Постанова
від 09.10.2006 по справі 12/530ад
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

12/530ад

ГОСПОДАРСЬКИЙ

СУД

Луганської області

91016, м.Луганськ

пл.Героїв ВВВ 3а

тел.55-17-32

ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ

СУД

Луганской области

91016, г.Луганск

пл.Героев ВОВ 3а

тел.55-17-32

П О С Т А Н О В А

Іменем України

09.10.06                                                                                 Справа № 12/530ад.

Суддя Палей О.С., розглянувши матеріали справи за позовом

Державної податкової інспекції у Артемівському районі м. Луганську

до Товариства з обмеженою відповідальністю АТП "Облтранссервіс", м. Луганськ

про звернення стягнення на активи на суму 6723 грн. 37 коп.

в присутності представників сторін:

від позивача - Шемеляк Р.І., держ.подат.інсп., довіреність № 8221/9/10 від 20.06.06.; відповідача - не прибув                                                                       

Суть спору: Державною податковою інспекцією у Артемівському районі м. Луганська заявлено вимогу про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю АТП "Облтранссервіс" суму податкового боргу з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 6723 грн. 37 коп.

          Розглянувши матеріали справи, суд

в с т а н о в и в:

          Товариство з обмеженою відповідальністю АТП "Облтранссервіс" зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради 22.06.1994р. за № 14/2507.

Товариство з обмеженою відповідальністю АТП "Облтранссервіс" взято на податковий облік в Державної податкової інспекції у Артемівському районі м. Луганська.

          Відповідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов‘язкових платежів) зобов‘язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни. У зв‘язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов‘язання відповідач станом на 01.08.2006 року має податковий борг перед бюджетом з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у розмірі 6723 грн. 37 коп.

          Відповідачем на підставі діючого законодавства до ДПІ надавались податкові розрахунки з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів та визначались суми податкових зобов'язань. Згідно абз. 1 п. 5 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000. № 2181 із змінами та доповненнями (далі –Закон №2181) податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації.

          У порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону №2181 платником податків самостійно суми податкового зобов'язання, зазначені у поданих ним податкових розрахунках з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів станом на день звернення позивача з позовом до суду не сплачені.

Враховуючи суб‘єктний склад сторін у справі, де позивачем виступає суб‘єкт  владних повноважень, та публічно-правовий характер спору, провадження у справі здійснюється відповідно до КАС України.

          Відповідач явку в судове засідання жодного разу свого компетентного представника не забезпечив.

Враховуючи, що відповідно до ст.128 ч.2 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи, суд розглядає заявлений позов за суттю.

          Дослідивши матеріали справи,  оцінивши у сукупності  доводи сторін, суд дійшов висновку, що позовні  вимоги  підлягають задоволенню з огляду на наступне.

          Підпунктом 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону №2181 визначено, що активи платника податків  можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

          В п.1.6 ст.1 Закону №2181 зазначено, що примусове стягнення це звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків. Проте термін "податковий борг", означає, що податкове зобов‘язання платника податку вже узгоджено та не сплачене у встановлені законом строки.

          Тому у контексті п.1.6 ст.1 Закону 2181 фразу "без попереднього узгодження" слід розуміти так, що податкове зобов‘язання вже було попередньо узгоджено самостійно платником або в апеляційному порядку, та не потребує повторного узгодження.

          Матеріалами справи підтверджується, що податковим органом вживалися й інші передбачені Законом № 2181 заходи з погашення податкового боргу, яки не дали позитивного результату.

          У зв'язку з несплатою відповідачем податкової заборгованості на адресу ТОВ АТП "Облтрансервіс" Державною податковою інспекцією у Артемівському районі м. Луганська  були надіслані перша податкова вимога від 10.01.2002р. №1/31 та друга податкова вимога від 01.07.2002р. №2/1023.

Податкові зобов‘язання відповідача зі сплати з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів в сумі 6723 грн. 37 коп. з огляду на приписи ст. 5 Закону №2181 є узгодженими, у зв‘язку з чим позов задовольняється в повному обсязі.

          В судовому засіданні оголошено повний текст постанови.

           Керуючись ст. ст. 160, 163, 167, 186, 254 КАС України, суд

п о с т а н о в и в:

          1. Позов задовольнити.

          2. Звернути стягнення на активи Товариства з обмеженою відповідальністю АТП "Облтранссервіс", м. Луганськ, вул. Руднева, 125, код 05400508, п/р 26045000120980 в ФБ "Фінанси та кредит" ТОВ у Луг. обл., МФО 304717, на суму податкового боргу з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів в розмірі 6723 грн. 37 коп.

Постанова набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо такої заяви не буде подано.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються  в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення  постанови у повному  обсязі  відповідно  до статті 160 цього Кодексу - з  дня  складення  в  повному обсязі. Апеляційна  скарга  на  постанову  суду першої інстанції подається протягом  двадцяти  днів  після  подання  заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                              О.С Палей

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення09.10.2006
Оприлюднено23.08.2007
Номер документу168536
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —12/530ад

Постанова від 09.10.2006

Господарське

Господарський суд Луганської області

Палєй О.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні