Рішення
від 14.05.2008 по справі 28/53-08-1384
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

28/53-08-1384

              

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"14" травня 2008 р.Справа  № 28/53-08-1384

За позовом   Приватне підприємство "БУДІВЕЛЬНА ГРУПА СП";  

до відповідача   Товариство з обмеженою відповідальністю "Фаундбуд"  

про визнання неукладеним договору

Суддя Гуляк Г.І.

Представники:

від позивача:         Садчиков М.В. –за дорученням.     

від відповідача:    Таценко М.М. –за дорученням  

Суть спору: позивач – Приватне підприємство „Будівельна група СП” звернулося до господарського суду Одеської області з позовом до відповідача  –Товариства з обмеженою відповідальністю „Фаундбуд” про визнання договору субпідряду на виконання будівельно-монтажних робіт за №02/02-07 від 01.02.2007 року  неукладеним.

Ухвалою господарського суду Одеської області  від 9 квітня 2008 року порушено провадження у справі №28/53-08-1384 та призначено до розгляду.

В судовому засіданні 7 травня 2008 року представник відповідача надав відзив на позовну заяву в якому вимоги позивача не визнає та просить суд у задоволені позову відмовити з підстав викладених у відзиві.

Представник позивача в судове засідання 14 травня 2008 року з'явився, позов підтримує та просить суд визнати договір субпідряду на виконання будівельно-монтажних робіт за №02/02-07 від 01.02.2007 року  - неукладеним.

Представник відповідача в судове засідання з'явився та просить суд відмовити  Приватному підприємству Будівельна група СП” у задоволенні  позову про визнання  договору субпідряду на виконання будівельно-монтажних робіт за №02/02-07 від 01.02.2007 року  неукладеним  у зв'язку з тим, що під час укладення  вищевказаного договору сторонами було досягнуто усіх  істотних його умов.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив:

1 лютого 2007 року  між Товариством з обмеженою відповідальністю „Фаундбуд” та Приватним підприємством „Будівельна група СП” укладено договір субпідряду на виконання будівельно-монтажних робіт за №02/02-07.

За предметом вищевказаного договору субпідряду на виконання будівельно-монтажних робіт за №02/02-07 від 01.02.2007 року встановлено, що  субпідрядник зобов'язується виконати за завданням генпідрядника будівельно-монтажні роботи та об'єктах генпідрядника, а генпідрядник в свою чергу зобов'язався приймати виконані роботи та оплачувати їх.

Позивач, у своїх позовних вимогах просить суд визнати договір субпідряду на виробництво будівельно-монтажних робіт за №02/02-07 від 01.02.2007 року неукладеним, оскільки відсутня істотна умова щодо нотаріального посвідчення договору у зв'язку зі значною сумою договору субпідрядних робіт.

Відповідач проти позиву заперечує та вказує, що договір на його думку відповідає вимогам закону..

Дослідивши матеріали справи, в тому числі наявні докази, що мають значення для справи, заслухавши пояснення представників сторін,  всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення,  оглянувши копії матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав:

Відповідно до ст..33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази надаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Згідно до ст..36 названого Кодексу письмовими доказами є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору між сторонами. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.

Подаючи позов про визнання неукладеним договору субпідряду на виробництво будівельно-монтажних робіт за №02/02-07 від 01.02.2007 року, в обґрунтування своїх позовних вимог позивач  посилається на  ст. 638 ЦК України, яка визначає умови за яких договір вважається укладеним та ст.ст. 180, 181 ГК України, у яких закріплені положення про істотні умови договору, а також на пункт 4 ст.209 ЦК України.

Як встановлено п.2 ст. 180 ГПК України господарський договір вважається  укладеним,  якщо  між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду,  а  також  умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. Також статтею встановлено, що при  укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору. Умови  про  предмет у господарському  договорі   повинні визначати  найменування  (номенклатуру,  асортимент)  та кількість продукції (робіт,  послуг), а також вимоги до їх якості.  Ціна у  господарському  договорі  визначається в порядку, встановленому  цим  Кодексом,  іншими  законами,  актами  Кабінету Міністрів України. Строком дії господарського договору є час,  впродовж якого існують господарські зобов'язання сторін,  що  виникли  на  основі цього договору.

Оскільки між сторонами  було укладено договір субпідряду, тому істотними для нього являються не тільки умови визначені у ст. 180 ГПК України, але й такі, що необхідні для договору даного виду.

Крім того позивач посилається як на підставу своїх позовних вимог на п.8 ст. 181 ГП України, який визначає, що якщо сторони не досягли згоди з усіх істотних  умов господарського  договору,  такий  договір  вважається  неукладеним (таким, що не відбувся). Але суд не приймає ці доводи, оскільки  встановлення факту неукладеності  господарського договору є тільки одним із видів доказування та не може виступати основною позовною вимогою так як суперечить основним засадам господарського судочинства.  У відповідності до ч.1 ст. 4-1 ГПК України господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, що є основою формою  судового процесу та не можуть приймати рішення у формі виключного провадження до якого відносяться заяви про встановлення факту.      

Аналізуючи положення чинного законодавства, матеріали справи і викладене вище, суд дійшов висновку про те, що  вимоги позивачі є безпідставними та необґрунтованими,  не підтвердженими доказами  тому не підлягають задоволенню.

Керуючись  ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

У позові відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 85 ГПК України.

   Суддя                                                                                       Гуляк Г.І.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення14.05.2008
Оприлюднено11.06.2008
Номер документу1701620
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —28/53-08-1384

Рішення від 14.05.2008

Господарське

Господарський суд Одеської області

Гуляк Г.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні