5013/311/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д
Кіровоградської області
У Х В А Л А
"17" червня 2011 р. Справа № 5013/311/11
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Деревінської Л.В., розглянувши справу № 5013/311/11
за заявою кредитора - Світловодської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Світловодськ Кіровоградської області
до боржника - Професійного об'єднання підприємців, м. Світловодськ Кіровоградської області
про банкрутство відсутнього боржника, -
ПРЕДСТАВНИКИ:
від кредитора - участі не брали;
від боржника - участі не брали.
В С Т А Н О В И В:
Вимоги кредитора до боржника станом на 04.03.2011 року (на день подання заяви про порушення справи про банкрутство до суду) по податковому боргу в загальній сумі складають 257714,25 грн. фінансових санкцій згідно акта перевірки ДПІ від 06.10.2006 р.
Докази сплати боржником заборгованості перед Світловодською об'єднаною державною податковою інспекцією відсутні.
В якості доказів наявності у боржника ознак відсутнього боржника до заяви кредитора додано акт № 16/Л-10 від 04.01.11 р. Світловодської ОДПІ відповідно до якого останню податкову звітність було надано 09.08.2007 року за півріччя 2007 р. Крім того, відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців розмір статутного фонду, сплаченого капіталу складає 0,00 грн.
З матеріалів справи вбачається наступне.
Відповідно статуту Професійного об'єднання підприємців, затвердженого установчими зборами – протокол № 1 від 03.03.2005 року, Профоб'єднання не має на меті отримання прибутку. Створено для задоволення та захисту законних інтересів своїх членів, об'єднання зусиль підприємств та підприємців для підвищення свого добробуту, культурно-освітнього і духовного рівня, активізації трудової та громадської діяльності для поліпшення умов професійної роботи. Профоб'єднання після його державної реєстрації набуває права юридичної особи.
21.06.2005 року Професійному об'єднанню підприємців видано Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 214218.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) боржник - суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.
Таким чином, в розумінні Закону боржником у справі про банкрутство може бути лише суб'єкт підприємницької діяльності.
Також, як встановлено ч. 3 ст.209 ГК України суб'єктом банкрутства може бути лише суб'єкт підприємницької діяльності.
Згідно ч. 1 ст. 5 Закону про банкрутство провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Як визначено ст. 42 ГК України, підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Отже, однією із головних ознак підприємницької діяльності є її направленість на отримання прибутку.
Громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів (ст. 3 Закону України "Про об'єднання громадян").
Легалізація (офіційне визнання) об'єднань громадян є обов'язковою і здійснюється шляхом їх реєстрації або повідомлення про заснування. Діяльність об'єднань громадян, які нелегалізовані або примусово розпущені за рішенням суду, є протизаконною.
У випадку реєстрації об'єднання громадян набуває статус юридичної особи.
Легалізація громадської організації здійснюється відповідно Міністерством юстиції України, місцевими органами державної виконавчої влади, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських Рад народних депутатів (ст. 14 Закону України "Про об'єднання громадян").
Припинення діяльності об'єднання громадян може бути проведено шляхом його реорганізації або ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску).
Ліквідація об'єднання громадян здійснюється на підставі статуту або рішення суду (ст. 19 Закону України "Про об'єднання громадян").
Примусовий розпуск (ліквідація) об'єднання громадян здійснюється з підстав визначених ст. 32 Закону України "Про об'єднання громадян".
Відповідно до ст. 24 Законом України "Про об'єднання громадян" З метою виконання статутних завдань і цілей зареєстровані об'єднання громадян можуть здійснювати необхідну господарську та іншу комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій із статусом юридичної особи, заснування підприємств в порядку, встановленому законодавством.
Об'єднання громадян, створені ними установи та організації зобов'язані вести оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність, зареєструватись в органах державної податкової інспекції та вносити до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством.
Професійне об'єднання підприємців, як вбачається з установчих документів, Свідоцтва про реєстрацію юридичної особи, витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, довідки Головного управління статистики у Кіровоградській області є громадською організацією.
Крім того, Світловодська ОДПІ у наказі від 25.09.06 р. про призначення перевірки додержання норм законодавства Професійним об'єднанням підприємців зазначає вказане об'єднання як неприбуткову організацію.
Тому, господарський суд приходить до висновку, що Професійне об'єднання підприємців не може бути суб'єктом банкрутства, оскільки не є суб'єктом підприємницької діяльності.
При таких обставинах, провадження у справі № 5013/311/11 про банкрутство Професійного об'єднання підприємців, порушене за заявою Світловодської ОДПІ, підлягає припиненню на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 5, 12, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 4-1, 80, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Провадження у справі № 5013/311/11 про банкрутство Професійного об'єднання підприємців (ідент. код 33615465) припинити.
2. Вважати припиненою дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, який було введено ухвалою господарського суду від 09.03.2011 року про порушення провадження у справі № 5013/311/11, скасувати введені пунктом 6 цієї ухвали заходи щодо забезпечення вимог кредиторів.
3. Ухвалу суду може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду в установленому законом порядку.
4. Примірники цієї ухвали направити кредитору, боржнику, сектору з питань банкрутства у Кіровоградській області Державного департаменту з питань банкрутства, Головному управлінню статистики у Кіровоградській області, виконкому Світловодської міської ради для державного реєстратора, відділу ДВС Світловодського міськрайонного управління юстиції, Світловодському міськрайонному суду.
Суддя Л. В. Деревінська
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2011 |
Оприлюднено | 15.07.2011 |
Номер документу | 16936246 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Деревінська Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні