ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 липня 2011 року Справа № 2а/2370/5515/2011
09 год. 00 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Новікової Т.В., при секретарі –Музиченко В.І., за участю представника позивача –ОСОБА_1 (за довіреністю), за відсутності відповідача, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Канівської об’єднаної державної податкової інспекції Черкаської області до підприємства споживчої кооперації «Родень» про стягнення податкового боргу,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом від 01.07.2011р., в якому просить стягнути з ПСК «Родень»кошти з розрахункових рахунків в обслуговуючому Канівському відділенні ВАТ «Ощадбанк», в рахунок погашення його заборгованість перед бюджетом зі сплати податку на додану вартість в сумі 6097 грн. 47 коп. Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що ПСК «Родень», в порушення вимог Податкового кодексу України, Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», не виконало обов’язку щодо сплати податкового боргу по податку на додану вартість.
Представник позивача в судове засідання з’явився, позовні вимоги просив задовольнити в повному обсязі.
Відповідач до зали судового засідання не з’явився, однак надіслав заяву, в якій вказав про визнання позовних вимог та просив розгляд справи проводити без його участі.
Виходячи з положень ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, заслухавши пояснення представника позивача, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
Підприємство споживчої кооперації «Родень», зареєстроване Канівською районною державною адміністрацією Черкаської області 15.10.2008р., ідентифікаційний код 36180035, з 16.10.2008р. за №3729 перебуває на обліку в Канівській ОДПІ Черкаської області.
Відповідач має непогашений податковий борг перед бюджетом зі сплати податку на додану вартість, який підтверджується: податковою декларацією за січень 2011 року №9000691735, в якій відповідачем самостійно визначено податкове зобов’язання в сумі 1454,00 грн., з яких відповідачем сплачено 1248, 59 грн., тому до сплати належить сума в розмірі 205, 41 грн., що підтверджує зворотній бік облікової картки станом на 31.12.2010, податковою декларацією за лютий 2011 року №9001552605, в якій відповідачем самостійно визначено податкове зобов’язання в сумі 1752,00 грн., податковою декларацією за березень 2011 року №9002442640, в якій відповідачем самостійно визначено податкове зобов’язання в сумі 323,00 грн., податковою декларацією за квітень 2011 року №9003649528, в якій відповідачем самостійно визначено податкове зобов’язання в сумі 3735,00 грн.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу було направлено першу податкову вимогу № 1/200 від 26.08.2009 року на суму 2938 грн. 83 коп. та другу податкову вимогу №2/234 від 12.10.2009 року на суму 6373 грн. 67 коп., які були отримані відповідачем 10.09.2009р. та 22.10.2009р. (а.с.48).
На підставі п.16.1.2 п.16.1 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», в зв’язку з несвоєчасним погашенням відповідачем узгоджених податкових зобов’язань, ПСК «Родень»нархована пеня в сумі 82 грн. 06 коп.
08.06.2011р. у державному реєстрі рухомого майна зареєстрована податкова застава з терміном дії до 08.06.2016р., відповідно до копії витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (а.с.49).
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України (п. 1.2 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами").
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Статтею 5 Закону «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Відповідно до п. 5.2 ст. 5 вказаного вище Закону, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, а саме у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Підпунктом 1 пункту 3 статті 5 Закону №2181 встановлено десятиденний строк сплати податкового зобов’язання, самостійно визначеного в поданій відповідачем до територіального податкового органу декларації.
Оскільки податкове зобов'язання відповідача не було сплачене в установлені строки, таке зобов'язання визнається судом податковим боргом.
Відповідно до п.8.1 ст. 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків, що має податковий борг, передаються в податкову заставу. Пунктом 8.2.2. ст. 8 зазначеного Закону передбачено, що право податкової застави поширюється на будь-які види активів платника податків, які перебували в його власності (повному господарському віданні) у день виникнення такого права, а також на будь-які інші активи, на які платник податків набуде прав власності у майбутньому, до моменту погашення його податкових зобов'язань або податкового боргу.
Виходячи з п. п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181 від 21.12.2000 року активи платника податків можуть бути стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
В свою чергу, п. 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. № 509-ХІІ передбачено право податкових органів подавати до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами, за рахунок їх майна.
Беручи до уваги те, що суму боргу до Канівської ОДПІ. Черкаської області в сумі 6097грн. 47коп., відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надавав, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 11.07.2011р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі здійснюватиметься з урахуванням вимог ст.167 КАС України.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, , ч.2 ст. 128, ст.ст. 158-159, 161-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з підприємства споживчої кооперації «Родень»(19031, Черкаська область, Канівський район, с. Степанці, вул. Шевченка, 36, ідентифікаційний код 36180035) на користь бюджету через Канівську об’єднану державну податкову інспекцію Черкаської області (19000, Черкаська область, м. Канів, вул. 206 Дивізії, 10а) кошти з розрахункових рахунків боржника в обслуговуючому Канівському відділенні ВАТ «Ощадбанк», в рахунок погашення його заборгованість зі сплати податку на додану вартість в сумі 6097 грн. 47 коп. (шість тисяч дев’яносто сім грн. 47 коп.)
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст. ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлений 13 липня 2011 року.
Суддя Т.В. Новікова
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2011 |
Оприлюднено | 18.07.2011 |
Номер документу | 16944929 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Т.В. Новікова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні