ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 травня 2011 р. (10:54)
Справа №2а-5027/11/0170/2
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В., при секретарі Дрягіні В.П.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Заступника прокурора м. Феодосії, діючого в інтересах держави в особі Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим
до Приватного підприємства «Тіса»
про стягнення заборгованості у сумі 16697,90 грн.
за участю представників:
від позивача - ОСОБА_1 – представник, довіреність № 78 від 01.11.2010 року
від відповідача – не з’явився
від прокурора – Афанасенко К.В. – посвідчення № 10040
Суть спору: Заступник прокурора м. Феодосії, діючий в інтересах держави в особі Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим (далі позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим про стягнення з Приватного підприємства «Тіса» (далі відповідач) заборгованості в сумі 16697,90 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несвоєчасно провадиться сплата орендної сплати за землю.
У судовому засіданні, яке відбулось 25.05.2011 року, прокурора та представник позивача надали заяву про уточнення позовних вимог, відповідно до якої просили стягнути з відповідача 13871,90 грн. заборгованості, у зв’язку з частковим погашенням суми боргу.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, 23.05.2011 року від нього надійшла заява про розгляд справи за відсутності його представника. Також відповідач зазначив про визнання заборгованості у повному обсязі та обов’язок сплатити її протягом літнього періоду.
Прокурор та представник позивача наполягали на розгляді справи за наявними в ній матеріалами.
Суд, враховуючі клопотання позивача, приймаючи до уваги надання відповідачем клопотання про розгляд справи за відсутності його представника, визнання ним позову у повному обсязі, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача та прокурора, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 14.03.1997 року зареєстрований Виконавчим комітетом Феодосійської міської ради АР Крим як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію, та був платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» (в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості).
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування» (в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) були юридичні особи, на яких відповідно до Законів України був покладений обов’язок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) було встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку вказує у податковій декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків був зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» було встановлено, що платники податків були зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку були передбачені Законом України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535 – ХІІ.
Відповідно до ст. 2 Закону (що діяв на момент виникнення у відповідача заборгованості) використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України «Про плату за землю» сплачують земельний податок.
Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачалось, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.
Відповідно до ст. 13 Закону підставою для нарахування земельного податку були дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Згідно зі ст. 14Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислювали суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подавали відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняло від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків мав право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняло його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Відповідачем до Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим 29.01.2010 року подано податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 2651 на 2010 рік на загальну суму 1339,01 грн., відповідно до якого орендна плата за землю згідно з договором оренди з січня 2010 року по листопад 2010 року складала 111,58 грн. та 111,63 грн. за грудень 2010 року.
Також, відповідачем 08.12.2010 року надано уточнюючу податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 53498 на 2010 рік на загальну суму 18177,48 грн., відповідно до якого орендна плата за землю згідно з договором оренди складала 111,58 грн. з січня по жовтень 2010 року та 8530,84 грн. з листопада 2010 року по грудень 2010 року.
У зв’язку з несплатою відповідачем в порядку та строки визначені податковим законодавством орендної плати за землю з листопада по грудень 2010 р року, за ним виникла заборгованість в загальній сумі 17061,68 грн., у зв’язку з чим прокурор звернувся до суду про стягнення такої заборгованості.
За даними позивача, станом на день розгляду справи за відповідачем числиться податковий борг в сумі 13871,90 грн., з урахуванням його часткової сплати в розмірі 2826,00 грн.
Відповідачем в порядку ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України не надано доказів сплати заборгованості з орендної плати за вказаний період в сумі 13871,90 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України, п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 якого податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, станом на день розгляду справи за відповідачем числиться податковий борг в загальній сумі 13871,90 грн.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів).
Згідно з п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Приймаючи до уваги те, що відповідач визнав позовну вимоги, проте у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати податкового боргу в сумі 13871,90 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити.
У судовому засіданні, яке відбулось 25.05.2011 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Відповідно до ст. 163 КАС України постанова оформлена та підписана 01.06.2011року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з розрахункових рахунків Приватного підприємства «Тіса» (98100, АР Крим, м.Феодосія, вул. Трудова, 19-А, ЄДРПОУ 24698369) на користь місцевого бюджету м. Феодосія (код податку 13050200 на р/р 33211812700024 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЗКПО 34740709) податковий борг з орендної плати з юридичних осіб в сумі 13871,90 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Яковлєв С.В.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2011 |
Оприлюднено | 29.06.2011 |
Номер документу | 16472475 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Яковлєв С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні