Рішення
від 16.06.2011 по справі 18/1281/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18/1281/11

36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

           

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Р І Ш Е Н Н Я

16.06.2011р.                                                                                          Справа №  18/1281/11

          за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Крохмалепродукт", вул.Волгоградська,12, м.Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50069

до  Приватного підприємства "Фірми "Вавілон І", вул. Леніна,51, смт. Машівка, Машівський район, Полтавська область, 39400

про стягнення 58 944,85 гривень

                                                             Суддя Іваницький  Олексій Тихонович

                                                                     Секретар судового  засідання  Нечипоренко А.П.

          Представники:

          від позивача:  представник не з»явився

          від відповідача:  представник не з»явився

          СУТЬ СПРАВИ: розглядається позовна заява про стягнення з  Приватного підприємства "Фірми "Вавілон І" за Договором купівлі-продажу №25/01/08 від 25.01.2008 року суми основного боргу в розміру  15 432,96 грн., пені в розмірі 16 331,80 грн., 30% річних в розмірі 22550,20 грн., штрафу  4 629,89 грн.

30.05.2011року за вхідним №8786д (канцелярії суду) на виконання  вимог ухвали суду  від 10.05.2011 року  надав суду оригінали документів та заявив клопотання  про розгляд справи без участі його представника. Суд подане клопотання прийняв, розглянув по суті та задовольнив, залучивши його до матеріалів справи.

Представник відповідача  в судове засідання не з'явився, причини поважності неявки в засідання не повідомив, вимоги п.4 ухвали від 10.05.2011року та п.3 ухвали суду від 31.05.2011р. не виконав витребувані судом документи по суті предмету спору не подав.

Відповідно до ч. 4 п. 3.6. роз'яснення Вищого арбітражного суду України  "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України" від 18.09.1997 р. № 02-5/289 (із змінами і доповненнями), у разі нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

З огляду на вищевикладене, а також  достатністю  документальних доказів в матеріалах справи для її розгляду по суті, суд розглядає справу за наявними в ній матеріалами відповідно до статті 75 ГПК України.

25 січня 2008 року між товариством з обмеженою відповідальністю «Крохмалепродукт»(далі –ТОВ «Крохмалепродукт») та приватним підприємством «ФІРМА «ВАВІЛОH І»(далі - ПП «ФІРМА «ВАВІЛОН І») укладено договір  купівлі-продажу №25/01/08 (далі –Договір, а.с.20).

Пунктом 1.1 Договору Продавець (ТОВ «Крохмалепродукт») зобов»язується  передати, а Покупець (ПП «ФІРМА «ВАВІЛОН І») прийнять і оплатить товар відповідно до умов даного Договору. Супровідними  документами на товар являються: рахунок на оплату, накладні, сертифікат відповідності, гігієнічні висновки (п. 2.4 Договору).

Покупець здійснює відповідно до рахунку Продавця попередню оплату товару перерахуванням грошових коштів на поточний рахунок Продавця. За згодою сторін може бути встановлена оплата за фактом поставки при умові підписання  Покупцем договору поруки чи іншої гарантії. Датою сплати за товар  вважається надходження грошових коштів на поточний рахунок Продавця (п.3.1, п.3.2, п.3.3 Договору.)

Пунктом 4.1 Договору передбачено зобов»язання Покупця прийняти  товар та оплатити  на умовах Договору.

Продавець, відповідно до п.4.2 Договору, зобов»язаний забезпечити передачу товару у відповідності до  умов Договору та надати Покупцю супровідні документи.

25 січня 2008 року  між сторонами Договору  укладені Додаткові угоди №№01-19), якими визначено товар, ціну та кількість (а.с.21-35).   

На виконання Договірних зобов»язань протягом 2008-2010 року Продавцем було передано Покупцю товар на загальну суму  414 145,30 грн., на підтвердження виконання своїх зобов»язань   ТОВ «Крохмалепродукт»надано  накладні та довіреності на отримання товару (а.с.36-59).

Відповідач  свої зобов»язання за Договором по оплаті переданого товару виконав невчасно та неповному обсязі, що підтверджується наданими позивачем виписками банків:  Публічного акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України»філія в м.Кривий Ріг та Криворізької філії АТ «Банк «Фінанси та Кредит»(а.с.60-65).  

Відповідно  до наданих виписок  та  Акту звірки взаєморозрахунків (66-67) ПП «ФІРМА «ВАВІЛОН І»сплатила ТОВ «Крохмалепродукт»за поставлений товар 398 712,34 грн.   на день розгляду справи по суті  несплаченою залишається сума в розмірі 15 432,96 грн.

Відповідач для захисту своїх прав та інтересів  представника в судове засідання не направив, відзив на позов не надав,  доказів сплати  боргу по Договору купівлі продажу  від 25.01.2008 року суду не направив.

Роглянувши матеріали справи та дослідивши і оцінивши за своїм  внутрішнім переконанням, що грунтується  на всебічному, повному  і об'єктивному  розгляді в судовому процесі всі обставини справи в їх сукупності, а також за результатами оцінки поданих сторонами господарського процесу доказів,  у нарадчій  кімнаті суд задовольняє   позов ТОВ «Крохмалепродукт»виходячи з наступного:

Згідно зі статтею 655 ЦК України за  договором  купівлі-продажу  одна  сторона  (продавець) передає або зобов'язується  передати  майно  (товар)  у  власність другій стороні (покупцеві),  а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до частини 1 статті 662 ЦК України продавець зобов'язаний передати   покупцеві   товар, визначений договором купівлі-продажу.

Відповідно до статті 230 ГК України, статті 549 ЦК України у разі порушення боржником зобов'язань, він повинен сплати неустойку (штраф, пеня). Розмір неустойки (штрафу, пені) за невиконання зобов'язань встановлюється договором  або законом.

Відповідно до пункту 6.5 Договору у разі несвоєчасної та неповної оплати товару в термін, встановлений  даним договором, Покупець сплачує Продавцю  пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, за кожен день прострочки  від суми отриманого та неоплаченого товару. Нарахування штрафних санкцій (пені) за прострочку виконання зобов»язань по  оплаті товару  не обмежено в часі  і здійснюється до повного погашення заборгованості.

З огляду на викладене Позивачем нараховано  пеню в розмірі 16 331,80 грн.(а.с.11-14).

Відповідно до ст. 625 ЦК України, Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Позивачем, за невиконання  договірних зобов"язань,  нараховано Відповідачу  втрати  від інфляції в розмірі 164,92 грн. (а.с.6) та 3% річних в розмірі 114,60 грн. (а.с 5-6).

Відповідно до ст. 625 ЦК України, Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Пунктом  6.4 Договору передбачено що,  при прострочці  оплати Покупцем сплачується Поставщику проценти за користування чужими грошовими коштами в розмірі 30% річних за весь період користування  Покупцем грошовими коштами Подавця.

У відповідності пункту 6.4 Договору  та ст.. 625 ЦК України, позивачем нараховано ПП «ФІРМА «ВАВІЛОН І»30% річних в розмірі 22 550,20 грн. (а.с.15-19)

Відповідно до  п.6.5 Договору, прострочка оплати більше 90 днів вважається грубим порушенням Договору  і інтересів Продавця. В такому випадку Покупець виплачує одноразово  штраф в розмірі 30% вартості неоплаченої вартості товару.

Отже, відповідач за умовами Договору повинен сплатити на користь  Позивача штраф в розмірі 4 629,98 грн.

Статтями 509, 510 ЦК України передбачено, що зобов'язанням є  правовідношення,  в  якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати  майно,  виконати  роботу,  надати послугу,  сплатити  гроші  тощо) або утриматися від певної дії,  а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості. Сторонами у зобов'язанні є боржник і кредитор.

Відповідно до статей 526-527 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов  договору  та  вимог  цього  Кодексу,  інших актів цивільного законодавства,  а за відсутності таких умов та вимог -  відповідно до   звичаїв   ділового  обороту  або  інших  вимог,  що  звичайно ставляться. Боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти  виконання  особисто,  якщо інше не встановлено договором або законом,  не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту. Стаття 599 ЦК України передбачає, що зобов'язання припиняється виконанням,  проведеним належним чином.

Відповідно до статті 32 ГПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у встановленому законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Стаття 33 ГПК України встановлює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами  та  іншими  учасниками судового процесу. Згідно зі статтею 34 ГПК України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які  відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними  засобами  доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Стаття 36 ГПК України передбачає, що письмовими доказами є документи i матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або  в  належним  чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору  має  значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Оригінали документів подаються, коли обставини справи відповідно до законодавства мають бути засвідчені тільки такими документами, а також в інших випадках на вимогу господарського суду.

Відповідно до ст..49 ГПК України, стороні, на користь якої відбулося рішення, господарський суд відшкодовує мито за рахунок другої сторонни.

Відповідно до ч. 2 ст. 82 ГПК України рішення приймається господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами, а також доказів, які були витребувані господарським судом, у нарадній кімнаті суд, дійшов висновку що позивачем у відповідності  до положень статей 32-34, 36,38 ГПК України було обґрунтовано обставини, на які він посилався як на підставу своїх вимог та заперечень в зв'язку з чим,  позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі. Стягнути з  Приватного підприємства "Фірми "Вавілон І", вул. Леніна, 51, смт. Машівка, Машівський район, Полтавська область, 39400 (код ЄДРПОУ 32444012, п/р 26000054525202 КБ "Приватбанк" м.Полтава, МФО 331401) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Крохмалепродукт", вул.Волгоградська,12, м.Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50069 (код ЄДРПОУ 30166874, п/р 2600301575977 в ПуАТ "Укрексімбанк" м.Кривий Ріг, пр.К.Маркса, 37, МФО 305589) 58 944,85  грн., з яких: основний борг в розмірі 15 432,96 грн.,  пені в розмірі 16 331,80 грн., штрафу в розмірі 4 629,89 грн.,  30 процентів річних в розмірі –22 550,20 грн.,  судові витрати: держане мито в розмірі 589,45 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу - 236,00 грн.

Враховуючи викладене, дослідивши та оцінивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, а також подані ним додаткові докази, всебічно повно та об'єктивно за своїм внутрішнім переконанням оцінивши всі обставин справи в їх сукупності, керуючись статтями 3,4, 4*-43,45- 47, 18,19,21-22, 32- 34 , 36, 38, 43, 44, 45, 49, 69, 74, 75, 77, 81, 82, 82-1, 83-85 Господарського процесуального кодексу України, у нарадчій кімнаті, суд -

ВИРІШИВ:

1.  Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з  Приватного підприємства "Фірми "Вавілон І", вул. Леніна, 51, смт. Машівка, Машівський район, Полтавська область, 39400 (код ЄДРПОУ 32444012, п/р 26000054525202 КБ "Приватбанк" м.Полтава, МФО 331401) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Крохмалепродукт", вул.Волгоградська,12, м.Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50069 (код ЄДРПОУ 30166874, п/р 2600301575977 в ПуАТ "Укрексімбанк" м.Кривий Ріг, пр.К.Маркса, 37, МФО 305589) 58 944,85  грн., з яких: основний борг в розмірі 15 432,96 грн.,  пені в розмірі 16 331,80 грн., штрафу в розмірі 4 629,89 грн.,  30 процентів річних в розмірі –22 550,20 грн.,  судові витрати: держане мито в розмірі 589,45 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу - 236,00 грн.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення  складено  21.06.2011р.

          СУДДЯ                                                                                Іваницький О.Т.

          Відповідно до ч. 5 ст. 85 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом..

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення16.06.2011
Оприлюднено20.07.2011
Номер документу17069389
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —18/1281/11

Рішення від 16.06.2011

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іваницький О.Т.

Ухвала від 31.05.2011

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іваницький О.Т.

Ухвала від 10.05.2011

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Іваницький О.Т.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні