Постанова
від 30.06.2011 по справі 2а-0870/4200/11
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

              

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2011 року  14:43                                 Справа №  2а-0870/4200/11

 Запорізький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді            Малиш Н.І.,

при секретарі                     Рожик О.П.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно – будівельного контролю у Запорізькій області до товариства з обмеженою відповідальністю «Біозахист» про стягнення штрафу за правопорушення у сфері містобудування,

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1., довіреність №7/8-2845/3 від 23.12.2010,

від відповідача: не з’явився,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду звернулась Інспекція державного архітектурно – будівельного контролю у Запорізькій області (далі – Позивач або Інспекція) з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «Біозахист» (далі – Відповідач або ТОВ «Біозахист») про стягнення штрафу за правопорушення у сфері містобудування за постановою №15 від 25.02.2011 у розмірі 25000 грн. та стягнення штрафу за правопорушення у сфері містобудування за постановою №16 від 25.02.2011 у розмірі 5000 грн.

Свої вимоги позивач виклав в позовній заяві, в якості нормативних підстав позову посилається на Конституцію України, Закон України «Про архітектурну діяльність», Закон України «Про планування і забудову територій», Закон України «Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій  за правопорушення в сфері містобудування», Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування та КАС України.

В судовому засіданні представник Позивача підтримала заявлені вимоги. Зазначила, що була проведена перевірка на території промислового комплексу ТОВ «Біозахист» за адресою: вул. Урицького, 240 в смт.Балабіно. В результаті проведення перевірки встановлено, що об’єкти нерухомого майна, а саме: холодний склад готової продукції (літ.В1), склад зерна (літ.Н1), склад (літ.С1), гараж (літ.П1), склад (літ.Ш), склад (літ. Э), склад (літ.Ю), склад балонів кисню (літ.Я) побудовані без погодження та затвердження в установленому порядку проектної документації, що є порушенням ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність», ст. 23 Закону України «Про планування і забудову території), ст. 5 Закону України «Про основи містобудування», ДБН А.2.2.-3-2004 «Склад, порядок розроблення, погодження та без затвердження проектної документації».

Також, було встановлено, що об’єкти нерухомості побудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, що є порушенням ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій».

Під час проведення перевірки було встановлено, що вищезазначені будівлі експлуатуються ТОВ «Біозахист».

Вказані будівлі Інспекцією в експлуатацію не приймались, сертифікат відповідності не видавався, але будівлі експлуатуються, що є порушенням ст.30-1 Закону України «Про планування і забудову територій», про що було зафіксовано в акті перевірки від 18.02.2011.

Таким чином за результатами перевірки були встановлені наступні порушення:

-          виконання будівельних робіт без затвердженої проектної документації та без дозволу на виконання будівельних робіт;

-          експлуатація об’єктів нерухомого майна без прийняття їх в експлуатацію в установленому законодавством порядку.

Крім того, під час будівництва об’єктів не здійснювався авторський та технічний нагляд, що є порушенням ст.11 Закону України «Про архітектурну діяльність», Постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 №903 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об’єкта архітектури», проект будівництва не підлягав державній експертизі, що є порушенням постанови Кабінету Міністрів України від 31.10.2007 «Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх державної експертизи».

21.02.2011 ТОВ «Біозахист» видано припис №21 про усунення виявлених в результаті перевірки порушень, в тому числі припинити експлуатацію об’єктів.

24.02.2011 за результатами проведеної перевірки головним державним інспектором Позивача був складений протокол про правопорушення у сфері містобудування, відповідно до якого винним у виявлених порушеннях, а саме: виконання будівельних робіт без дозволу на їх виконання та без затвердження проектної документації, експлуатація об’єктів нерухомого майна без прийняття їх в експлуатацію в установленому законом порядку, було встановлено ТОВ «Біозахист».

На підставі поданих документів, 24.02.2011 заступником начальника Інспекції були винесені постанови №15 та №16 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування, відповідно до яких на відповідача було накладено штрафи в розмірі 25000 грн. та 5000 грн.

На час звернення до суду, суми штрафів сплачені не були.

На підставі викладеного, просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник Відповідача в судове засідання повторно не з’явився, заперечень чи пояснень по суті заявлених позовних вимог суду не надав, про причини неявки суд не повідомив. Про час дату та місце судового засідання був повідомлений належним про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштової кореспонденції.

Враховуючи наведене вище, керуючись вимогами ст. 122 КАС України та на підставі ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача за наявними в ній матеріалами.

Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів фіксації судового процесу, а саме – звукозаписуючого пристрою «Камертон».

У засіданні 30.06.2011, на підставі ст. 160 КАС України, судом проголошено вступну і резолютивну частини постанови. Повідомлено про час виготовлення постанови суду у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, заслухавши пояснення представника позивача та оцінивши надані докази, суд приходить до наступного.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про архітектурну діяльність» від 20.05.1999р. № 687-ХІV для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.

Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи.

Аналогічна норма міститься в п. 2 Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1993р. № 225, відповідно до якої державний архітектурно-будівельний контроль і нагляд з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція (Держархбудінспекція) та територіальні органи.

Відповідно до п. 1 Положення про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області, затвердженого наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 24.02.2009р. № 28 інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області є територіальним органом Державної архітектурно-будівельної інспекції, утворена відповідно до наказу Держархбудінспекції від 26.10.2007 № 50, входить до сфери її управління, підзвітна і підконтрольна їй.

Відповідно до п. 3 вищезазначеного Положення одним з основних завдані інспекції державного архітектурно-будівельного контролю є виконання в межах компетенції дозвільних, реєстраційних функцій та здійснення контролю і нагляд) у сфері будівництва, містобудування та архітектури.

Як встановлено з матеріалів справи та підтверджено в судовому засіданні, 11.02.2011 на адресу Інспекції  лист Управління Служби безпеки України в Запорізькій області  від 07.02.2011 №59/6/2/2-132 нт про проведення перевірки дотримання вимог законодавства при проведенні будівельних робіт за адресою: Запорізька область, смт. Балабине, вул. Урицького, 240.

На виконання покладених повноважень з метою здійснення контролю за дотриманням законодавства, державних стандартів, норм і правил у сфері містобудування, була проведена перевірка об'єкта будівництва, на території промислового комплексу ТОВ «Біозахист», за адресою: Запорізька область, смт. Балабине, вул. Урицького, 240.

В результаті проведення перевірки встановлено, що об’єкти нерухомого майна, а саме: холодний склад готової продукції (літ.В1), склад зерна (літ.Н1), склад (літ.С1), гараж (літ.П1), склад (літ.Ш), склад (літ. Э), склад (літ.Ю), склад балонів кисню (літ.Я) побудовані без погодження та затвердження в установленому порядку проектної документації, що є порушенням ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність», ст. 23 Закону України «Про планування і забудову території), ст. 5 Закону України «Про основи містобудування», ДБН А.2.2.-3-2004 «Склад, порядок розроблення, погодження та без затвердження проектної документації».

Також, було встановлено, що об’єкти нерухомості побудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, що є порушенням ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій».

Під час проведення перевірки було встановлено, що вищезазначені будівлі експлуатуються ТОВ «Біозахист».

Вказані будівлі Інспекцією в експлуатацію не приймались, сертифікат відповідності не видавався, але будівлі експлуатуються, що є порушенням ст.30-1 Закону України «Про планування і забудову територій», про що було зафіксовано в акті перевірки від 18.02.2011.

Таким чином за результатами перевірки були встановлені наступні порушення:

-          виконання будівельних робіт без затвердженої проектної документації та без дозволу на виконання будівельних робіт;

-          експлуатація об’єктів нерухомого майна без прийняття їх в експлуатацію в установленому законодавством порядку.

Крім того, під час будівництва об’єктів не здійснювався авторський та технічний нагляд, що є порушенням ст.11 Закону України «Про архітектурну діяльність», Постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 №903 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об’єкта архітектури», проект будівництва не підлягав державній експертизі, що є порушенням постанови Кабінету Міністрів України від 31.10.2007 «Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх державної експертизи».

21.02.2011 ТОВ «Біозахист» видано припис №21 про усунення виявлених в результаті перевірки порушень, в тому числі припинити експлуатацію об’єктів.

Відповідальність підприємств в сфері містобудування визначена Законом України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» від 14.10.1994 №208/94-ВР (зі змінами та доповненнями).

Відповідно до ч. 1 ст. 2 зазначеного Закону, справи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядаються Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами (далі - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю).  

Згідно з абз.2 ч.1 ст.1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», підприємства, їх об'єднання, установи та організації (далі - підприємства) незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту (далі - будівельні роботи), виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення, як проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації - у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості цих робіт.

Абзацом 10.ч. 1 ст. 1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», встановлена відповідальність за експлуатацію або використання будинків чи споруд після закінчення будівництва без прийняття їх державними приймальними (технічними) комісіями - у розмірі десяти відсотків вартості виконаних робіт.

Відповідно до рішення господарського суду Запорізької області від 10.12.2009 у справі №10/503/09 будівництво об’єктів нерухомого майна здійснювало ТОВ «Абріс-2002». Вартість будівництва складала 5000 грн.

Таким чином, ТОВ «Біозахист» вчинив два порушення, за які чинним законодавством передбачена відповідальність. Перше правопорушення – виконання будівельних робіт без дозволу на їх виконання та без затвердження проектної документації, друге порушення – експлуатація об’єктів нерухомого майна без прийняття їх в експлуатацію в установленому законодавством порядку.

Відповідно до п.1 та п. 4 ст. 3 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки. Рішення посадової особи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на підприємство штрафу за правопорушення у сфері містобудування відповідно до цього Закону.  

24.02.2011 за результатами проведеної перевірки головним державним інспектором Позивача був складений протокол про правопорушення у сфері містобудування, відповідно до якого винним у виявлених порушеннях, а саме: виконання будівельних робіт без дозволу на їх виконання та без затвердження проектної документації, експлуатація об’єктів нерухомого майна без прийняття їх в експлуатацію в установленому законом порядку, було встановлено ТОВ «Біозахист».

На підставі поданих документів, 24.02.2011 заступником начальника Інспекції були винесені постанови №15 та №16 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування, відповідно до яких на відповідача було накладено штрафи в розмірі 25000 грн. та 5000 грн. відповідно.

Відповідно до ч.7 ст.3 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», штраф підлягає сплаті підприємством у п’ятнадцятиденний термін з дня його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.

Відповідачем зазначені постанови в адміністративному чи судовому порядку оскаржені не були. Суми штрафів не сплачені (докази іншого в матеріалах справи відсутні).

В зв’язку з чим, позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-72, 94, 158-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов – задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Біозахист» (ЄДРПОУ 00427827, місцезнаходження: Запорізька область, Запорізький район, смт. Балабине, вул. Урицького, 240) суму штрафу за правопорушення у сфері містобудування у розмірі 30000 (тридцяти тисяч) грн., з яких:

штраф за правопорушення у сфері містобудування за постановою №15 від 25 лютого 2011 року про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудування у розмірі 25000 (двадцять п’ять тисяч) грн..00 коп. на користь державного бюджету на р/р 31110106700003, ГУ ДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, ЄДРПОУ 34677124, отримувач бюджет Жовтневого району, код платежу 21081100.

штраф за правопорушення у сфері містобудування за постановою №16 від 25 лютого 2011 року про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудування у розмірі 5000 (п’ять тисяч) грн..00 коп. на користь державного бюджету на р/р 31110106700003, ГУ ДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, ЄДРПОУ 34677124, отримувач бюджет Жовтневого району, код платежу 21081100.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Запорізький окружний адміністративний суд  апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови було виготовлено 04  липня 2011 року.

Суддя                                                  (підпис)                              Н.І. Малиш

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.06.2011
Оприлюднено08.07.2011
Номер документу16577603
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-0870/4200/11

Постанова від 30.06.2011

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Малиш Наталія Іванівна

Ухвала від 02.06.2011

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Малиш Наталія Іванівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні