16/46-941
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" квітня 2008 р.Справа № 16/46-941
Господарський суд Тернопільської області
у складі
Розглянув справу
за позовом Відкрите акціонерне товариство "Тернопільобленерго" вул. Енергетична, 2,м.Тернопіль в особі Бучацький район електричних мереж вул. Енергетична, 1,м.Бучач,Бучацький район, Тернопільська область
до Бучацько-Монастириський об'єднаний районний військовий комісаріат вул. Просвіти, 25,м.Бучач,Бучацький район, Тернопільська область
За участю представників сторін:
Позивача: Труш М.Я. –юрисконсульт, довіреність № 33/24 від 08.01.08 р.
Відповідача: Не з'явився
Суть справи: Ухвалою суду від 7 квітня 2007 року розгляд справи відкладено відповідно до п.п.1,2,3 ч.1 ст.77 ГПК України на 21 квітня 2007 року на 10 год. 15 хв. в межах строку, передбаченого ст. 69 ГПК України.
Відкрите акціонерне товариство "Тернопільобленерго" в особі Бучацького району електричних мереж вул. Енергетична, 1,м.Бучач,Бучацький район, Тернопільська область звернулось до суду з позовом до Бучацько-Монастириського об'єднаного районного військового комісаріату Тернопільської області вул. Просвіти, 25,м.Бучач,Бучацький район, Тернопільська область про стягнення 373 грн 33 коп основного боргу, 24 грн 77 коп пені та 30 грн 01 коп інфляційних нарахувань.
Як зазначає позивач в своїй позовній заяві, підставою для звернення до суду з позовом є неналежне виконання відповідачем договірних зобов'язань щодо оплати використаної електроенергії за договором про постачання електричної енергії № 91 від 04.01.2007р.
Представник позивача з'явився в судове засідання, просить суд задовольнити позов.
В розпочатому судовому засіданні учаснику судового процесу було роз'яснено процесуальні права та обов'язки згідно ст.ст.20,22,81-1 ГПК України; наслідки відмови позивача від позову та укладення мирової угоди.
Представник відповідача в судове засідання не з»явився, відзиву на позов не надав, хоча про час та місце судового розгляду справи належним чином повідомлений (повідомлення № 1712692 про вручення 10.04.08р. відповідачу рекомендованого листа, відправленого 08.04.08р., знаходиться в матеріалах справи).
Технічна фіксація судового процесу у відповідності до ст.81-1 ГПК України не здійснювалась за відсутності відповідного клопотання представника позивача.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне.
04 січня 2007р. між Відкритим акціонерним товариством «Тернопільобленерго»- (далі - Постачальник), в особі начальника Бучацького району електричних мереж Чумак Сергій Георгійович, діючого на підставі Статуту та Положення про РЕМ, з одного боку та Бучацько-Монастириський ОРВК (надалі - Споживач), в особі військового комісара підполковника Дзюма С.Є., що діє на підставі положення укладено договір № 91 про постачання електричної енергії, згідно розділу 1 якого "Постачальник" електричної енергії зобов'язувався продати електричну енергію "Споживачу", а "Споживач" –своєчасно провести оплату за використану (куплену)електричну енергію та здійснити інші платежі згідно з умовами цього Договору.
Згідно п.9.4 розділу 9 Договору передбачено, що цей Договір набирає чинності з дня його підписання і укладається на термін до 31 грудня 2007 року. Договір вважається продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінченого терміну дії Договору жодною із сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов.
Пунктом 2 додатку № 2 до Договору № 91 від 04.01.2007р., який є його невід'ємною частиною, сторони передбачали, що розрахунковим періодом вважається період з 25 числа місяця до такого ж числа наступного місяця, а перший день після закінчення розрахункового періоду є днем отримання рахунку на оплату; розрахунки за електричну енергію проводяться споживачем виключно грошовими коштами на поточний рахунок із спеціальним режимом використання.
Згідно пункту 6 додатку №2 "Порядок розрахунків" передбачено, що щомісяця, в перший день після закінчення розрахункового періоду "Споживач" зобов"язується направляти представника до "Постачальника" електричної енергії для надання акту про використану електричну енергію (за попередній розрахунковий період) та отримання рахунку на оплату вартості фактично спожитої електричної енергії.
Як вбачається із матеріалів справи, Бучацько-Монастириський об'єднаний районний військовий комісаріат прийняті на себе зобов'язання згідно договору № 91 від 04.01.2007 року належним чином не виконало та допустило заборгованість як за спожиту електроенергію за період з січня по грудень 2007 року включно в сумі 373 грн. 77 коп. Дана заборгованість відповідача перед позивачем підтверджується матеріалами справи, а саме: розрахунком основного боргу станом на 01.01.2008 року; актами про обсяги спожитої електоренергії за січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2007 року; рахунками, виставленими позивачем відповідачу для оплати за спожиту активну електроенергію за січень, лютий, березень, квітень, травень, червень,липень,серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2007р. (належним чином завірені копії актів про обсяги спожитої електроенергії та рахунків, виставлених для оплати знаходяться в матеріалах справи).
Факт наявності заборгованості Бучацько-Монастириським об'єднаним районним військовим комісаріатом перед позивачем також підтверджується актом звірки розрахунків без номера від 20.12.2007 року (належним чином завірена копія акту знаходиться в матеріалах справи).
Статтями 265, 275,276,277 Господарського кодексу України передбачено, що за договором енергопостачання підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, енергію, споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Загальна кількість енергії, що відпускається, визначається за погодженням сторін. Показники якості енергії узгоджуються сторонами на підставі державних стандартів або технічних умов шляхом погодження переліку (величини) показників, підтримання яких є обов'язковим для сторін договору. Розрахунки за договорами енергопостачання здійснюються на підставі цін (тарифів), встановлених відповідно до вимог закону. Абоненти користуються енергією з додержанням правил користування енергією відповідного виду, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Статтею 526 частина 1 Цивільного кодексу України передбачені загальні умови виконання зобов'язання, а саме зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Всупереч вищезазначених приписів закону, відповідачем вчасно не сплачено вартість спожитої за період з січня по грудень 2007р. електроенергії, а тому слід вважати, що за відповідачем рахується борг перед позивачем за спожиту електроенергію в сумі 373 грн.77 коп.
Враховуючи, що згідно ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином і у встановлений строк, відповідачем дані строки порушені, в зв'язку з чим він повинен нести відповідальність, передбачену умовами договору (пп.4.2.1. п.4.2. р.4 Договору), у вигляді сплати пені у розмірі 0,2 % за кожен день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати, а також з урахуванням частини 6 статті 232 Господарського Кодексу України № 436-ІУ від 16 січня 2003 року, а отже сума пені за період з серпня по грудень 2007р. включно становить 24 грн. 77 коп (розрахунок нарахування пені знаходиться в матеріалах справи).
Крім того, згідно умовами договору (пп.4.2.1. п.4.2. р.4 Договору), а також пункту 2 статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, що за період з січня 2007р. по січень 2008р. становить 30 грн.01 коп. (розрахунок інфляційних нарахувань знаходиться в матеріалах справи).
При таких обставинах справи, позовні вимоги підлягають до задоволення як обґрунтовано заявлені, не оспорені відповідачем та не суперечать чинному законодавству.
Державне мито в сумі 102 грн. 00 коп. та 118 грн.00 коп. витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у відповідності до ст.49 ГПК України покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст.43,49,84,85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Бучацько-Монастириського об'єднаного районного військового комісаріату Тернопільської області вул. Просвіти, 25,м.Бучач,Бучацький район, Тернопільська область, ідентифікаційний код 09649891 на користь –Відкритого акціонерного товариства „Тернопільобленерго”, вул. Енергетична, 2, м. Тернопіль, в особі Бучацького району електричних мереж, м. Бучач, вул. Енергетична , 1 , ідентифікаційний код 25781978 - 373 грн.77 коп. боргу за спожиту електроенергію, 24 грн. 77 коп. пені, 30 грн. 01 коп., інфляційних нарахувань та 102 грн. державного мита та 118 грн витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в повернення сплачених судових витрат.
Видати наказ.
3. Рішення надіслати сторонам по справі.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття
На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення через місцевий господарський суд.
Суддя
Дата підписання: 05.05.2008 року
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 21.04.2008 |
Оприлюднено | 27.05.2008 |
Номер документу | 1634566 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Хома С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні