13/1274-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"23" квітня 2008 р. Справа №13/1274-А
за позовом Прокурора Хмельницького району в інтересах держави в
особі Управління Пенсійного фонду України
в Хмельницькому районі м. Хмельницький
до Приватного підприємства „АМЛ” с. Осташки Хмельницького
району
про стягнення суми 23564,95 грн., з якої 19932,19 грн. недоїмки
по сплаті страхових внесків, 3046,51 грн. штрафних санкцій
та 586,25 грн. пені
Суддя Матущак О.І.
Секретар судового засідання Смішко О.П.
За участю представників сторін:
позивача: Братенко Г.М. по довіреності № 1222/08-24 від 20.03.2008р.
відповідача: не з'явився
За участю: Шкадько В.В. –прокурора відділу прокуратури області
Прокурор у позові просить господарський суд стягнути з відповідача на користь Фонду суму 23564,95 грн., з якої 19932,19 грн. недоїмки по сплаті страхових внесків, 3046,51 грн. штрафних санкцій та 586,25 грн. пені у відповідності до Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Представник позивача в судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог у повному об'ємі, посилаючись на те, що вони підтверджені належними доказами, поданими до адміністративного позову.
Прокурор прокуратури області позов підтримав.
Відповідач відзиву на позов не подав, його представник в судове засідання у - друге не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи рекомендованим листом, причини неявки суду не повідомив..
Розглядом матеріалів справи господарським судом встановлено наступне:
У відповідача існує заборгованість перед Фондом по сплаті страхових внесків у сумі 19932,19 грн. за листопад місяць 2007р., що підтверджується поданим позивачем розрахунком суми страхових внесків за листопад місяць 2007р. та обліковими картками особового рахунку страхувальника юридичної особи.
За затримку сплати узгодженої суми зобов'язання в залежності від кількості днів затримки позивач прийняв рішення №№ 456 та 457 від 07.12.2007р. про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 3046,51 грн. та нарахував пеню у сумі 586,25 грн., примірники яких представник відповідача отримав, про що свідчить поштове повідомлення про вручення № 393410 від 15.12.2007р.
На підставі розрахунку та карток особового рахунку страхувальника юридичної особи, позивачем 01.01.2008р. в адресу відповідача було надіслано вимогу за № 150 про сплату заборгованості по страховим внескам, штрафних санкцій та пені, яку отримав його представник, про що свідчить поштове повідомлення про вручення № 358382 від 14.01.2008р.
Приймаючи постанову господарським судом враховується наступне:
Відповідно ст. 1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Відповідно до п. 1 ст. 14 зазначеного Закону страхувальниками відповідно до цього Закону є: роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Згідно п.6 ст. 17 вказаного Закону платник страхових внесків зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до п. 6 ст. 20 даного Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Дослідивши усі матеріали справи та давши їм правовому оцінку в сукупності, господарський суд приходить до висновку, що позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, тому підлягає задоволенню у повному об'ємі.
Керуючись ст.1, п.1 ст.14, п.6 ст.17, п.6 ст.20, п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, ст.ст.6, 14, 51, 71, 86, 104, 105, 112, 158-163, 167, 254-259, п.п.3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити у повному об'ємі.
Стягнути з приватного підприємства „АМЛ” с. Осташки, вул. Затишна, 1 Хмельницького району ( код ЄДРПОУ 32718336 ) на користь Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькому районі м. Хмельницький, вул. Кам'янецька, 122/2 ( код ЄДРПОУ 14149786 ) суму 19932,19 ( дев'ятнадцять тисяч дев'ятсот тридцять дві гривні 19 коп.) недоїмки по сплаті страхових внесків, 3046,51 ( три тисячі сорок шість гривень 51 коп. ) штрафних санкцій, 586,25 (п'ятсот вісімдесят шість гривень 25 коп. ) пені.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Копії постанови надіслати в адреси позивача, відповідача, прокурора Хмельницького району та прокуратури області.
Суддя
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2008 |
Оприлюднено | 27.05.2008 |
Номер документу | 1633774 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Матущак О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні