1304-2008А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 101
ПОСТАНОВА
Іменем України
15.04.2008Справа №2-7/1304-2008А
За позовом Прокурора Красногвардійського району АР Крим (смт. Красногвардійське, вул. Леніна, 5) в інтересах держави в особі Красногвардійського районного центру зайнятості (97000, смт. Красногвардійське, вул. Шевченка, 4)
До відповідача Сільськогосподарського підприємства «Агрофірма «Нива» (97023, Красногвардійський район, с. Мар'янівка, вул. 77-ї Дивізії, 12, ідентифікаційний код 03759122)
Про стягнення 2329,26 грн.
Суддя господарського суду АР Крим І. І. Дворний Секретар судового засідання В. Є. Євген'єва
П Р Е Д С Т А В Н И К И:
Від позивача – не з'явився (клопотання).
Від відповідача – Баклашова-Єфремова Л. Д., гол. бух., дов. №10 від 19.02.2008 р.
Прокурор – не з'явився
Сутність адміністративної справи:
Прокурора Красногвардійського району АР Крим звернувся до Господарського суду Автономної Республіки Крим в інтересах держави в особі Красногвардійського районного центру зайнятості з позовною заявою до Сільськогосподарського підприємства «Агрофірма «Нива» про стягнення 2329,26 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за результатом проведеної перевірки відповідачу була нарахована на користь Фонду на випадок безробіття пеня у сумі 2329,26 грн. за несвоєчасну сплату страхових внесків, про було винесено рішення №77 від 09.10.2007 р. Враховуючи те, що рішення відповідачем виконано не було, позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення донарахованої суми коштів в примусовому порядку.
Відповідач проти позову заперечував та пояснив, що постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 31.08.2006 р. заборгованість Сільськогосподарського підприємства «Агрофірма «Нива» перед центром зайнятості у сумі 12698,06 грн. була визнана безнадійною та такою, що підлягає списанню. Відповідач зазначив, що актом від 14.09.2007 р. позивач здійснив списання оспорюваної суми заборгованості та цим же актом нарахував пеню. Таким чином, на думку СП «Агрофірма «Нива», позивач нарахував пеню на заборгованість, якої не існує.
15.04.2008 р. до ГС АР Крим від Прокурора Красногвардійського району АР Крим надійшло клопотання про зупинення провадження у справі до розгляду господарським судом заяви про поворот виконання постанови Севастопольського апеляційного господарського суду від 31.08.2006 р. Проте, суд не вбачає необхідності зупинення провадження у цій справі, оскільки наявні в матеріалах справи документи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін для прийняття рішення у справі.
Розгляд справи відкладався у порядку статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представника відповідача, суд
ВСТАНОВИВ:
Сільськогосподарське підприємство «Агрофірма «Нива» зареєстровано в якості юридичної особи за рішенням Красногвардійської районної державної адміністрації від 17.03.2000 р., що підтверджується довідкою про включення підприємства до ЄДРПОУ, та є платником внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Правові , економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю визначені законом України «Про зайнятість населення» № 803 – ХІІ від 01.03.1991р.
П. 2 ч. 2 ст. 35 вказаного Закону передбачено, що роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески. Причому відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» не сплачені в строк страхові внески, пеня та штраф стягуються в доход Фонду зі страховика в безперечному порядку.
Порядок обліку платників страхових внесків, обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та контролю за сплатою страхових внесків визначений Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженою Наказом Міністерства праці та соціальної політики України N 339 від 18.12.2000 р.
Згідно з п. 9.1 вказаної Інструкції роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
Відповідно до п. 7.1 Інструкції контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків здійснюється центрами зайнятості шляхом проведення планових перевірок.
П. 7.4 Інструкції передбачено, що за результатами перевірки складається акт у двох примірниках і підписується особами, які проводили перевірку, керівником і головним бухгалтером страхувальника. Один примірник акта передається під розписку керівникові або головному бухгалтеру страхувальника, інший залишається в центрі зайнятості, який проводив перевірку. В акті зазначається: за який період проведено перевірку, які виявлено порушення при нарахуванні і сплаті страхових внесків. У разі виявлення під час перевірки простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків (недоїмки) вони донараховуються та стягуються з нарахуванням пені та накладанням штрафу.
З матеріалів справи вбачається, що на підставі вказаних положень з 14.09.2007 р. по 18.09.2007 р. Красногвардійським районним центром зайнятості була проведена перевірка правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття Сільськогосподарським підприємством «Агрофірма «Нива», за результатом якої був складений акт №56 від 14.09.2007 р.
Рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу (додаток 7) (далі - рішення), приймається керівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його заступником за місцезнаходженням (місцем проживанням) платника страхових внесків на підставі акта перевірки. Рішення приймається, якщо загальна сума недоїмки, пені та штрафу складає не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, та протягом п'яти робочих днів направляється роботодавцю рекомендованим листом з повідомленням про вручення (абзаци 5, 6 п. 7.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття).
Так, на підставі акта перевірки №56 від 14.09.2007 р. позивачем було прийнято рішення №77 від 09.10.2007 р., яким до Сільськогосподарського підприємства «Агрофірма «Нива» була застосована пеня у сумі 2329,26 грн. за несвоєчасну сплату страхових внесків.
Відповідно до абз. 8 п. 7.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття роботодавець протягом десяти робочих днів, наступних за днем одержання рішення, зобов'язаний сплатити суми недоїмки, пені та штрафу або оскаржити рішення у встановленому порядку.
Відповідач не надав суду доказів оплати пені або того, що рішення №77 від 09.10.2007 р. було оскаржено ним у судовому порядку, у той час як відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Суд не може прийняти до уваги посилання відповідача на те, що постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 31.08.2006 р. у справі №2-28/3224.1-2006 заборгованість у розмірі 12698,06 грн. була визнана безнадійною та постановлено позивача списати вказану заборгованість, оскільки Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 12.12.2007 р. вказана постанова САГС була скасована, а рішення ГС АР Крим від 28.04.2006 р., яким в позові було відмовлено, було залишено без змін.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
За таких обставин, позовні вимоги Прокурора Красногвардійського району АР Крим в інтересах держави в особі Красногвардійського районного центру зайнятості підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем — фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Приймаючі до уваги викладене, керуючись ст. ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Сільськогосподарського підприємства «Агрофірма «Нива» (97023, Красногвардійський район, с. Мар'янівка, вул. 77-ї Дивізії, 12, ідентифікаційний код 03759122) на користь Красногвардійського районного центру зайнятості (97000, смт. Красногвардійське, вул. Шевченка, 4) пеню у сумі 2329,26 грн.
Виконавчий лист видати після вступу постанови в законну силу за заявою сторони, на користь якої ухвалено рішення.
Судом роз'яснено сторонам положення ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно якої Постанова суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, Постанова вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст.. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дійсну Постанову направити на адресу сторін рекомендованою кореспонденцією.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Дворний І.І.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2008 |
Оприлюднено | 27.05.2008 |
Номер документу | 1632411 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Дворний І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні