Постанова
від 20.03.2008 по справі а7/072-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

А7/072-08

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16тел. 230-31-77

ПОСТАНОВА

Іменем України

"20" березня 2008 р.                                                                   Справа № А7/072-08

Господарський суд Київської області у складі судді Антонової В. М., розглянувши справу

за позовом Рокитнянського районного центру зайнятості, смт Рокитне, Київська область

до Госпрозрахункового оптово-роздрібного торгово-виробничого підприємства «Лісоторговий», смт Рокитне, Київська область

про стягнення 89,48 грн.

за участю представників сторін:

від позивача: не з'явились

від відповідача: не з'явились

секретар судового засідання: Карпунов І. О.

Суть спору:

          Рокитнянський районний центр зайнятості (далі позивач) заявлено позов до Госпрозрахункового оптово-роздрібного торгово-виробничого підприємства «Лісоторговий»(далі відповідач) про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття  в розмірі 89,48 грн.

Ухвалою господарського суду Київської області від 11.02.2008р. було відкрито провадження в адміністративній справі №А7/072-08, розгляд справи призначено на 06.03.2008р.

          Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що відповідач в порушення вимог пункту 2 статті 35, 38 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та пункту 5.6. Інструкції про порядок обчислення та сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18.12.2000р. не в повному обсязі сплачував страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття.

          У вказаний час в судове засідання сторони в судове засідання не з'явились, в зв'язку з чим розгляд справи було відкладено на 20.03.2008 року. У вказаний час представники сторін в судове засідання повторно не з'явились, про причини неявки суд не повідомили, витребуваних ухвалою суду документів не подали, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

          Згідно ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони, або не повідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

З огляду на те, що господарський суд Київської області повідомляв відповідача та третю особу про розгляд справи належним чином відповідно до ст. 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Вищого господарського суду України від 10.12.2002р. за №75, і це підтверджується журналом вихідної кореспонденції загального відділу господарського суду Київської області та відповідною відміткою на першому примірнику ухвали про відкриття провадження у справі, що міститься в матеріалах справи та повістках про виклик в судове засідання, а також  враховуючи клопотання третьої особи, господарський суд Київської області розглядає справу за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача суд,

в с т а н о в и в:

          Госпрозрахункове оптово-роздрібне торгово-виробниче підприємство «Лісоторговий», яке 10.10.1997р. зареєстровано в Рокитнянському районному центрі зайнятості як платник внесків на загальнообов'язкове державне соціального страхування на випадок безробіття, що підтверджується довідкою № 104 від 06.02.2008 р., за період з І-го кварталу 2000 року заборгувало по сплаті страхових внесків до Фонду 262,24 грн., в тому числі –недоїмку на суму 89,48 грн.

Згадана заборгованість підтверджується наявною у матеріалах справи розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за І квартал 2004 року. та довідкою Рокитнянського районного центру зайнятості від 04.02.08р. № 101.

Відповідно до пункту 2 статті 4 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000 року зі змінами та доповненнями до нього, відповідач як суб'єкт підприємницької діяльності є платником страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України.

Відповідно до пункту 4.2 Інструкції „Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та їх обліку надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття”, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 року № 339 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 року № 30/5221 (надалі –Інструкція) страхові внески нараховуються - для роботодавців - у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, які включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України “Про оплату праці” (108/95-ВР), які підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб; (Абзац другий пункту 4.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства праці та соціальної політики N 281  ( z1494-04 ) від 09.11.2004 )

Пунктом 5.6 вищевказаної Інструкції страхові внески сплачуються один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.

Відповідно до вимог статті 19 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, відповідач зобов'язаний здійснювати відрахування до Фонду страхових внесків у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Приписами пункту 1 статті 38 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

Згідно з частиною 2 статті 12 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

З огляду на викладене, господарський суд дійшов висновку про правомірність позовних вимог, і відповідно позов підлягає задоволенню з огляду на вимоги пункту 1 статті 38 Закону „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”.

Відповідно до вимог частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Враховуючи викладені норми чинного законодавства та всебічно розглянувши матеріали справи, господарський суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог, і відповідно позов підлягає задоволенню в повному розмірі.

Враховуючи наведене, керуючись статтею 124 Конституції України, статтями 71, 94, 158 –163, Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

п о с т а н о в и в:

1.           Позов задовольнити повністю.

2.           Стягнути з Госпрозрахункового оптово-роздрібного торгово-виробничого підприємства «Лісоторговий»(09600, Київська обл., смт Рокитне, вул. Вокзальна, б. 216, код ЄДРПОУ 24885144) на користь Рокитнянського районного центру зайнятості (09600, Київська обл., смт Рокитне, вул. Леніна, 1-б, код ЄДРПОУ 22200768) –89 (вісімдесят дев'ять) грн. 48 коп. заборгованості.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

          

          Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.  ст.  185-187 КАС України.

Суддя                                                                                             Антонова В. М.

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення20.03.2008
Оприлюднено27.05.2008
Номер документу1632730
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —а7/072-08

Постанова від 20.03.2008

Господарське

Господарський суд Київської області

Антонова В.М.

Ухвала від 11.02.2008

Господарське

Господарський суд Київської області

Антонова В.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні