АС8/127-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.05.08 Справа №АС8/127-08.
За позовом – Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до відповідача –Товариства з обмеженою відповідальністю “Біловодмлинзавод”, Роменський район
про стягнення 20 317 грн. 72 коп.
Суддя КІЯШКО В.І.
Представники:
Від позивача: Груздо Т.О.
Від відповідача: Назаренко О.В.
Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача на свою користь 20 317 грн. 72 коп. штрафних санкцій за нестворені 2 робочих місця для працевлаштування інвалідів в 2006 р. відповідно до вимог ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.
Відповідач в судове засідання подав відзив, в якому зазначає, що не погоджується з вимогами позивача, оскільки згідно його даних на підприємстві відповідача за вказаний період в позовній заяві фактично працював 1 інвалід
Розглянувши матеріали справи і враховуючи, що:
Як зазначає позивач в позовній заяві, відповідно до ст. 4 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21 березня 2002 року № 875-ХП (далі Закон) діяльність держави щодо інвалідів виявляється у створенні правових, економічних, соціально-побутових і соціально-психологічних умов для задоволення їх здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.
Статтею 19 даного Закону для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлено норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 15 до 25 чоловік у кількості 1 робочого місця.
Підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від Форм власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша ніж установлена нормативами зазначеними вище, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом (ч. І ст.20 Закону).
Відповідач в повному обсязі не забезпечив встановленого нормативу робочих місць, чим порушив вище зазначені вимоги Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в України”. І крім того, не перерахував встановлені Законом штрафні санкції за нестворене робоче місця.
Так, згідно, звіту про зайнятість інвалідів за 2006 рік, норматив числа робочих місць для працевлаштування інвалідів (у відповідності з вимогами чинного законодавства) для відповідача становив 2 робочих місця. Фактично ж згідно даних, зазначених підприємством у звіті, було створене 0 робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Судом встановлено, що статтею 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів" та ст. 1 Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженою постановою Кабінету міністрів України від 31 січня 2007 року №70 (далі - Порядок подання звітів), передбачене щорічне подання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів підприємствами, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб. У відзиві відповідачем зазначено, що починаючи з 13.01. 2007 року і по 31.12.2007 року на ТОВ „Біловодмлинзавод" працювало лише дві особи. Стаття 2 Порядку подання звітів зобов'язує роботодавців звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів подавати щороку до 1 березня. Як зазначає позивач, на звітний період на підприємстві відповідача працювало 2 особи. Дана інформація не підтверджена документально позивачем Неподача звіту відповідачем не є порушенням чинного законодавства.
У 2006 р. на підприємстві відповідача згідно документації, поданої відповідачем ( звіт про зайнятість працевлаштування, список працюючих інвалідів, наказ про прийняття на роботу інваліда та ін) до суду працювала 1 особа - інвалід.
Середньорічна заробітна плата на підприємстві за 2006 рік згідно розрахунку Сумського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів становила 9174 грн. 36 коп. Таким чином, заборгованість відповідача за нестворене 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів в 2006 році становить 9174 грн. 36 коп. доказів сплати якої відповідач суду не подав.
Таким чином, суд вважає за необхідне задовольнити вимоги позивача по стягненню з відповідача 9174 грн. 36 коп. заборгованість відповідача за нестворене 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів в 2006 році.
Відповідно до Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно - господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів (затв. Постановою КМУ від 31.01.2007 р. № 70), порушення строків, сплати суми адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі І20 відсотків річних облікової ставки Національного банку України за кожний календарний день прострочення
Таким чином сума несплаченої відповідачем пені становить 10158 грн. 86 коп. доказів сплати якої відповідач суду не подав, тому суд вважає що дана сума підлягає стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Біловодмлинзавод”, (Сумська обл.. Роменський район, с. Біловоди, вул.. Біловодська, 2 , код 30915138 ) на користь Сумського обласного відділення фонду України соціального захисту інвалідів (40000, м. Суми, вул. Горького, 2, код одержувача 23636315) 19333,22 грн. заборгованості.
Порядок і строки апеляційного оскарження встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якого, зокрема, заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ В.І. КІЯШКО
Повний текст постанови підписано 12.05.2008 року.
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2008 |
Оприлюднено | 30.05.2008 |
Номер документу | 1654294 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Кіяшко В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні