13/2304-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"23" травня 2008 р. Справа №13/2304-А
За позовом Шепетівської об'єднаної державної податкової інспекції м.
Шепетівка
до Товариства з обмеженою відповідальністю „Устянівське” с.
Устянівка Шепетівського району
про звернення стягнення на активи у сумі 37142,04 грн.
Суддя Матущак О.І.
Секретар судового засідання Смішко О.П.
Представники сторін:
позивача: Борисова Л.В. по довіреності № 3492/10/10 від 24.03.2008р.;
відповідача: не з'явився
Позивач у позові просить господарський суд стягнути з відповідача на його користь суму 37 142,04 грн., з якої 415,43 грн. заборгованості по податку з доходів фізичних осіб, 5714,04 грн. штрафних санкцій та 31012,57 грн. пені відповідно до Закону України „Про систему оподаткування” та Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” шляхом звернення стягнення на активи відповідача.
Представник позивача в судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог у повному об'ємі, посилаючись на те, що вони підтверджені належними доказами поданими до адміністративного позову.
Відповідач відзиву на позов не подав, його представник в засідання суду не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи рекомендованим листом, який отримав його представник, про що свідчить поштове повідомлення про вручення № 3541570 від 21.04.2008р.
Розглядом матеріалів справи господарським судом встановлено наступне:
Станом на 09.04.2008 р. у відповідача існує податкова заборгованість перед бюджетом у сумі 415,43 грн. по податку з доходів фізичних осіб.
Вказана заборгованість підтверджується довідкою про результати перевірки № 7 від 07.02.2008р., узгодженою та підписаною директором відповідача та розрахунком повноти і своєчасності перерахування до бюджету утриманих сум податку, який самостійно подавався боржником до органу стягнення і який знаходиться в матеріалах справи.
18.02.2008р. позивачем було прийнято повідомлення-рішення № 0007351702/0, яким відповідачу нараховано суму 5714,04 грн. штрафних санкцій та 31012,57 грн. пені за несплату податку з доходів фізичних осіб, яке отримав його представник, про що засвідчив своїм підписом.
Приймаючи постанову господарським судом враховується наступне нормативно-правове обгрунтування:
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування”, податок на доходи фізичних осіб належить до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).
Платники податків, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Законом України „Про податок з доходів фізичних осіб”, (пп. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8), на відповідача покладений обов'язок сплати (перерахування) даного податку до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Пунктом 3.2.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені. На кошти бюджетного фонду, визначеного підпунктом 3.2.1 цього пункту, не може бути накладено стягнення за причинами, відмінними від стягнення такого податку, збору (обов'язкового платежу), активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду (господарського суду) (пп. 3.2.2).
Зобов'язання по сплаті відповідачем податку на доходи фізичних осіб не є податковим боргом в розумінні Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, із змінами та доповненнями, оскільки платником податків зобов'язання самостійно шляхом подання до органів ДПС податкової декларації не узгоджується, його не визначає контролюючий орган. А тому стосовно суми заборгованості, яка є предметом даного спору, не застосовуються положення Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, що регламентують порядок досудового погашення податкового боргу шляхом надсилання боржнику податкових вимог, передачі його активів в податкову заставу та послідуючий їх продаж в порядку ст. 10 вказаного Закону.
Зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб самостійно визначене відповідачем не потребує узгодження, оскільки податковим законодавством не передбачено встановленої форми податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб та строків її подання.
Чинними нормативно-правовими актами не передбачено також направлення платникам податків податкових повідомлень-рішень про донарахування та сплату податку за доходів фізичних осіб, тобто самостійно визначених, але не узгоджених зобов'язань.
Дослідивши усі матеріали справи та давши їм правову оцінку в сукупності, господарський суд приходить до висновку, що позов заявлений обгрунтовано, підтверджений належними доказами, тому підлягає задоволенню у повному об'ємі.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.2, п. 3 п. п. 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України , -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити у повному об'ємі.
Звернути стягнення у сумі 37142,04 ( тридцять сім тисяч сто сорок дві гривні 04 коп.) податкової заборгованості на активи товариства з обмеженою відповідальністю „Устянівське” с. Устянівка Шепетівського району ( код ЄДРПОУ 31975030 ) на користь Шепетівської об'єднаної державної податкової інспекції м. Шепетівка, вул. Островського, 4 ( код ЄДРПОУ 23561207 ).
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Копії постанови надіслати в адреси позивача та відповідача.
Суддя О.І. Матущак
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2008 |
Оприлюднено | 07.06.2008 |
Номер документу | 1685854 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Матущак О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні