5010/269/2011-5/19
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
ПОСТАНОВА
04.05.11 Справа № 5010/269/2011-5/19
м.Львів
Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії:
Головуючого –судді Галушко Н.А.
Суддів Краєвської М.В.
Кравчук Н.М.
розглянув апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю (далі ТОВ) «Вігор», с.Товмачик Івано-Франківської області б/н від 23.03.2011р.
на рішення господарського суду Івано-Франківської області від 15.03.2011р.
у справі №5010/269/2011-5/19
за позовом: відкритого акціонерного товариства (далі ВАТ) «Прикарпаттяобленерго»в особі філії «Коломийський міський район електричних мереж», м.Коломия
до відповідача : ТОВ «Вігор», с.Товмачик Івано-Франківської області
про стягнення 56 380, 42 грн недоврахованої електроенергії
за участю представників сторін:
від позивача: Оліградський М.В.-представник
від відповідача: не з?явився
Права та обов'язки представникам сторін відповідно до ст..ст.20, 22 ГПК України роз'яснено.
Клопотань про здійснення фіксації судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, в порядку ст. 81№ГПК України, учасниками судового процесу не заявлено.
Рішенням господарського суду Івано-Франківської області від 15.03.2011р. у справі №5010/269/2011-5/19 (суддя Цюх Г.З.) позовні вимоги ВАТ "Прикарпаттяобленерго", м.Івано-Франківськ в особі філії "Коломийський міський район електричних мереж", м. Коломия до ТОВ "Вігор", с. Товмачик про стягнення 56 380,42грн. недоврахованої електроенергії задоволено. Стягнено з ТОВ "Вігор", с. Товмачик на користь ВАТ "Прикарпаттяобленерго", м. Івано-Франківськ в особі філії "Коломийський міський район електричних мереж", м. Коломия 56 380,42грн. недоврахованої електричної енергії, 563,80грн. державного мита, 236,00грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
ТОВ «Вігор»подано апеляційну скаргу б/н від 23.03.2011р, в якій просить рішення суду скасувати і постановити нове рішення, яким відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, посилаючись на те, що судом неповно з'ясовано обставини, які мають значення для справи Зокрема, скаржник зазначає, що донарахування йому філією ВАТ „Прикарпаттяобленерго” „Коломийський РЕМ” до оплати 56 380,42грн. є необґрунтованим, у зв”язку із чим рішення комісії про порушення Правил користування електричною енергією від 23.12.2010р., оформлене протоколом №67 є незаконним, а застосована оперативно-господарська санкція підлягає скасуванню. Також скаржник зазначає, що МРЕМ безпідставно складено акт про порушення ПКЕЕ та Протокол від 23.12.2010р. відносно скаржника, оскільки в даному випадку відсутня вина товариства, оскільки протиправні дії, що призвели до стягнення 56 380,42грн. недорахованої електроенергії, вчинені не працівником ТОВ „Вігор”.
ВАТ «Прикарпаттяобленерго»в особі філії «Коломийський міський район електричних мереж»у відзиві на апеляційну скаргу просить оскаржуване рішення залишити без змін, апеляційну скаргу –без задоволення.
Розглянувши матеріали справи, апеляційну скаргу, заслухавши пояснення та заперечення представника позивача, суд встановив наступне.
між ВАТ "Прикарпаттяобленерго" в особі Коломийського МРЕМ та ТзОВ "Вігор" укладено договір про постачання електричної енергії № 1675 від 08.02.2008р. (а.с.7-13).
Відповідно до п.1 договору постачальник (позивач у справі) продає електричну енергію споживачу (відповідачу у справі) для забезпечення потреб електроустановок споживача з приєднаною потужністю 315,0 кВА (кВт), а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору. Точка продажу електричної енергії: на межі балансової належності між постачальником та споживачем.
Як вбачається із матеріалів справи, 14.12.2010р. представниками ВАТ "Прикарпаттяобленерго" - філії Коломийського МРЕМ проведено обстеження схеми живлення та обліку електроенергії цеху ТОВ "Вігор", що знаходиться в смт. Печеніжин по вул.Незалежності, за результатами якого складено акт №074504Ю від 14.12.2010р. про порушення ПКЕЕ та зафіксовано підключення до електричної мережі, що не є власністю споживача - приміщення цеху, шляхом накиду кабелем 3*2,5 з опори № 256 від ЗТП 308 (а.с.15).
На засіданні комісії, 23.12.2010р. прийнято рішення про проведення розрахунку необлікованої електричної енергії з 11.11.2009р. до 14.12.2010р. - до дати усунення порушення, сума якої становить 56 380,42грн. (а.с.16) та виписано відповідачу рахунок № 1675/5 від 23.12.2010р., який разом з протоколом засідання комісії по розгляду актів про порушення ПКЕЕ направлено останньому. Факт отримання відповідачем рахунку та протоколу підтверджує повідомлення про вручення поштового відправлення від 30.12.2010р. (а.с.17-18).
Відповідно до п.7.6 Правил користування електричною енергією (ПКЕЕ) у разі самовільного підключення споживачем струмоприймачів або збільшення величини приєднаної потужності понад величину, визначену умовами договору та/або проектними рішеннями, приєднання струмоприймачів поза розрахунковими засобами обліку, зниження показників якості електричної енергії з вини споживача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок електропередавальної організації та інших споживачів, невиконання припису уповноваженого представника відповідного органу виконавчої влади, який стосується вищенаведених порушень, постачальник електричної енергії (електропередавальна організація) має право без попередження повністю припинити споживачу електропостачання (технічне забезпечення електропостачання споживача) після оформлення у встановленому цими Правилами порядку акта про порушення.
У разі виявлення представниками електропередавальної організації або представниками постачальника електричної енергії пошкоджень чи зриву пломб, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів обліку, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів (систем) обліку з метою зміни їх показів перерахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затв. постановою НКРЕ від 04.05.2006р. N 562 ( z0782-06 ), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.07.2006р. за N 782/12656 (п.6.40 ПКЕЕ).
Відповідно до п.6.41 ПКЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється двосторонній акт порушень.
В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, які необхідно вжити для усунення допущених порушень. Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. Акт підписують тільки особи, які брали участь в контрольному огляді або технічній перевірці.
Згідно із п.6.42. Правил користування електричною енергією на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії.
Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії.
Як вбачається із матеріалів справи, акт про порушення споживачем “Правил користування електричною енергією” № 074504Ю від 14.12.2010р. складено представниками філії Коломийського МРЕМу в присутності представника відповідача.
Відповідно до п.6.42 Правил користування електричною енергією рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків.
Споживач має право оскаржити до суду рішення комісії протягом 10 робочих днів з дня вручення протоколу споживачу.
В ході розгляду справи в суді першої інстанції встановлено, що рішення комісії у встановлені строки відповідачем не оскаржено.
Згідно із п.6.43 ПКЕЕ споживач має оплатити розрахункові документи за недораховану електроенергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка. Докази сплати заборгованості в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до ст.218 ГК України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання або порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним прийняті всі залежні від нього заходи для недопущення господарського правопорушення.
Не беруться до уваги посилання скаржника в апеляційній скарзі на те, що особа, яка підписала акт про порушення не перебувала з ним у трудових відносинах, а тому акт, складений за його участю не може слугувати підставою відповідальності перед позивачем, оскільки скаржник, отримавши протокол про нарахування та рахунок на оплату, не прийняв мір по оскарженню протоколу в установлений термін виразивши таким чином згоду з протоколом.
Відповідно до ст.32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у встановленому законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Скаржником не подано суду достатніх та допустимих доказів, які б спростовували підставність заявлених позовних вимог.
За таких обставин, апеляційний господарський суд прийшов до висновку про те, що рішення прийняте із дотриманням норм законодавства та у відповідності до обставин справи, а тому підстав для його зміни чи скасування колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст.ст. 99, 101, 103, 105 ГПК України,
Львівський апеляційний господарський суд П О С Т А Н О В И В:
1. Рішення господарського суду Івано-Франківської області від 15.03.2011р. у справі №5010/269/2011-5/19 залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
2. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.
3. Справу направити у господарський суд Івано-Франківської області.
.
Головуючий - суддя Галушко Н.А.
суддя Краєвська М.В.
суддя Кравчук Н.М.
Суд | Львівський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 04.05.2011 |
Оприлюднено | 29.06.2011 |
Номер документу | 16463472 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Львівський апеляційний господарський суд
Галушко Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні