17а/58-1003
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"22" квітня 2008 р.Справа № 17а/58-1003
11:30
м. Тернопіль
Господарський суд Тернопільської області
у складі
при секретарі судового засідання
Розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора Козівського району в інтересах держави в особі Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Козівському районі Тернопільської області, смт. Козова Тернопільської області
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю “БЛР-Елегант”, с. Дибще Козівського району Тернопільської області
За участю представників сторін:
позивача: Ханас Д.Б., гол. спеціаліст з правової роботи, доручення № 7 від 03.04.08р.;
відповідача: не з'явився;
прокурора: Свачій М.І., посвідчення №58 від 09.09.2005р., прокурор відділу представництва інтересів Тернопільської облпрокуратури
У розпочатому судовому засіданні представнику позивача та прокурору роз'яснено права та обов'язки учасників судового процесу у відповідності з ст.ст. 49, 51, 60, 130 Кодексу адміністративного судочинства України.
У зв'язку з поданням позивачем та прокурором заяви про відмову від технічної фіксації судового процесу, звукозапис судового засідання не здійснювався.
Прокурор Козівського району Тернопільської області звернувся до господарського суду в інтересах держави в особі Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Козівському районі, смт. Козова Тернопільської області 27.02.2008р. (згідно штампу пошти на конверті) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “БЛР-Елегант”, с. Дибще Козівського району Тернопільської області, про стягнення 387,37 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду за період з 28.10.2005р. по 01.07.2007р.
Позов обґрунтовується копією розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за І півріччя 2007р. ; копією свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності-юридичної особи; розрахунком позовної суми; копією заяви від 28.10.05р. про реєстрацію відповідача як платника страхових внесків; іншими матеріалами.
Як вбачається із матеріалів справи, спірні правовідносини за своїм характером є адміністративно-правовими, а отже розглядаються в порядку і за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (надалі –КАС України), що набрав чинності з 01.09.2005р., у відповідності до п.6 Прикінцевих та перехідних положень.
Ухвалою суду від 18.03.2008 р. відкрито провадження в порядку ст. 107 КАС України у справі із призначенням попереднього судового засідання на 03.04.08р.
В ході проведення попереднього судового засідання прокурор не відмовився від позову, доказів примирення судом не здобуто. Разом з тим, в попередньому судовому засіданні позивач за погодженням прокурора подав заяву № 78 від 03.04.08р. про уточнення позовних вимог, згідно якої зменшив позовні вимоги та просив суд стягнути недоїмку по страхових внесках в розмірі 250,09 грн., пояснив, що сума страхових внесків, пов'язаних з несвоєчасною виплатою заробітної плати в розмірі 137,28 грн. помилково включена до позовних вимог. З урахуванням викладеного, суд приймає дану заяву як таку, що не суперечить правам сторони, передбаченим ч. 1 ст. 51 КАС України та здійснює подальший розгляд справи із урахуванням зменшення суми позовних вимог.
Зважаючи на те, що сторонами не врегульовано спір, у порядку, визначеному частиною третьою статті 111 КАС України, судом проведені дії викладені у п. 4 ст. 111 КАС України, покликані забезпечити всебічне та об'єктивне вирішення справи протягом розумного строку, тому у відповідності до статті 121 КАС України, судом закінчено підготовче провадження та призначено справу № 17а/58-1003 до судового розгляду на 22.04.2008р.
В судовому засіданні позивач та прокурор позовні вимоги підтримали. Разом з тим, позивачем подано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 385381, з якого вбачається, що станом на 21.04.2008р. відповідач зареєстрований за адресою: с. Дибще Козівського району Тернопільської області, вул. Бережанська, 2.
Відповідач в судові засідання не з'явився, витребуваних судом документів, в тому числі заперечень на позов не подав, процесуальні документи, які направлялися за адресою, вказаною позивачем у позовній заяві, а саме: с. Дибще Козівського району Тернопільської області, вул. Бережанська, 2, повернуті на адресу господарського суду поштовим відділенням зв»язку села Дибще Козівського району із зазначення причини невручення: «Адресат не існує».
Згідно п. 8 ст. 35 КАС України, повістка вважається врученою юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Разом з тим, як вбачається з довідки державного реєстратора Козівської райдержадміністрації № 385381 від 21.04.08р. Товариство з обмеженою відповідальністю “БЛР-Елегант” зареєстровано за адресою: с. Дибще Козівського району Тернопільської області, вул. Бережанська, 2. Зміни щодо проживання відповідача не реєструвалися.
За даних обставин, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи у відповідності до приписів ст.ст. 33,35 КАС України, відтак, розгляд справи здійснюється без участі представника відповідача в порядку ч.6 ст. 71 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши додатково подані докази, заслухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, суд встановив:
Згідно вимог ст. 121 Конституції України, Закону України “Про прокуратуру”, ст. 60 КАС України на органи прокуратури покладається представництво інтересів громадян та держави в судах у випадках, визначених Законом. Прокурор має право звернутися до господарського суду з позовом в інтересах держави або громадянина. В силу ст. ст. 20, 36-1 Закону України “Про прокуратуру” при здійсненні прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів прокурор має право звертатись до суду з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб при наявності порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
У відповідності до преамбули Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” № 1105-ХІУ від 23 вересня 1999 року (з наступними змінами) страхування від нещасного випадку є самостійним видом загальнообов'язкового державного соціального страхування, за допомогою якого здійснюється соціальний захист, охорона життя та здоров'я громадян у процесі їх трудової діяльності. Страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (надалі –Фонд), безпосереднє управління яким здійснюють його правління та виконавча дирекція (ч. 1 статті 15 та ч. 2 статті 16 Закону).
Згідно частин 1,2,5 статті 18 Закону №1105-ХІV, виконавча дирекція Фонду є постійно діючим виконавчим органом правління Фонду, яка проводить свою діяльність від імені Фонду; робочими органами виконавчої дирекції Фонду є, зокрема, відділення в районах і містах обласного значення, які є юридичними особами. Робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють контроль за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою перерахування та надходження страхових внесків.
У відповідності до частин 3,4,5 статті 6, ст. 7 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” відповідно страхувальниками є роботодавці, а в окремих випадках-застраховані особи; роботодавцем відповідно до цього Закону вважається, зокрема, власник підприємства або уповноважений ним орган та фізична особа, яка використовує найману працю; страховиком є Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України; об'єктом страхування від нещасного випадку є життя застрахованого, його здоров'я та працездатність.
Пункт 2 частини 2 статті 45 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” встановлює обов'язок роботодавців як страхувальників - своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Товариство з обмеженою відповідальністю “БЛР-Елегант”, с. Дибще Козівського району Тернопільської області є юридичною особою і включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, ідентифікаційний код 31974168, що підтверджується довідкою № 385381 від 21.04.2008 р. державного реєстратора Козівської районної державної адміністрації Тернопільської області.
Розміри страхових внесків страхувальників для роботодавців обчислюються у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України “Про оплату праці”, які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.
Порядок сплати страхових внесків визначений Законом України “Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” № 2272-ІІІ від 22.02.2001 р. (далі –Закон № 2272-ІІІ) та Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженою постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 20.04.2001 року №12 (чинної на момент подання відповідачем розрахункової відомості до Фонду).
Згідно згаданої Інструкції, страхові внески сплачуються страхувальниками - роботодавцями - в день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки. При проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою платники страхових внесків не пізніше наступного дня після здійснення виплат подають до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду. Юридичні особи - платники страхових внесків щоквартально у двох примірниках складають розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду, один примірник якої подається до робочого органу виконавчої дирекції Фонду за місцем обліку страхувальника в такі строки: до 20 квітня, до 20 липня, до 20 жовтня поточного року, до 25 січня року, наступного за звітним. Усі примірники розрахункової відомості підписуються керівником і головним бухгалтером підприємства, виконавцем та завіряються печаткою. Другий примірник звіту залишається в бухгалтерії платника.
Як випливає з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю “БЛР-Елегант” зареєстровано за адресою: с. Дибще Козівського району Тернопільської області та зареєстровано у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Козівському районі Тернопільської області 28.10.2005р. як платник страхових внесків, про що свідчить надана суду заява про реєстрацію (перереєстрацію) платника страхових внесків.
Відповідно до Розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за І півріччя 2007 року, підписаної керівником ТОВ “БЛР-Елегант”, та поданої відповідачем до Фонду 19.07.2007р., сума несплачених платежів товариства становить 387,37 грн., в тому числі недоїмка зі сплати страхових внесків до Фонду в розмірі 250 грн. 09 коп. та 137,28 грн. боргу зі сплати страхових внесків, пов'язаних з несвоєчасною виплатою заробітної плати. Як вбачається з даного Розрахунку, а також розрахунку заборгованості, станом на 01.01.2007р. сума несплачених внесків відповідача перед Фондом становила 387,37 грн.; нарахувань страхових внесків за перше півріччя 2007 рік Товариством не проводилось.
У відповідності з пунктом 4 частини третьої статті 129 Конституції України та статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оцінка доказів на предмет встановлення їх належності та допустимості здійснюється господарським судом, що передбачено положеннями статей 70, 138 КАС України.
Враховуючи викладене та беручи до уваги, що на день розгляду справи відповідач будь-яких доказів, які б свідчили про сплату недоїмки по страхових внесках до Фонду суду не надав, матеріалами справи підтверджується наявність заборгованості по страхових внесках в сумі 250 грн. 09 коп., тому позовні вимоги прокурора підлягають до задоволення як обґрунтовані документально, правомірні, не заперечені відповідачем у встановленому порядку.
У відповідності до приписів ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
За згодою представника позивача та прокурора в судовому засіданні 22.04.2008р. відповідно до ст. 167 КАС України оголошено лише вступну та резолютивну частини постанови господарського суду.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 1, 17, 49, 51, 59, 60, 70, 71, 94, 130, 138, 151-153,158, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “БЛР-Елегант”, с. Дибще Козівського району Тернопільської області, вул. Бережанська, 2, ідентифікаційний код 31974168 –250,09 грн. недоїмки по сплаті страхових внесків на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Козівському районі Тернопільської області, смт. Козова Тернопільської області, вул. Грушевського, 25, ідентифікаційний код 25887458.
На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі до адміністративного суду апеляційної інстанції, а протягом 20 днів після подання заяви подати апеляційну скаргу.
Постанова складена в повному обсязі 24 квітня 2008 року.
Суддя
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2008 |
Оприлюднено | 27.05.2008 |
Номер документу | 1634084 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Андрусик Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні