Постанова
від 23.06.2011 по справі 2а/2470/1352/11
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                                                                    

                                    

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2011 р.                           м. Чернівці                  Справа № 2а/2470/1352/11    

11:50

          Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді  -  Бойко О.Я.;

секретаря судового засідання –Олійник О.В.;

за участю:

представника позивача –Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Вижницькому районі - ОСОБА_1 (копія довіреності № 106 від 20.04.2011р.);   

представника відповідача –Товариства з обмеженою відповідальністю "Берегометський деревообробний комбінат" - не з"явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Вижницькому районі Чернівецької області до товариства з обмеженою відповідальністю "Берегометський деревообробний комбінат" про стягнення заборгованості,-

СУТЬ СПОРУ:

14 червня 2011 року Виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Вижницькому районі Чернівецої області (позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Берегометський деревообробний комбінат" заборгованості по внесках на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання за І квартал 2011 року в сумі 1 498,77 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що затримка сплати суми вказаного боргу завдає збитки державі в особі Фонду та ускладнює вчасне фінансування соціальних виплат.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд задовольнити позов.

Відповідач у судове засідання не з’явився, явку представника в судове засідання не забезпечив, причину неявки до суду не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання, що підтверджується відміткою про вручення рекомендованого поштового відправлення. Письмові заперечення відповідач на позов не подав.

Згідно ст. 128 КАС України не з’явлення у судове засідання відповідача не перешкоджає вирішенню спору по суті за наявними в справі матеріалами. У зв’язку з цим справа розглядається без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд -

ВСТАНОВИВ :

Відповідач, товариство з обмеженою відповідальністю "Берегометський деревообробний комбінат", з 1 серпня 2005 року зареєстрований платником страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Відповідно до звіту щодо сплати заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за І квартал 2011  року за підприємством рахується заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 18 651,97 грн., з яких 17 121,82 грн. недоїмка та 1 477,42 грн. пеня.

Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 08.04.2010 року в справі №2а-1030/10/2470 з відповідача стягнуто заборгованість у сумі 13 589,59 грн., в т.ч. недоїмка -13 270,00 грн. та пеня 319,59 грн.;

рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 09.11.2010 року в справі №2а-3064/10/2470 з відповідача стягнуто заборгованість у сумі 3 432,86 грн., в т.ч. недоїмка 2 275,03 грн. та пеня 1 157,83 грн.;

рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 08.02.2011 року в справі №2а/2470/53/11 з відповідача стягнуто заборгованість у сумі 1 422,32 грн. (недоїмка).

За період з 01.10.2010р. по 01.04.2011р. за відповідачем рахується не сплачена сума страхових внесків у розмірі 1 498,77 грн., в т.ч. 207,20 грн. - недоїмка та 1 291,57 грн. - пеня, яку позивач просить стягнути в судовому порядку.

Відносини, що виникають між суб'єктами системи державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, регулюються Законом України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23.09.1999р. № 1105-XIV (далі - Закон № 1105-XIV).

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 45 Закону № 1105, роботодавець як страхувальник зобов'язаний  своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків. Згідно з ч.8 ст. 47 Закону № 1105, страхувальник здійснює страховий внесок у Фонд соціального страхування від нещасних випадків у порядку і строки, які визначаються страховиком.

Підпунктом 4.12 пункту 4 Постанови Правління фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007р. № 36 "Про затвердження Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України", передбачено, що страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями - у день одержання коштів на оплату праці  в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної  плати на поточні рахунки фізичних осіб  в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.

Розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства провадиться Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.п. 5.1 п. 5 Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені. Пеня нараховується із сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь строк.

Підпунктом 5.8. п. 5 Інструкції визначено, що при стягненні недоїмки за платежами до Фонду строки давності не застосовуються.

Сплата (погашення) пені здійснюється у такому самому порядку, як і недоїмки.

Оскільки відповідачем не повністю сплачені страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, а саме не сплачена пеня за порушення строків сплати страхових внесків, тому відповідно до вимог законодавства, вони підлягають стягненню в судовому порядку.

Згідно п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказів добровільного погашення заборгованості відповідачем не надано.

Враховуючи вищезазначене, повно, всебічно дослідивши докази по справі, об’єктивно оцінивши їх, суд приходить до висновку - позов задовольнити повністю.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 11, 71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд , -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути  з товариства  з обмеженою відповідальністю "Берегометський  деревообробний комбінат" на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Вижницькому районі (р/р 37175041000001 в Головному управлінні Державного казначейства України у Чернівецькій області, МФО 856135, код 21417632) заборгованість зі  сплати коштів на соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в сумі 1498 (одна тисяча  чотириста  дев'яносто вісім), 77 грн.

Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-другої, четвертої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов’язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, перебачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копіїї постанови безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова в повному обсязі складена  29 червня 2011 року.

Суддя                                                                                                                         О.Я.Бойко

СудЧернівецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.06.2011
Оприлюднено05.07.2011
Номер документу16522170
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/2470/1352/11

Постанова від 23.06.2011

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Бойко Оксана Ярославівна

Ухвала від 15.06.2011

Адміністративне

Чернівецький окружний адміністративний суд

Бойко Оксана Ярославівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні