Постанова
від 15.05.2008 по справі 11/2077-а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

11/2077-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

          


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"15" травня 2008 р.                                                            Справа №11/2077-А

за позовом  Прокурор Дунаєвецького району в інтересах держави в особі Хмельницьке обласне територіальне управління Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку м. Хмельницький  

до Відкрите акціонерне товариство "Смотрицька сільськогосподарська машинно-технологічна станція" смт. Смотрич

про стягнення 1700,00 грн.

Суддя  Радченя Д.І.                    Секретар судового засідання Уманціва Н.М.

Представники:

від позивача    Мишинюк О.А. представник за довіренністю від 15.04.2008 року  № 39

від  відповідача  не з'явився

За участю   Шкадько В.В.–прокурор відділу прокуратури області

В судовому засіданні згідно ст. 160 КАС України оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Прокурор Дунаєвецького району звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Хмельницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку та просить суд стягнути з відповідача –ВАТ „Смотрицька  сільськогосподарська  Машино-технологічна станція ”,  смт. Смотрич Дунаєвецького району  1 700,00 грн. штрафних санкцій

Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 05.04.2008 року по позовній відкрито провадження в адміністративній справі №11/2077-А та призначено судовий розгляд справи.

В судовому засіданні 15.05.2008 року представники позивача та прокуратури позовні вимоги підтримують, вказуючи, що вони підтверджені матеріалами справи та відповідають вимогам чинного законодавства.

Відповідач про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, однак своїми процесуальними правами не скористався,  відзив на позов не подав, повноважного представника для участі у судовому засіданні не направив. При   цьому повістки та ухвали йому вручені 08.04.2008р., що підтверджується   повідомленням  №3497857.

В судове засідання 17 квітня 2008 року представник відповідача не з'явився, витребуваних судом документів, письмових заперечень щодо позовних вимог та доказів сплати заборгованості суду не надав.

Згідно ч. 2 ст. 158 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.                  

Тому, для уникнення зловживання правом з боку відповідача, суд вважає за необхідне вирішити дану справу по суті відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України на основі наявних у ній доказів.

Суд оцінивши подані сторонами по справі документи рахує їх достатніми для прийняття рішення по суті.

Розглядом наявних матеріалів справи встановлено наступне:

Відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності –фізична особа.

02.11.2007р. Державною комісією з цінних паперів і фондового ринку винесено постанову №194-ХМ про порушення справи про порушення на ринку цінних паперів.

На підставі акту №194-ХМ від 14.11.2007 р. про правопорушення на ринку цінних паперів, Хмельницьким територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якою на ВАТ „Смотрицька  сільськогосподарська  Машино-технологічна станція” накладено штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1700,00 грн. за порушення ч. 6 ст. 40 Закону України  “Про цінні папери та фондовий ринок” та п. 3 Глави 3 Розділу 4 Положення „Про розкриття інформації емітентами цінних паперів”, затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. № 1591

В акті та постанові зазначено, що відповідачем порушено вимоги законодавства про цінні папери, а саме не надано до Хмельницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярну інформацію (квартальний звіт) емітента цінних паперів за третій квартал 2007 рік. Вказане порушення суперечить вимогам ст.40 Закону України  “Про цінні папери та фондовий ринок”,  тому на відповідача було накладено стягнення у вигляді штрафу, який останнім не сплачено. Акт та постанови, прийняті позивачем, направлялися на адресу відповідача, що підтверджується відповідними витягами з реєстрів.

В зв'язку з тим, що штраф відповідачем не сплачений в добровільному порядку, прокурор звернувся до суду з позовом про його примусове стягнення.

Аналізуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом приймається до уваги наступне:

Згідно з розділом 6 п.1 Закону України “Про національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні”  Закон  України  “Про  Національну  депозитарну  систему та особливості електронного обігу цінних паперів в  Україні”  набирає чинності з дня опублікування.

Емітенти, які випустили цінні  папери  до  набрання  чинності Законом   України   “Про   Національну   депозитарну   систему  та особливості електронного  обігу   цінних  паперів  в   Україні”, зобов'язані  протягом  шести  місяців  з  дня  його  опублікування визначитися щодо впорядкування форм випуску цінних паперів, емісія яких визнана такою,  що відбулася, і привести форми випусків своїх цінних паперів у відповідність з вимогами цього Закону.  Державній комісії  з  цінних  паперів та фондового ринку визначити вимоги до сертифікатів цінних паперів, випущених у документарній формі.

Установити,  що при приведенні форм випусків цінних паперів у відповідність  з  цим  Законом  державне  мито  як  за  реєстрацію випусків цінних паперів з емітентів не стягується, крім випадків, які стосуються збільшення розміру статутного фонду. Знерухомлення іменних цінних паперів на ім'я зберігача,  випуск яких здійснено у бездокументарній формі  без  оформлення  глобального  сертифіката, протягом  року після набрання чинності цим Законом відбувається на підставі виписки з реєстру власників іменних  цінних  паперів на ім'я  зберігача із  спеціальною  позначкою  “для  депонування”  та обов'язковим  оформленням  зберігачів  щодо  знерухомлених  цінних паперів  як  номінальних  утримувачів у реєстрах власників іменних цінних паперів.

Відповідно до ст.11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінні паперів в Україні” державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штраф за ухилення   від   виконання   або   несвоєчасне   виконання розпоряджень, рішень про усунення порушень щодо цінних паперів –у розмірі до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ч.6 ст.40 Закону України  “Про цінні папери та фондовий ринок” строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Державна комісія з  цінних   паперів  та  фондового  ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.

Відповідно до п.3 Глави 3 Розділу 4 Положення „Про розкриття інформації емітентами цінних паперів”, затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. № 1591 акціонерні товариства,  що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному  капіталі  за  станом  на перше число звітного кварталу, підприємства, пакети акцій (частки, паї) яких передано до статутного капіталу державних (національних) акціонерних товариств, та/або холдингових  компаній,  що  мають  державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному  капіталі  за  станом  на перше число звітного кварталу, емітенти, які здійснили відкрите розміщення сертифікатів ФОН зобов'язані  розкрити  квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну  інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком.

Відповідно до п.12 Закону України “Про внесення змін до деяких законів України”, передбачається безспірне списання (стягнення) коштів з рахунків юридичних та фізичних осіб –суб'єктів підприємницької діяльності - штрафи накладені Державною комісією з цінні паперів та фондового ринку, стягуються в судовому порядку.

Судом   враховується,   що   постанова   Хмельницького   територіального   управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 194-ХМ від 23.11.2007 р. не оскаржена в установленому законодавством порядку.

За таких обставин, суд вважає позовні вимоги щодо стягнення 1 700 грн. штрафних санкцій   такими,   що   відповідають   вимогам   чинного   законодавства,   обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та належними доказами, а тому такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104,105, 158-163, 162, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД -

ПОСТАНОВИВ:

Позов прокурора Дунаєвецького району в інтересах держави, в особі Хмельницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку м. Хмельницький  до відкритого акціонерного товариства „Смотрицька  сільськогосподарська  Машино-технологічна станція ”  смт. Смотрич Дунаєвецького району  про стягнення 1 700,00 грн. штрафних санкцій задовольнити.

 

Стягнути з відкритого акціонерного товариства „Смотрицька  сільськогосподарська  Машино-технологічна станція ”  (смт. Смотрич Дунаєвецького району, вул. Гагаріна, 19, код 30190210) на користь Хмельницького  територіального управління Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку (м. Хмельницький, вул. Грушевського, 87, код 21081100) суму штрафних санкцій у розмірі 1 700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 коп.) .

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подається до Львівського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                      Д.І. Радченя

Віддрук.  прим. :

 - до справи,

 - позивачу,

 - відповідачу.

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення15.05.2008
Оприлюднено07.06.2008
Номер документу1684507
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —11/2077-а

Постанова від 15.05.2008

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Радченя Д.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні