Ухвала
від 05.05.2008 по справі 4/23-08-539
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

4/23-08-539

        

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

"05" травня 2008 р.Справа  № 4/23-08-539

За позовом  Відкрите акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія Одесаобленерго";   в особі, якою є Іванівський район електричних мереж (РЕМ);      

до відповідача  Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр      

про спонукання укласти договір  

Суддя Літвінов С.В.

Представники:

Від позивача: Гринченко Ф.С. по довіреності;  

Від відповідача: Коваленко Л.О. по довіреності;

СУТЬ СПОРУ: про спонукання укласти договір   

 

          Ухвалою господарського суду Одеської області від 11.02.08р. порушено провадження у справі.   

        05.05.2008року до господарського суду надійшла заява про затвердження мирової угоди, в зв”язку з тим, що між сторонами по справі досягнута угода про спонукання укласти договір.

Керуючись п.7  ст. 80, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Затвердити мирову угоду укладену між ВАТ „ЕК” Одесаобленерго” в особі Іванівського РЕМ та  Одеським обласним радіотелевізійним передавальним центром та викласти в наступній редакції:

          ВАТ «Одесаобленерго», в особі Іванівськго  РЕМ, в сосбі  начальника  Лоншакова О.О., який діє на підставі довіреності № 95 від 03.01.08 р. та Одеський обласний радіотелевізійний передавальний центр, в  особі   в.о. директора Волкова В.В.  що діє на підставі Статуту, уклали цю мирову угоду про наступне:

1. Підстави укладання мирової угоди.

1.1.В зв'язку з досягненням  домовленості, сторони дійшли згоди про узгодження спірних пунктів договору № 56  на постачання електричної енергії.  

         2. Предмет мирової угоди.

2.1.Предметом мирової угоди є єдина  редакція спірних пунктів договору, а саме: 4.1.4.,5.6.,6.1.1.,6.1.3.,6.1.5.,7.1.,додаток 1 таблиця 1, додаток 2 п.2,3,9., додаток 10 таблиця графа 10.

                                      3. Узгоджена редакція спірних пунктів:

3.1. Пункт 4.1.4. “Постачальник електричної енергії не несе відповідальності за майнову шкоду, заподіяну Споживачу або  третім особам внаслідок припинення або обмеження електропостачання, здійсненого у встановленому ПКЕЕ випадку.

         Постачальник  не несе відповідальності перед Споживачем за порушення вимог пункту   4.1.1. цього Договору, якщо доведе, що порушення виникли  вини Споживача або внаслідок дії обставин непереборної сили або випадку.

      Постачальник електричної енергії  за регульованим тарифом не несе відповідальності перед споживачем за  постачання  електричної енергії  яка не відповідає показникам якості електричної енергії  на той час, протягом якого споживач не дотримувався встановленого  договором  режиму  електроспоживання,  допускав перевищення встановленої договірної  граничної  величини  електричної потужності та не виконував інші умови договору, що підтверджено відповідними документами.

      Постачальник електричної енергії  за регульованим тарифом не несе відповідальності за  майнову шкоду,  заподіяну Споживачу,  або третім особам внаслідок обмеження у постачанні  електричної енергії, та матеріальні збитки, які   викликані:  протиправними діями третих осіб, форс-мажорними обставинами ( наслідки форс-мажорних обставин підтверджуються  відповідним актом), некваліфікованими діями персоналу споживача, внаслідок припинення або обмеження електропостачання,здійсненого у порядку, встановленому цими Правилами, та/або застосованого відповідно до законодавства України    

( діями ДП “Енергоринок” , які спрямовані на упередження або ліквідацію аварійного становища згідно з оперативно-технологічими диспетчерськими інструкціями, а також внаслідок команд диспетчера “Укренерго”), пошкодження устатковання споживача, що спричинило автоматичне відключення лінії живлення, недотримання споживачем встановленого договором режиму електропостачання та перевищення договірної граничної величини електричної потужності, перервами  в електропостачанні  споживача при спрацюванні пристроїв протиаваріної  автоматики автоматичного частотного розвантаження (далі- АЧР), а також  системи  автоматичного відключення навантаження (далі-САВН), яка має автоматичний і ручний запуск, на час, передбачений нормативними   документами, для забезпечення сталої роботи енергосистеми та на час, що необхідний для стабілізації  режиму роботи енергосистеми».

3.2.Пункт 5.6. «Споживач має право протягом розрахункового періоду звернутися до постачальника електричної енергії за регульованим тарифом із заявою щодо коригування договірної величини споживання електричної енергії.

Споживач, який розраховується за тарифами, диференційованими за періодами часу, та/або споживач постачальника за нерегульованим тарифом, електроустановки якого обладнані засобами диференційного (погодинного) обліку електричної енергії, має право протягом розрахункового періоду звернутися до постачальника електричної енергії за регульованим тарифом із заявою щодо коригування договірної граничної величини споживання електричної потужності.

Постачальник електричної енергії за регульованим тарифом протягом п'яти робочих днів від дня отримання звернення розглядає заяву споживача, приймає рішення за цим зверненням та не пізніше шостого робочого дня від дня отримання звернення письмово повідомляє споживача про результати розгляду заяви. Пропозиції споживача щодо коригування договірних величин є пріоритетними за умови попередньої оплати додатково заявлених обсягів та отримання постачальником за регульованим тарифом заяви споживача не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення розрахункового періоду. Постачальник електричної енергії за регульованим тарифом має право відмовити споживачу в коригуванні (збільшенні) договірних величин у разі невиконання споживачем своїх зобов'язань щодо оплати електричної енергії за договором про постачання електричної енергії.

У разі коригування за заявою споживача договірної величини споживання обсягу електричної енергії здійснюється відповідне коригування договірної граничної величини споживання електричної потужності.

Датою коригування вважається дата попередньої оплати додатково заявлених обсягів активної електричної енергії. У разі, якщо договором про постачання електричної енергії попередня оплата не передбачена, датою коригування вважається дата прийняття постачальником електричної енергії рішення про коригування договірних величин на підставі письмового звернення споживача. Для споживача, який розраховується за тарифами, диференційованими за періодами часу, та/або споживача постачальника за нерегульованим тарифом, електроустановки якого обладнані засобами диференційного (погодинного) обліку електричної енергії, за дату коригування договірної граничної величини споживання електричної потужності приймається дата отримання постачальником електричної енергії звернення від споживача.

Скоригована гранична величина споживання електричної потужності дійсна з дня проведення коригування.

За результатами розгляду споживачу надсилається повідомлення про рівні відкоригованих договірних величин або обґрунтована відмова здійснення коригування. Повідомлення про рівні відкоригованих договірних величин обсягу споживання та електричної потужності є невід'ємною частиною договору.

          У разі неповної оплати Споживачем  обсягів спожитої електричної енергії у розрахунковому періоді, у відповідності до умов  додатку  до Договору, коригування договірної величини споживання електричної енергії   в сторону збільшення проводиться до рівня фактично оплаченої за цей розрахунковий період величини спожитої електроенергії”.

3.3.Пункт 6.1.1.  «Без попередження у разі:

-          виникнення аварійних ситуацій  в електроустановках Постачальника електричної енергії –на час, що не перевищує визначеного ПУЕ  для струмоприймачів  Споживача  відповідної категорії;

Без попередження, але  після складання акту про порушення у разі:

-    зниження показників якості  електричної енергії  з вини Споживача до величин, які    порушують  нормальне функціонування  електроустановок  електропередавальної організації та іншиї споживачів;  

- приєднання Споживачем  власних  струймоприймачів  або струймоприймачів третіх осіб до мереж Постачальника електричної енергії поза розрахунковими засобами обліку;

-          самовільного внесення змін у схему обліку електроенергії».        

          3.4.Пункт 6.1.3 «Постачальник електричної енергії (електропередавальна організація або основний споживач за погодженням постачальника електричної енергії) зобов'язаний, попередивши споживача не пізніше ніж за три робочих дні, припинити повністю або частково постачання йому електричної енергії (передачу або спільне використання технологічних електричних мереж), у тому числі на виконання припису представника відповідного органу виконавчої влади, у разі:

1) відсутності персоналу для обслуговування електроустановок споживача або договору на обслуговування електроустановок;

2) недопущення до електроустановок споживача, пристроїв релейного захисту, автоматики і зв'язку, які забезпечують регулювання навантаження в енергосистемі, та/або розрахункових засобів обліку електричної енергії уповноважених посадових осіб органів виконавчої влади та/або електропередавальної організації, на яких покладено згідно з законодавством України та/або договором відповідні обов'язки;

3) несплати рахунків,* відповідно до умов договорів, наявність яких передбачена цими Правилами;

4) несплати за недовраховану електричну енергію, визначену відповідно до складеного в установленому порядку акта про порушення;

5) невиконання припису представника відповідного органу виконавчої влади;

6) невиконання обґрунтованих вимог електропередавальної організації (постачальника електричної енергії) щодо приведення розрахункових засобів обліку в технічний стан відповідно до вимог нормативних документів;

7) закінчення терміну дії, розірвання або неукладення між суб'єктами господарювання договорів, наявність яких передбачена цими Правилами;

8) порушення споживачем під час виконання робіт або провадження іншої діяльності поблизу електричних мереж Правил охорони електричних мереж унаслідок незабезпечення збереження електричних мереж, створення неналежних умов експлуатації зазначених електричних мереж, створення умов, наслідком яких можуть стати нещасні випадки від впливу електричного струму. Відключенню підлягають електроустановки та струмоприймачі споживача, для електрозабезпечення яких використовуються електричні мережі, щодо яких споживачем порушуються Правила охорони електричних мереж.

У разі усунення споживачем в установлений строк порушень, що завчасно (до дня відключення) підтверджується належним чином, електроустановки споживача не відключаються”.          

3.5.Пункт 6.1.5. «Заходи щодо обмеження постачання електричної енергії  та відключення від електромереж застосовуються до погашення боргів. Підключення електроустановок споживача, які були відключені на виконання вимоги або припису, здійснюється після усунення споживачем порушень, яке підтверджується відповідним документом організації, що висунула вимогу або видала припис.

Підключення електроустановок споживача, у тому числі які були відключені за заявою споживача, здійснюється відповідно до договору про відключення та повторне  підключення або відповідно до домовленості між замовником та електропередавальною організацією, факт якої підтверджується заявою замовника та розрахунковими документами, що підтверджують оплату послуги.

       Електропередавальна організація (основний споживач) підключає електроустановку протягом 5 робочих днів з дня оплати власником електроустановки вартості послуг з відключення та підключення електроустановок споживача”.

3.6.Пункт 7.1. «Облік електроенергії, спожитої Споживачем та (або) субспоживачами, приєднаними до електричних мереж Споживача, здійснюється згідно з  вимогами ПУЕ та ПКЕЕ. У разі порушення Споживачем вимог нормативно-технических докуменитів щодо встановлення та експлуатації  засобів обліку, їх покази не використувуються при розрахунках  за спожиту електроенергію, а обсяги  спожитої електроенергії визначаються Постачальником  розрахунково згідно з вимогами додатка  «Порядок рохрахунків». Зняття показників розрахункових засобів  обліку  здійснюється Споживачем і оформляються «Рапортом про обсяги спожитої електроенергії». У разі  виникнення сумніву в  показах розрахункових засобів обліку Споживача, Постачальник  має право на безперешкодний доступ (за пред'явленням службового посвідчення) до розрахункових засобів обліку електричної енергії, що встановлені на об'єктах споживачів, для візуального або автоматизованого зняття показів розрахункових засобів обліку,   і результат перевірки оформлюється  «Актом про обсяги спожитої електроенергії». При цьому оплата за спожиту електроенергію розраховується за фіксованими даними Постачальника. У випадку, коли  розрахунковий  засіб обліку електричної енергії Споживача  встановлений в підстанції  Постачальника, на який  відсутній  черговий персонал, покази розрахункових  засобів обліку знімаються  уповноваженим предстаником  Постачальника».

3.7.  Додаток № 1 таблиця 1  

«12; 12; 11; 10; 10; 12; 12; 12; 12; 11; 12; 13; 139»

3.8. Пункт 2 додатка  №2 «Споживач зобов'язаний самостійно  здійснити  зняття показів розрахункових засобів  обліку, оформити “Рапорт  про обсяги спожитої електричної енергії” у двох примирниках, по одному для кожної  із сторін, і в перший день наступного розрахункового періоду надіслати факсом та оригинал в той же день надати нарочно  або надійслати поштою рекомендованим  листом  Постачальнику за адресою: 67242, вул. Горького, 1 смт. Петрівка,  Іванівського району Одеської області”.

3.9.  Пункт  3 в додатку № 2 «У разі  виникнення сумніву в  показах розрахункових засобів обліку Споживача, Постачальник  має право на безперешкодний доступ (за пред'явленням службового посвідчення) до розрахункових засобів обліку електричної енергії, що встановлені на об'єктах споживачів, для візуального або автоматизованого зняття показів розрахункових засобів обліку,   і результат перевірки оформлюється  «Актом про обсяги спожитої електроенергії». При цьому оплата за спожиту електроенергію розраховується за фіксованими даними Постачальника».  

        

3.10.  Пункт  9 таблиця  додатку № 2, в графі «7»вважати  число  «30».

        

  3.11.  Таблиця  додатку № 10, в графі «13»замість  слова  «так»вважати  слово  внаслідок «ні», в графі  10  вважати число «20,0».

       2. Провадження у  справі припинити.

                   Суддя                                                                                       Літвінов С.В.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення05.05.2008
Оприлюднено04.06.2008
Номер документу1673304
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —4/23-08-539

Ухвала від 05.05.2008

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні