Постанова
від 21.06.2011 по справі 2а/2370/4517/2011
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 21 червня 2011 року                                                         Справа № 2а/2370/4517/2011

                                                                                                                                   м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Руденко А.В.,

           при секретарі –Чемерин І.В.,

           розглянувши у письмовому провадженні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків, -

ВСТАНОВИВ:

       

      01.06.2011р. управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області звернулось до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за ІІІ - ІV квартали 2010р. у сумі 1 584 грн. 80 коп.

        В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на ті обставини, що відповідачем в порушення ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»не сплачено недоїмку за страховими внесками до Пенсійного фонду у сумі 1584 грн. 80 коп. донараховану згідно з вимогою від 24.01.2011р. №Ф-061 та рішення про застосування фінансових санкцій № 55 від 22.04.2011р. у сумі 170 грн. Враховуючи те, що відповідачем не погашено суму заборгованості до управління Пенсійного фонду, позивач просить стягнути вказані кошти в судовому порядку.

        Представник позивача в судове засідання не з’явився, однак в позовній заяві міститься клопотання, в якому підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив справу розглянути без його участі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, письмових заперечень проти адміністративного позову не надав, хоча належним чином повідомлений про час та дату судового розгляду, що підтверджується реєстром на відправлення простої кореспонденції Черкаського окружного адміністративного суду від 06.06.2011р. та від 15.06.2011р.   

        Оскільки відповідач повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду, суд відповідно до ч.ч. 4, 6 ст. 128 КАС України розглядає справу у  відсутність відповідача та у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи, оцінивши належність, допустимість та достовірність кожного доказу окремо та достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

ОСОБА_1 17.12.2007 року зареєстрований як фізична особа-підприємець Чорнобаївською районною державною адміністрацією Черкаської області, що підтверджується витягом з ЄДР станом на 16.05.2011р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

         Відповідно до ст.18 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003р. №1058-ІV (у подальшому –Закон №1058) страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території

України в порядку, встановленому Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

П. 1 ч. 1 ст. 14 Закону №1058 передбачає, що суб’єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, придбали спеціальний торговий патент), є страхувальниками.

Ст. 15 Закону №1058 передбачає, що страхувальники, зазначені у ст. 14 вказаного Закону, є платниками страхових внесків.

Підпунктом 4 пункту 8 Прикінцевих положень Закону №1058 передбачено, що фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом. Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно для себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

Згідно ст. 1 Закону №1058 мінімальний страховий внесок - це сума коштів, що визначається розрахунково як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, встановлених законом, на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).

Відповідно до ст.4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»  від 26.06.1997р. № 400/97-ВР на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлена ставки збору в розмірі 33,2%.

Ст. 53 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»від 27.04.2010 р. № 2154-VI встановлено з 1 липня 2010 року мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 888 гривень, з 1 жовтня 2010 року у розмірі 907 гривень, з 1 грудня 2010 року у розмірі 922 гривень.

Таким чином, щомісячний мінімальний страховий внесок у третьому кварталі 2010 року становить 294 грн. 82 коп. (розрахунок: 888 х 33,2% = 294,82), за жовтень та листопад 2010 року становить 301 грн. 12 коп. (розрахунок: 907 х 33,2% = 301,12), за грудень становить 306 грн. 10 коп. (розрахунок: 922 х 33,2% = 306,10).

Ч. 4 та ч. 6 ст. 20 Закону №1058 передбачає, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для відповідача є квартал.

П. 2 ст. 106 Закону №1058 передбачає, що суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі-недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафних санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені Правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про їх сплату.

Актом перевірки нарахування, обчислення та сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування № 51 від 24.01.2011р. за період з 01.07.2010р. по 24.01.2011р. підтверджується, що загальна сума  страхових внесків відповідача за третій та четвертий квартали 2010р. становить 1792 грн. 80 коп. та частково сплачена  у сумі 378 грн. у складі фіксованого податку відповідно до ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян»від 26.12.1992р. № 13 –92, недоїмка відповідача за страховими внесками до Пенсійного фонду за ІІІ-ІV квартал 2010 року складає 1414 грн. 80 коп.

Згідно вимоги про сплату боргу № Ф –126 від 24.01.2011р. заборгованість відповідача за ІІІ та ІV квартали 2010 р. становить 1414 грн. 80 коп.  Вказана вимога одержана відповідачем 05.02.2011р., що підтверджується підписом на корінці вимоги.              Крім цього, судом встановлено, що відповідачем не подано у встановлені строки (до 1 квітня 2011р.) комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку за 2010 рік. Вказане порушення відображено в акті № 38 від 22.04.2011р.

На підставі акту перевірки позивачем винесено рішення № 55 від 22.04.2011р. про застосування до відповідача фінансових санкцій у сумі 170 грн., яке одержано відповідачем 22.04.2011р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Вказане рішення винесено на підставі п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058, відповідно до якого за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суми пені та штрафів, передбачених частиною дев'ятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення (п. 13 ст. 106 Закону № 1058).

Враховуючи те, що рішення пенсійного органу в установленому законом порядку не оскаржено, а страхові внески у сумі 1414 грн. 80 коп. та фінансові санкції у сумі 170 грн. відповідачем не сплачено, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є законними та обґрунтованими і підлягають задоволенню.

         Відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 86, 128, 159, 162, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (19952, Черкаська область, Чорнобаївський район, с. Придніпровське,  ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі   (19900, Черкаська область, смт. Чорнобай, вул. Леніна, 132) заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 1584 (одна тисяча п’ятсот вісімдесят чотири) гривні  80 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя                                                                                                          А.В. Руденко

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.06.2011
Оприлюднено06.07.2011
Номер документу16564340
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/2370/4517/2011

Ухвала від 06.10.2017

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.О. Гаврилюк

Ухвала від 28.09.2017

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.О. Гаврилюк

Ухвала від 14.06.2011

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

А.В. Руденко

Ухвала від 06.06.2011

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

А.В. Руденко

Постанова від 21.06.2011

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

А.В. Руденко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні