Постанова
від 21.06.2011 по справі 2а/0570/9092/2011
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



  

Україна  

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

   

 21 червня 2011 р.                                                             справа № 2а/0570/9092/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:   

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді  Мандичева Д.В.

при секретарі          Сніховської О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу   

за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Петровському районі міста Донецька

до державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» в особі відокремленого підрозділу «Шахта імені Челюскінців»

про стягнення пені за несвоєчасну сплату страхових внесків у розмірі 393500, 29 грн.,

за участю представників:

від позивача: ОСОБА_1, за довір. від 05.01.2011р.,

від відповідача: ОСОБА_2, за довір. від 10.01.2011р.,

ВСТАНОВИВ:  

      Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Петровському районі міста Донецька заявлено позов до державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» в особі відокремленого підрозділу «Шахта імені Челюскінців» про стягнення пені за несвоєчасну сплату страхових внесків у розмірі 393500, 29 грн.

     Правовою підставою стягнення представник позивача під час розгляду справи вважає норми статті 46 Конституції України, Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23 вересня 1999 року № 1105-ХІV, Інструкції «Про порядок перерахування, обліку та витрачення страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» від 20 квітня 2001 року №12, затвердженої Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

          Представник позивача у судовому засіданні надав пояснення аналогічні викладеним в позові, просив задовольнити позовні вимоги.

          Представник відповідача у судовому засіданні надав заяву про визнання позову у повному обсязі, не заперечував проти задоволення позовних вимог.

Відповідно до ч. 3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

     Вислухавши у судовому засіданні представника позивача, представника відповідача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.  

Державне підприємство «Донецька вугільна енергетична компанія» є платником страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України, тобто є страхувальником.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (далі – Закон від 23 вересня 1999 року № 1105-ХІV), якою передбачено, що страхувальники –  це роботодавці, а в окремих випадках – застраховані особи. Страховик – Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

     Як передбачено статтею 15 Закону від 23 вересня 1999 року № 1105-ХІV страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків – некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням. Фонд соціального страхування від нещасних випадків є юридичною особою.

     Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 45 Закону від 23 вересня 1999 року № 1105-ХІV роботодавець як страхувальник зобов’язаний своєчасно і повно сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

   Згідно із актом перевірки правильності нарахування, повноти і совєчасності перерахувння страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань україни від 18 березня 2011 року № 034 виявлені факти порушення сплати страхових внесків. Донараховані страхові внески та пеня по даному акту складають 393 500, 29 грн.

      Відповідно до частини 1 статті 52 зазначеного Закону від 23 вересня 1999 року № 1105-ХІV страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованому або Фонду соціального страхування від нещасних випадків внаслідок невиконання своїх обов'язків із страхування від нещасного випадку, відповідно до Закону.

          Постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2000 року №1423 затверджено Порядок визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, пунктом 1 якого визначено, що з метою визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій (далі - підприємства) на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (далі - страхування від нещасного випадку) галузі економіки та види робіт (далі - галузі економіки) диференціюються за класами професійного ризику виробництва згідно з додатком.

На виконання вимог Закону постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12 липня 2007 року №36 затверджено Інструкцію про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Згідно з пп. 8.1 п. 8 вказаної Інструкції робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють контроль за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою перерахування та надходження страхових внесків, інших платежів до Фонду, а також за цільовим і правильним витрачанням його коштів.

Підпунктом 5.8. п. 5 Інструкції визначено, що при стягненні недоїмки за платежами до Фонду строки давності не застосовуються.

Відповідно до пп. 4.10 п. 4 Інструкції розміри страхових внесків страхувальників обчислюються, зокрема, для роботодавців - у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.

Підпунктом 4.12 п. 4 Інструкції визначено, що страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями - у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки. У разі виплати заробітної плати за першу половину місяця страхувальник одночасно з одержанням зазначених сум сплачує страхові внески, нараховані на суму цих виплат.

          Відповідно до пп. 5.1 п. 5 Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені. Пеня нараховується із сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь строк.

Оскільки відповідачем не повністю сплачені страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, тому відповідно до статті 55 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та п. 5 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12 липня 2007 року №36, вони підлягають стягненню в судовому порядку.

      Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

     Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

       Позовні вимоги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Петровському районі міста Донецька до державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» в особі відокремленого підрозділу «Шахта імені Челюскінців» про стягнення пені за несвоєчасну сплату страхових внесків у розмірі 393500, 29 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» (83000, м. Донецьк, вул. Артема, 63, ОКПО 33161769) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Петровському районі міста Донецька (83010, м. Донецьк, вул. Крамарчука, 8, ОКПО 25967921) суму пені за несвоєчасну сплату страхових внесків у розмірі 393500 (триста дев’яносто три тисячі п’ятсот) грн., 29 (двадцять дев’ять) коп.

       Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні  21 червня 2011 року.

                Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

     Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.

В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

  

Суддя                                                                                      Мандичев Д. В.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.06.2011
Оприлюднено15.07.2011
Номер документу16914545
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0570/9092/2011

Ухвала від 06.02.2024

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Галатіна О.О.

Ухвала від 07.02.2019

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Галатіна О.О.

Ухвала від 11.12.2017

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Голошивець І.О.

Ухвала від 09.06.2016

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Голошивець І.О.

Постанова від 21.06.2011

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Мандичев Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні