23/5009/3115/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
УХВАЛА
09.06.11 Справа № 23/5009/3115/11
Суддя Шевченко Т.М.
розглянувши матеріали заяви
ініціюючого кредитора –Товариства з обмеженою відповідальністю «Дамакбуд»(01133, м. Київ, бул. Л. Українки, 5-а, ідент. код юридичної особи 35920527)
про порушення справи про банкрутство
боржника –Товариства з обмеженою відповідальністю «ТК «Дісат»(поштова адреса: 69002, м. Запоріжжя, вул. Горького, 119, оф. 103, ідент. код юридичної особи 37249333),
ВСТАНОВИВ:
06.06.2011 р. до господарського суду Запорізької області надійшла заява (вх.№3308/09-05) ТОВ «Дамакбуд»про порушення відносно ТОВ «ТК «Дісат»провадження у справі про банкрутство.
Суд, вивчивши заяву та додані до неї матеріали, вважає, що вказана заява підлягає поверненню без розгляду з наступних підстав.
Згідно із ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 41 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Частиною 1 ст. 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»передбачено, що суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, якщо заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Згідно з положеннями статті 7 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»заява про порушення справи про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі, підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами), громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності (його представником).
Відповідно до ст. 28 Господарського процесуального кодексу України справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника. Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище.
Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації.
Таким чином, заява подається до господарського суду у письмовій формі та має містити підпис заявника або його представника із зазначеннями посади та прізвища, ім'я та по батькові особи, яка підписує заяву.
Повноваження на підписання заяви від імені юридичної особи вирішується на підставі установчих документів юридичної особи або довіреності на представника.
Як вбачається із змісту поданої ТОВ «Дамакбуд»заяви, остання має підпис представника за довіреністю Іванова Р.О.
Втім, до заяви не додано жодних документів, що посвідчують повноваження представника Іванова Р.О. (довіреність на представника, установчі документи юридичної особи, тощо), що позбавляє суд можливості встановити повноваження особи (Іванова Р.О.) на підписання від імені ТОВ «Дамакбуд»заяви про порушення провадження у справі про банкрутство. У заяві взагалі відсутнє посилання на будь-які докази, що підтверджують повноваження представника Іванова Р.О.
Отже, суд приходить до висновку, що заяву підписано не уповноваженою належним чином особою, що є підставою для повернення заяви без розгляду.
Оскільки заява про порушення провадження у справі про банкрутство повинна бути подана з додержанням вимог, встановлених вищезазначеними нормами Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та Господарського процесуального кодексу України, підписання заяви особою, яка не має права її підписувати є підставою для повернення заяви без розгляду у відповідності до абзацу 1 ч. 1 ст. 9 «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про повернення заяви кредитору без розгляду за зазначених вище підстав.
Керуючись ст. 5, абз. 1 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 41, 45, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Дамакбуд»про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду.
Завірені примірники ухвали надіслати: ТОВ «Дамакбуд», ТОВ «ТК «Дісат».
Додаток на адресу заявника: заява з додатками на 10-ти арк., в тому числі: квитанції: № к12/7/41 від 07.04.2011 р., № 41к від 07.04.2011 р., № к12/7/22 від 07.04.2011 р., № 22к від 07.04.2011 р.
Суддя Т.М. Шевченко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2011 |
Оприлюднено | 15.07.2011 |
Номер документу | 16922095 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Шевченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні