копія
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 червня 2011 р.
Справа № 2а/0470/6003/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Кальника В.В. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська до Приватного підприємства "Техпромінвест Плюс" про стягнення заборгованості в сумі 3057,34 грн. , –
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Дніпропетровська звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з Приватного підприємства "Техпромінвест Плюс" на користь державного бюджету борг з податку на доходи фізичних осіб в сумі 3057,34 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідач має податковий борг перед бюджетом з податку на доходи фізичних осіб в сумі 3057,34 грн. Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню.
Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується поштовою кореспонденцією з відміткою поштового відділення за закінченням терміну зберігання від 16.06.11 року.
Згідно пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Суд, вивчивши матеріали справи, та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним задовольнити даний позов у повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно п.п. 14.1.39, п.п.14.1.156, п.п.14.1.175 ст. 14, ст. 36, ст. 54, ст. 59, п.п.129.1.1 п.129.1, п. 129.4 ст.129, п. 203.2 ст.203 Податкового Кодексу України встановлено податковий обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку в порядку і строки, визначені законодавством. Податковий обов'язок платника податків виникає за кожним податком та збором, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені законодавством. При несплаті зобов'язання у встановлений строк виникає податковий борг, який становить сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій зі їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений законодавством строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання. (Грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію. Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством. У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється. Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги. Після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Приватне підприємство „Техпромінвест Плюс" зареєстроване як юридична особа 11.04.2002р., включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців України за ідентифікаційним кодом 31944730, обліковується у державній податковій інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська як платник податків, що підтверджується довідкою головного управління статистики та довідкою про взяття на облік №7517.
На виконання п.п.49.18.1 п.49.18 ст.49, п.п. „д" п. 176.2 ст.176 Податкового Кодексу України Відповідач надав 21.03.11р. до державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб за січень 2011 рік, в якій визначив самостійно податкове зобов'язання на загальну суму 3057,34 грн.
Таким чином, податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, самостійно визначене у податковій декларації з податку на доходи фізичних осіб за січень 2011р. є узгодженим з 21.03.11р., а відповідач зобов'язаний був сплатити податкове зобов'язання відповідно у строки до 31.03.11р.
Сплата Відповідачем узгодженого податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 3057,34 грн. по строкам сплати до 31.03.11р. не була сплачена, внаслідок чого податковий борг Відповідача з податку на доходи фізичних осіб станом на 17.05.11р. склав 3057,34 грн.
Згідно ст. 59 Податкового Кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення - рішення. Податкову вимогу від 04.03.11р. №271 вручено відповідачу, що підтверджується підписом на корінці податкової вимоги.
Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Приймаючи до уваги викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 12, 71, 86, 160, 158-163, 183-3, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути кошти з Приватного підприємства „Техпромінвест Плюс" (код ЄДРПОУ 31944730) з податку на доходи фізичних осіб в сумі 3057,34 грн. (три тисячі п'ятдесят сім грн. 34 коп.) на користь бюджету за кодом бюджетної класифікації 11019900 на рахунок № 33211800700009 в ГУДКУ у Дніпропетровській області, отримувач платежу - ВДК у Ленінського району м. Дніпропетровська, з рахунків Приватного підприємства „Техпромінвест Плюс" (код ЄДРПОУ 31944730) у обслуговуючих банках, та за рахунок готівки, що належить Приватному підприємству „Техпромінвест Плюс" (код ЄДРПОУ 31944730).
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя (підпис)
З оригіналом згідно.
Постанова не набрала законної сили 29.06.11р.
Суддя
В.В. Кальник
В.В.Кальник
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2011 |
Оприлюднено | 05.07.2011 |
Номер документу | 16520814 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Кальник Віталій Валерійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Кальник Віталій Валерійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні