Ухвала
від 26.04.2011 по справі 5023/467/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

5023/467/11

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"26" квітня 2011 р.                                                          Справа № 5023/467/11

вх. № 467/11

Суддя господарського суду  Кононова О.В.

при секретарі судового засідання Дородіна І.А.

За участю:

кредитора - Кузміна Л.С.

боржника - не з'явився

ліквідатора - Чаговець Т.П.

Розглянувши справу

за заявою ДПІ Краснокутського району, смт. Краснокутськ

до СП "Тонік" смт. Краснокутськ

про визнання банкрутом  

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Харківської області від 07.02.2011 по справі № 5023/467/11 року СП "Торговий дім "Тонік", код 21204296, визнано банкрутом, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Чаговець Т.П., код 1937301229.

Ліквідатора зобов'язано в строк до 07.08.2011 року виконати ліквідаційну процедуру та надати суду ліквідаційний звіт, ліквідаційний баланс та інші докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури.

04.04.2011 року до канцелярії суду надійшов звіт ліквідатора підприємства СП "ТД "Тонік".

14.04.2011 року до канцелярії суду від ліквідатора Чаговець Т.П. надійшло клопотання про призначення до слухання звіту ліквідатора.

Ухвалою господарського суду від 15.04.2011 року призначено до слухання звіт ліквідатора на 26.04.2011 року о 10:30 год.

Ліквідатор в судовому засіданні надала письмові пояснення, в яких повідомила, що на виконання ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», та з метою надання можливості заявити свої кредиторські вимоги, ліквідатор повідомила всіх відомих кредиторів, а саме: ПФ України в Краснокутському районі , ФСС ВНВВПЗУ в Богодухівському районі, ХОЦЗ та ХОВ ФССзТВП. Від ХОЦЗ та ХОВ ФССзТВП надійшли повідомлення про відсутність кредиторської заборгованості. Від ФСС ВНВВПЗУ в Богодухівському районі надійшли кредиторські вимоги на загальну суму 75575,60, що виникли на підставі розрахованої капіталізації платежу по відшкодуванню шкоди при ліквідації підприємства, згідно ст.. 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» виникають в разі ліквідації підприємства. З метою виявлення фактичної кредиторської заборгованості ліквідатором направлено листа на адресу ДПІ в Краснокутському районі. В своїй відповіді ДПІ в Краснокутському районі повідомило, що заборгованості по підприємству станом на 21.04.11 р. не має. У зв'язку з цим ліквідатор просив суд припинити провадження по справі.

Суд, вислухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, встановив наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, ініціюючи питання про порушення провадження по справі ДПІ в заяві обґрунтувала свої вимоги тим, що боржник має заборгованість перед бюджетом на загальну суму 3028,77 грн., що виникла за штрафними санкціями з податку на додану вартість та за несвоєчасне подання податкової звітності.

Згідно зі ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ст. 52 Закону у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Окрім визначених у вказаній статті особливостей, обов'язковою умовою порушення справи про банкрутство відсутнього боржника є визначена ст. 1 та ч. 3 ст. 6 Закону про банкрутство наявність безспірних вимог до боржника.

У якості  грошових зобов'язань боржника визначений податковий борг у сумі  3028,77 грн. штрафних санкцій.

Частиною 2 статті 2 Закону України "Про систему оподаткування" (далі - Закон) визначено, що під податком і збором (обов'язковим платежем) слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються Законами України про оподаткування.

Відповідно до ст. 1 Закону будь-які податки і збори (обов'язкові платежі), які запроваджуються законами України, мають бути включені до цього Закону. Податки і збори (обов'язкові платежі), справляння яких не передбачено цим Законом, сплаті не підлягають.

Згідно зі статтею 13 Закону в Україні справляються загальнодержавні і місцеві податки і збори (обов'язкові платежі), вичерпний перелік яких міститься у статтях 14 і 15 цього Закону.

Таким чином, Закон не відносить суми неустойки (штрафу, пені) і фінансових санкцій, що стягуються до бюджетів за порушення податкового законодавства, до категорії податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно з положеннями Закону України "Про державну податкову службу в Україні" пеня, штраф, інші фінансові санкції є публічно-правовими санкціями, які застосовуються до платника податків за порушення податкового законодавства.

Відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство до складу грошового зобов'язання, що складає кредиторські вимоги до боржника (у тому числі безспірні), не зараховуються  недоїмка  (пеня  та  штраф).

Отже, в зв'язку з тим, що визначені заявником (кредитором) ДПІ в заяві про порушення справи про банкрутство грошові вимоги до боржника складаються лише з сум штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, останні не зараховуються до складу грошових зобов'язань при порушенні справи про банкрутство боржника, і, як наслідок, не можуть покладатися в підставу кредиторських вимог до боржника у відповідності до положень ст. 1 Закону про банкрутство, оскільки штрафні санкції не є податком, збором (обов'язковим платежем).

У відповідності до п. 1 ст. 5 Закону про банкрутство провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно з ч. 2 ст. 4-1 ГПК України передбачено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченого цим кодексом, з урахуванням особливостей встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Отже, справу про банкрутство може бути припинена з підстав передбачених ст. 80 ГПК України.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 5, 8, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п. 1 ст. 80, ст. 86 ГПК України,

     

УХВАЛИВ:

 1. Припинити провадження у справі № 5023/467/11 про визнання банкрутом Спільного підприємства Торговий дім "Тонік".

2. Скасувати мораторій, введений ухвалою суду від 24.01.2011 р.

3. Дану ухвалу направити: кредитору, боржнику, ліквідатору, управлінню з питань банкрутства у Харківській області Державного департаменту з питань банкрутства, державному реєстратору,  ДВС у Жовтневому районі м. Харкова, ДВС Краснокутського РУЮ м. Харкова.

Суддя                                                                           Кононова О.В. 

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення26.04.2011
Оприлюднено22.06.2011
Номер документу16285388
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5023/467/11

Ухвала від 15.04.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кононова О.В.

Ухвала від 24.01.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кононова О.В.

Постанова від 07.02.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кононова О.В.

Ухвала від 26.04.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Кононова О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні