5/27
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.02.2008 Справа №5/27
м. Полтава
за позовом Державної податкової інспекції у м. Полтаві, вул. Фрунзе, 155, м. Полтава, 36008
до Виконавчого комітету Полтавської міської ради, вул. Жовтнева, 36, м. Полтава, 36000
Треті особи: 1. Гребенник Віктор Миколайович, вул. Красіна, 53, кв. 2, м. Полтава.
2. Хобер Віктор Миколайович, вул. Гребінки, 8, кв. 2, м. Полтава
про зобов'язання вчинити певні дії
Суддя Гетя Н.Г.
Секретар судового засідання Скрильник Т.Л.
Представники:
від позивача: Макаренко Т.В., дов. № 12/9/10-011 від 08.08.08р.
Федій С.В., дов. від 08.02.08р.
від відповідача: Стешенко В.В., дов. № 02-17/1-2831 від 09.11.07р.
від третіх осіб: 1. не з"явився
2. не з"явився
05.02.08р. судом оголошена вступна та резолютивна частина постанови після виходу суду з нарадчої кімнати.
Суть спору: Розглядається позовна заява про зобов"язання здійснити запис в ЄДРПОУ щодо припинення юридичної особи.
Відповідач позов не визнає з мотивів, викладених в запереченнях на позов.
Розглянувши матеріали справи, встановив, що згідно ст. 33 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців" № 755-15 від 15.05.2003р. (надалі Закон) визначає, що юридична особа припиняється в тому числі і за судовим рішенням.
Ст. 38 цього Закону встановлений порядок державної припинення юридичної особи на підставі судового рішення, що не пов"язане з банкрутством юридичної особи.
Підставою для державної реєстрації про припинення юридичної особи, відповідно до тексту цієї статті, є рішення щодо припинення юридичної особи.
Позивач зазначає в позові як підставу припинення юридичної особи рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 18.11.05р. про визнання установок документів ПП "Елікон" недійсним.
Отже з позовом щодо припинення юридичної особи позивач не звертався, відповідно, таке рішення судом не приймалося.
Як зазначалося вище, згідно ст. 33 Закону юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов"язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.
А далі, ст.ст. 38, 39 Закону передбачається порядок державної реєстрації припинення юридичної особи на підставі судового рішення, що не пов"язане з банкрутством юридичної особи та порядок державної реєстрації припинення юридичної особи за судовим рішенням щодо визнання юридичної особи банкрутом.
Тобто на підставі саме яких судових рішень вносить запис про судове рішення.
Постанова суду про визнання відповідача банкрутом судом не виносилася.
В зв"язку з вищевикладеним, керуючись ст.ст. 159, 160-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. В задоволенні позову щодо зобов"язання Виконавчого комітету Полтавської міської ради, в особі Державного реєстратора м. Полтави, внести запис в ЄДР про припинення приватного підприємства "Елікон" (код ЄДРПОУ 32174489) як юридичної особи шляхом ліквідації та призначення ліквідаційної комісії та призначення судом ліквідаційної комісії (ліквідатор) за визначенням кандидатури ліквідатора Державним органом з питань банкрутства відмовити
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Гетя Н.Г.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2008 |
Оприлюднено | 18.06.2008 |
Номер документу | 1718404 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні