подав позивачу розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, з якого загальна сума страхових внесків за жовтень 2009 р. складає 1 615,68 грн., та за листопад 2010р. складає 1 615,68 грн., що підтверджується відповідними розрахунками (а.с.7,8).

В наслідок часткової сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування всього сумою 819,04 грн. у відповідача перед позивачем утворилася недоїмка сумою 2 412,32 грн., у зв’язку з чим позивач спрямував відповідачу вимогу від 07.12.09 р. № Ю 2087 про сплату боргу сумою (а.с.6).

Частиною 3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що протягом 10 робочих днів з дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суму недоїмки та суму фінансових санкції. Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

Недоїмка відповідачем у визначені Законом строки не сплачено та дії позивача з її визначення позивач не оскаржував. З наданого позивачем клопотання (а.с.18), станом на 15.02.11р. заборгованість за страховими внесками ЗАО "ТОК "Польот" перед УПФУ в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим складає 4 028,00 грн.

Відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше чим через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.  

Оцінивши зібрані докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що відповідачем як страхувальником не сплачені страхові внески за осіб, пов’язаних з ним трудовими правовідносинами, за жовтень та листопад 2010 року сумою 2 412,32 грн., тому позов підлягає задоволенню, а заявлена до відшкодування органу Пенсійного фонду України сума - стягненню.

У справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 159, 160, 161, 162, 163, 186, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Туристично-оздоровчий комплекс "Польот", ідентифікаційний код юридичної особи 32271228, на користь Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополь АР Крим (р/р 25607010048701 у КРУ ВАТ "Державний Ощадний банк України" м. Сімферополь, МФО 324805, код в ЄДРПОУ 22300458) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за жовтень-листопад 2010 року сумою 2 412,32 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення строку, з якого суб'єкт владних повноважень може отримати копію постанови суду.

Суддя                                                                                     О.В. Папуша

              

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення17.05.2011
Оприлюднено22.06.2011
Номер документу16273519
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1207/11/17/0170

Постанова від 17.05.2011

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Папуша О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні