19/1953-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"06" травня 2008 р. Справа №19/1953-А
за позовом Прокурора Ізяславського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі м. Ізяслав
до Дочірнього підприємства "Харчомаш-Надія" Відкритого акціонерного товариства "Харчомаш" м. Ізяслав
про стягнення 632,23 грн. заборгованості
Суддя Розізнана І.В.
Секретар судового засідання Степчук Т.А.
Представники сторін:
позивача Якимчук Ю.В. –за довіреністю №195/07 від 09.01.2008р.
відповідача не з'явився
від прокуратури не з'явився
У судовому засіданні згідно ч.3 ст. 160 КАСУ проголошено вступну і резолютивну частини постанови.
Суть спору
Позивач у позовній заяві та його представник в судовому засіданні наполягають на задоволенні позовних вимог. Просять суд стягнути з відповідача 632грн. 23коп. заборгованості по сплаті штрафних санкцій за неподачу звітності, наголошуючи на тому, що позовні вимоги підтверджені наявними в матеріалах справи доказами.
Відповідач повідомлений про час та місце розгляду справи. Ухвала від 31.03.2008р. про відкладення судового засідання та повістка про виклик в судове засідання на 10год. 40хв. 06.05.2008року отримані відповідачем 04.04.2008р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідач в судове засіданні не з'явився, витребуваних судом документів не подав.
З врахуванням викладеного суд вважає можливим провести розгляд справи за відсутності відповідача.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
Відповідач по справі є юридичною особою, що підтверджується довідкою про включення до ЄДРПОУ і відповідно до відповідно до ст.14 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” є страхувальником.
Відповідно до ст. 15 зазначеного закону платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 Закону.
Статтею 17 закону передбачено обов'язок страхувальників подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом
28.12.2006р. управлінням пенсійного фонду України в Ізяславському районі складено акт №45 про результати перевірки по питанню несвоєчасної подачі звітності в управління пенсійного фонду України в Білогірському районі. Актом перевірки встановлено порушення строків подання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування.
05.01.2007р. за виявлені порушення начальником управління пенсійного фонду України прийнято рішення про застосування фінансових санкцій в розмірі 642грн. 35коп.
Рішення про застосування фінансових санкцій отримано відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Оскільки відповідач не сплатив зазначену у рішенні про застосування фінансових санкцій в повному обсязі позивач просить стягнути з відповідача 632грн. 23коп. заборгованості.
Аналізуючи обставини справи, судом враховується наступне:
За змістом ст. 58 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування“ від 09.07.03р. Пенсійний фонд є органом, який провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій.
Ч.1 п.7 ст. 64 Закону визначає, що виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків.
При цьому під страховими внесками у відповідності до ст.1 Закону є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Пунктом 5 частини 9 ст.106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно частини 14 ст. 106 вказаного Закону рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, є виконавчим документом.
Суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків.
Доказів сплати заборгованості в повному обсязі відповідач не надав.
За таких обставин, дослідивши зібрані у справі докази та давши їм правову оцінку в сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені належними доказами по справі, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 51, 71, 86, 94, 104, 105, 112, 158-163, 167, 254-259, п.п.3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, Суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Прокурора Ізяславського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі м. Ізяслав до Дочірнього підприємства „Харчомаш-Надія” Відкритого акціонерного товариства „Харчомаш” м. Ізяслав про стягнення 632грн. 23коп. задовольнити.
Стягнути з Дочірнього підприємства „Харчомаш-Надія” Відкритого акціонерного товариства „Харчомаш” (м. Ізяслав, вул. Жовтнева, 106, код 30462093) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі (м. Ізяслав, вул. Шевченка, 16, код 02932377) 632грн. 23коп. (шістсот тридцять дві гривні 23коп.) заборгованості.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя І.В. Розізнана
Постанову складено в повному обсязі і підписано 08.05.2008р.
Віддруковано 5 примірників:
1 –до справи;
2 –позивачу;
3 –відповідачу.
4 –прокуратурі Хмельницької області;
5 –прокуратурі Ізяславського району.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2008 |
Оприлюднено | 04.06.2008 |
Номер документу | 1675691 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Розізнана І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні