33/38-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
15.05.08р.
Справа № 33/38-08
За позовом Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Січ", с. Голубівка, Дніпропетровська область
до Голубівської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області, с. Голубівка, Дніпропетровська область
Третя особа: Регіональне відділення Фонду державного майна України у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ
про зобов'язання прийняти у власність
Суддя Рудовська І.А.
Представники:
Від позивача: Федько Н.О. (арбітражний керуючий), ліцензія серії АБ №116113
Від відповідача: Деберин О.І. (сільський голова), посвідчення № С-148
Від третьої особи: Бойко Г.С. (головний спеціаліст - юрисконсульт), довіреність № 25 від 12.03.2007 року
СУТЬ СПОРУ:
Позивач –сільськогосподарський виробничий кооператив „Січ” в особі ліквідатора звернувся з позовом до Голубівської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області , в якому просить зобов'язати Голубівську сільську раду прийняти у власність майно , яке не увійшло до статутного фонду підприємства в процесі приватизації , але залишилось на його балансі:
1)Будинок культури ім.. Леніна, що розташований за адресою : Дніпропетровська область, Новомосковський район, с.Голубівка, вул.. Центральна , 116,
2) Пожежна автомашина ГАЗ-66, д/н 52799АА,
3) Під 'їздні дороги МТФ № 6,
4) Під'їздні дороги МТФ№ 7,
5) Автомобільна дорога бригади 2,
6) Трубопровід 2 поливу,
7) Протиерозійна дамба,
8) Дренажна сітка,
9) Поливна техніка „Фрегат” 2 шт.
10) Ставок,
11) Реконструкція дороги (МТФ1),
12) Під'їздна дорога № 2,
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на ст.. 26 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ” , ст.2 Закону України „Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності ”.
Відповідач –Голубівська сільська рада заперечує проти задоволення позовних вимог Позивача , зазначаючи те, що об 'єкти : під'їздні дороги МТФ № 6, під'їздні дороги МТФ№ 7, Будинок культури ім.. Леніна, автомобільна дорога бригади 2, трубопровід 2 поливу, пожежна машина ГАЗ -66 д/н 52779 АА, протиерозійна дамба, дренажна сітка, поливна техніка „Фрегат” 2 шт. , ставок, реконструкція дороги (МТФ1), під'їздна дорога № 2: знаходяться за межами населеного пункту с.Голубівка , а деякі взагалі відсутні та не являються життєво важливими об'єктами для громади, оскільки знаходяться у розбитому стані, що підтверджується актом технічного обстеження об'єктів від 05.02.2008 р. , що належать СВК „Січ” і плануються до передачі в комунальну власність.
Третя- особа: регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області у своєму письмовому поясненні вх. № 12/21-1128 від 15.02.2008 р. підтримує позовні вимоги Позивача , і вважає що житловий фонд та об 'єкти соціальної інфраструктури, що знаходяться на балансі банкрута СВК „Січ” повинні бути передані в порядку вставленому законодавством до комунальної власності Голубівської сільської ради. Позовні вимоги стосовно передачі пожежної машини ГАЗ -66 до комунальної власності вважає не обґрунтованими, оскільки вирішення питань майна пожежної безпеки згідно Закону України „Про пожежну безпеку” повинно здійснюватись з головним управлінням МНС України по Дніпропетровській області з подальшою передачою такого майна на баланс відповідного державного підрозділу пожежної охорони.
Господарський суд розглядає справу за наявними матеріалами справи.
У судовому засіданні 15.05.2008 р. за згодою представників сторін оголошено вступну та резолютивну частину судового рішення на підставі ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши наявні матеріали справи, дослідивши і оцінивши надані докази, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд –
ВСТАНОВИВ:
28.11.2002 Наказом регіонального відділення фонду державного майна України по Дніпропетровській області прийнято рішення про приватизацію майна державного сільськогосподарського підприємства „Голубівське” . В процесі приватизації державного сільськогосподарського підприємства „Голубівське” було створене колективне сільськогосподарське підприємство „Голубівське” . Згідно протоколу № 6 загальних зборів колективного сільськогосподарського підприємства „Голубівське” від 09.04.2004 р. прийняте рішення провести реорганізацію КСП „Голубівське” шляхом реорганізації в сільськогосподарський виробничий кооператив „Січ” , який є правонаступником КСП „Голубівське” . 20.02.2004 р. Новомосковською районною державною адміністрацією було зареєстровано сільськогосподарьский виробничий кооператив „Січ” , яке було затверджено зборами засновників кооперативу протоколом № 1 від 09.02.2004 р.
Згідно з актом оцінки від 28.01.2003 р. та планом приватизації від 07.02.2003 р. Державного сільськогосподарського підприємства „Голубівське” , з вартості цілісного майнового комплексу цього підприємства було вилучено державне майно на загальну вартість 1973, 3 грн. в тому числі: об 'єкт соціально-культурного призначення –будинок культури ім.. Леніна, с.Голубівка на суму 64 205, 78 грн., майно для обслуговування соціальної інфраструктури АН суму 16195, 69 грн. , об'єкт спеціального призначення –Спец. Автомобіль ГАЗ 66 № 35-44 ДНФ (пожежна машина) на суму 4313, 15 грн. , державний фонд на суму 83677, 95 грн., акції АК „Комбінат Придніпровський”.
27.03.2003 р. між регіональним відділенням фонду Державного майна України по Дніпропетровській області та КСП „Голубівське” був укладений договір безоплатної передачі майна державного сільськогосподарського підприємства „Голубівське” (посвідчений від 27.03.2003 р. державним нотаріусом Новомосковської державної нотаріальної контори , зареєстровано в реєстрі за № 1-304).
Відносно СВК „Січ” відкрита ліквідаційна процедура.
Під час проведення ліквідаційних заходів, було виявлено майно , яке не увійшло до статутного фонду у процесі приватизації, а саме : будинок культури ім.. Леніна, що розташований за адресою : Дніпропетровська область, Новомосковський район, с.Голубівка, вул.. Центральна , 116, пожежна автомашина ГАЗ-66, д/н 52799АА, під 'їздні дороги МТФ № 6, під'їздні дороги МТФ№ 7, автомобільна дорога бригади 2, трубопровід 2 поливу, протиерозійна дамба, дренажна сітка, поливна техніка „Фрегат” 2 шт. , ставок, реконструкція дороги (МТФ1), під'їздна дорога № 2.
З метою вирішення питання про передачу майна , яке не увійшло в уставний фонд підприємства у процесі приватизації ліквідатор СВК „Січ” звернувся до голови Голубівської сільської ради з листами від 29.01.2007 р., потім 05.02.2007 р. з проханням прийняти вищевказане майно .
Однак , листом від 29.01.2007 р. за вих.. № 2-18/229 Голубівська сільська рада Ново- московського району , Дніпропетровської області відмовилася приймати майно в комунальну власність , мотивуючи прийнятими в 2004 р. низку рішень: рішенням 13 сесії ХХІУ від 18.03.2004 р. про недоцільність прийняття до комунальної власності територіальної громади сільської ради клубу ім. Леніна , у зв'язку з його технічним станом, рішенням четвертого скликання п'ятнадцятої сесії № 8-15/ІV від 27.10.2004 р. про відмову в прийнятті внутрішньогосподарської меліоративної системи так як об'єкт знаходиться за межами населеного пункту і являються недоцільним у використанні в комунальній власності.
Як вбачається з матеріалів справи , комісією у складі голови Голубівської сільської ради і членів комісії складено акт від 05.02.2008 р. про обстеження технічного стану об'єктів , які планувались передачі у комунальну власність відповідача, яким встановлено: під 'їздні дороги МТФ № 6, під'їздні дороги МТФ№ 7, автомобільна дорога бригади 2, реконструкція дороги (МТФ1), під'їздна дорога № 2 –знаходяться за межами населеного пункту с. Голубівка в напівзруйнованому стані; будинок культури Леніна на даний час не існує (акт обстеження технічного стану будівлі від 31.08.2006 ), об'єкти внутрішньогосподарської меліоративної системи знаходяться за межами населеного пункту с. Голубівка, пожежна автомашина –місце знаходження та зберігання якої не відомо, ставок знаходиться за межами населеного пункту.
Відповідно до ст.. 15 ЦК України , кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Згідно зі ст.. 16 ЦК України , кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути:
1) визнання права;
2) визнання правочину недійсним;
3) припинення дії, яка порушує право;
4) відновлення становища, яке існувало до порушення;
5) примусове виконання обов'язку в натурі;
6) зміна правовідношення;
7) припинення правовідношення;
8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди;
9) відшкодування моральної (немайнової ) шкоди;
10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Суд також може захистити цивільне право або інтерес іншим способом , що встановлений договором або законом.
Відповідно до ст.. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Орган державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі , в межах повноважень та у спосіб , що передбачені Конституцією та законами України.
Пунктом 1.4 Положення про управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі(затверджене наказом Фонду державного майна України та Міністерства економіки України № 908/68 від 19.05.1999р. встановлені такі способи управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарський товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі: здійснення приватизації відповідно до законів України „Про приватизацію державного майна”, ”Про приватизацію невеликих державних підприємств” (малу приватизацію, „Про державну програму приватизації ” та інших нормативно - правових актів; передача майна в оренду відповідно до Закону України „Про оренду державного майна та комунального майна”; передача майна у комунальну власність у порядку , передбаченому Законом України „Про передачу об'єктів права державної комунальної власності», передача майна в управління центральних та місцевих органів виконавчої влади у порядку , затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.1998 р. № 1482; передача майна господарським товариствам на умовах відповідного безоплатного зберігання відповідно до вимог законодавства.
Пунктом 1.4.2 Положення про управління державним майном встановлено, що : при потреби обрання іншого з перерахованих способів управління державним майном та за умови відповідності обраного в даному разі способу чинному законодавству державні органи приватизації створюють Комісію, залучаючи фахівців відповідного органу приватизації, відповідного галузевого міністерства(іншого центрального органу виконавчої влади), органу господарських товариств тощо. На підставі висновку комісії видається наказ державного органу приватизації, яким визначається спосіб управління майном.
Вирішення питань що виникають у зв'язку з приватизацією державного майна, а також здійснення управління та розпорядження майном підприємств, установ і організацій , що перебуває у держаній власності покладено на фонд державного майна України в особі його регіональних відділень (згідно п.4 Положення про регіональне відділення Фонду державного майна України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 3412 від 15.06.1994р.
Як вбачається з матеріалів справи, зокрема з договору про безоплатну передачу майна від 27.03.2003 р. який укладений між регіональним відділенням фонду Державного майна України по Дніпропетровській області та КСП „Голубівське” майно : будинок культури ім.. Леніна, що розташований за адресою : Дніпропетровська область, Новомосковський район, с.Голубівка, вул.. Центральна , 116, пожежна автомашина ГАЗ-66, д/н 52799АА, під 'їздні дороги МТФ № 6, під'їздні дороги МТФ№ 7, автомобільна дорога бригади 2, трубопровід 2 поливу, протиерозійна дамба, дренажна сітка, поливна техніка „Фрегат” 2 шт. , ставок, реконструкція дороги (МТФ1), під'їздна дорога № 2 знаходилось у державній власності та не підлягало приватизації , через що повинно було бути передане позивачу на відповідальне збереження. Це майно дійсно мало бути прийняте відповідачем , але за його власним бажанням відповідно до Закону України „Про передачу об'єктів державної та комунальної власності” і до Закону України „Про приватизацію житлового фонду”. Таким чином вказане майно після передачі його на збереження КСП „Голубівське” залишалось державною власністю і не вибувало з неї у встановленому законом порядку.
Таким чином суд доходить до висновку, що вищевказане майно на момент розгляду спору є державною власністю , через що має знаходитись у віданні регіонального відділення фонду Державного майна Україна по Дніпропетровській області , оскільки КСП „Січ„ не є власником цього майна , а є тільки балансоутримувачем і не має права розпорядження цим майном, зокрема передавати його у власність третім особам.
Враховуючи викладене , господарський суд вважає позовні вимоги позивача не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Витрати по справі покладаються на позивача відповідно до ст.. 49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.. 32, 33, 44, 49 , 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
ВИРІШИВ:
В задоволенні позовних вимог відмовити.
Суддя
І.А. Рудовська
Рішення підписано 30.05.2008 року
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2008 |
Оприлюднено | 18.06.2008 |
Номер документу | 1718283 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудовська І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні