Постанова
від 27.04.2011 по справі 2270/3562/11
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

Справа № 2270/3562/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 квітня 2011 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний ад міністративний суд

в складі: головуючого-судді Лабань Г.В.

при секретарі Вересняк А.А.

за участі: ОСОБА_3

розглянувши у відкритом у судовому засіданні в залі с уду адміністративну справу з а позовом Старокостянтин івської об'єднаної державної податков інспекції до О СОБА_4 про стягнення пода ткового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Старокостянтинівська О ДПІ звернулася з адміністрат ивним позовом до Хмельницько го окружного адміністративн ого суду, в якому просить стяг нути з ОСОБА_4 заборговані сть по податку з доходів фізи чних осіб в розмірі 11 839,27 грн. По зовні вимоги мотивовані тим, що відповідач отримав дохід від суми продажу автомобіля TOYOTA Land Gruiser, державний номерний зн ак НОМЕР_1, але не перерахо вував до бюджету податок з до ходів фізичних осіб.

У судовому засіданні предс тавник позивача позов підтри мав, підтвердив зазначені у п озовній заяві обставини.

Відповідач в судове засіда ння не з' явився, хоча був нал ежним чином повідомлений про дату, час і місце судового роз гляду справи.

Заслухавши пояснення пред ставника позивача, дослідивш и матеріали справи, суд вважа є, що позов підлягає задоволе нню з наступних підстав.

Судом встановлено, що фізич на особа ОСОБА_4, ідентифі каційний номер НОМЕР_2, є платником податків, зборів ( о бов"язкових платежів).

Вказана заборгованість ви никла внаслідок заниження д оходу, який підлягає оподатк уванню на 78 928,46 грн. в результаті чого не нараховано та не пере раховано податок з доходів в ід реалізації рухомого майна в сумі 11 839,27 грн.

Даний факт неперерахуванн я до бюджету утриманих сум по датку встановлений припрове денні невиїзної документаль ної перевірки ОСОБА_4 - акт від 10.09.2010 року № 962/17/НОМЕР_2. За результатами проведення вищ евказаної перевірки 23.09.2010 року Старокостянтинівською ОДПІ винесено податкове повідомл ення-рішення № 0024241700/0 на суму 11 839,27 грн.

Сума податку з доходів фізи чних осіб, що підлягає сплаті до бюджету у зв' язку з отрим анням вказаного доходу склал а -11 839,27 грн.

Відповідач вищевказану су му податкового зобов' язанн я не сплатив, у зв' язку з чим Старокостянтинівською ОДПІ для вжиття заходів по стягне нню податкової заборгованос ті було направлено першу под аткову вимогу № 1/42 від 15.10.2010 року та другу податкову вимогу №2/4 4 від 02.12.2010 року. Вказані вимоги відповідачем не оскаржували сь.

Стаття 67 Конституції Україн и зобов' язує сплачувати по датки і збори в порядку і розм ірах встановлених законом.

На підставі ст. 4 Закону Укра їни «Про систему оподаткуван ня»від 25.06.1991 року № 1251-ХІІ платни ками податків і зборів (обов' язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідн о з законами України покладе но обов' язок сплачувати под атки і збори (обов' язкові пл атежі).

Платник податків самостій но обчислює суму податкового зобов' язання, яку зазначає у податковій декларації. У ра зі коли сума податкового зоб ов' язання розраховується к онтролюючим органом, такий к онтролюючий орган надсилає п латнику податків податкове п овідомлення, в якому зазнача ються підстава для такого на рахування, посилання на норм у податкового закону, відпов ідно до якої був зроблений ро зрахунок або перерахунок под аткових зобов' язань, сума п одатку чи збору (обов' язков ого платежу) належного до спл ати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки ї х погашення , а також попередж ення про наслідки їх несплат и в установлений строк та гра ничні строки передбачені зак оном для оскарження нарахова ного податкового зобов' яза ння (штрафних санкцій за їх на явності).

Відповідно до п.п.5.1, 5.2.1 п.5.2 ст.5 З акону України «Про порядок п огашення зобов' язань платн иків податків перед бюджетам и та державними цільовими фо ндами» (стаття чинна на момен т виникнення спірних правові дносин) податкове зобов' яза ння платника податків самост ійно визначене платником под атків вважається узгодженим з дня подання такої декларац ії, та нараховане контролююч им органом вважається узгодж еним у день отримання платни ком податків податкового пов ідомлення.

На підставі п.п.1.2, 1.3 вищевказа ного Закону передбачено, що п одаткове зобов' язання - це зобов' язання платника пода тків сплатити до бюджетів аб о державних цільових фондів відповідну суму коштів у пор ядку та у строки, визначені ци м Законом або іншими законам и України, податковий борг (не доїмка) - це податкове зобов ' язання (з урахуванням штра фних санкцій за їх наявності ), самостійно узгоджене платн иком податків або узгоджене в адміністративному чи судов ому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також п еня, нарахована на суму таког о податкового зобов' язання .

Відповідно до п. 7.7. ст. 7 Закону України "«Про порядок погаше ння зобов' язань платників п одатків перед бюджетами та д ержавними цільовими фондами » (стаття чинна на момент вини кнення спірних правовідноси н), встановлено рівність бюдж етних інтересів, а саме: подат ковий борг погашається попер едньо погашенню податкових з обов"язань, які не є податкови м боргом, у порядку календарн ої черговості його винекненн я, а в разі одночасного його ви никнення за різними податкам и, зборами ( обовязковими плат ежами) - у рівних пропорціях.

Згідно п. 87.9 ст. 87 Податкового кодексу України, а саме у разі наявності у платника податк ів податкового боргу органи державної податкової служби зобов"язані зарахувати, що пл ачує такий платник податків, в рахунок погашення податко вого боргу згідно з черговіс тю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначен ого платником податків.

Спрямування коштів платни ком податків на погашення гр ошового зобов"язання перед п огашенням податкового боргу забороняється, крім випадкі в спрямування цих коштів на в иплату заробітної плати та є диного внескі на загальнообо в"язкове державне соціальне страхування.

Також судом приймається до уваги те, що податкові вимоги в адміністративному та судо вому порядку не оскаржувалис ь та не скасовані, доказів про сплату заборгованості не по дано.

Виходячи з наведеного, вимо ги позивача підтверджуються наявними у справі доказами, є законними та обґрунтовани ми, що є підставою для стягнен ня податкового боргу по под атку з доходів фізичних осіб за вересень 2010 року в сумі 11 839,27 г рн.

Керуючись ст.ст. 159-163,186,254 Кодек су адміністративного судочи нства України, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_4 ( що пр оживає за адресою: 31134, АДРЕСА _1, ідентифікаційний код Н ОМЕР_2) на користь Старокост янтинівської об'єднаної держ авної податкової інспекції ( що знаходиться за адресою: 31100, м. Старокостянтинів, вул. Крас овського, 4 Код ЄДРПОУ 33965291) пода тковий борг по податку з дохо дів фізичних осіб за вересен ь 2010 року в сумі 11 839,27 грн.

Постанова може бути оскарж ена до Вінницького апеляційн ого адміністративного суду ч ерез Хмельницький окружний а дміністративний суд протяго м десяти днів з дня її отриман ня.

Повний текст постанови в иготовлено 29 квітня 2011 року

Постанова не набрала закон ної сили

Суддя /підпис/ Г.В. Лабань

"Згідно з оригіналом" Суддя Г.В. Лабань

СудХмельницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.04.2011
Оприлюднено29.06.2011
Номер документу16478615
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2270/3562/11

Ухвала від 14.03.2011

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Лабань Г.В.

Постанова від 27.04.2011

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Лабань Г.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні