Рішення
від 21.07.2011 по справі 5/71пд/2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ



ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.07.11                                                                                 Справа № 5/71пд/2011

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об’єднання», м.  Луганськ

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Смалій», м. Рубіжне Луганської області

про  внесення змін до договору про постачання електричної енергії

Суддя Васильченко Т.В.

в присутності представників сторін:

від позивача –ОСОБА_1 довіреність №53 від 01.01.2011;

від відповідача - Смалій В.П., директор, паспорт серії НОМЕР_1 виданий Рубіжанським МВ УМВС України в Луганській області 08.12.2001

в с т а н о в и в:

Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання” звернулось до господарського суду Луганської області з позовом про внесення змін до договору № 33 від 01.08.2007 про постачання електричної енергії, виклавши спірні додатки до нього «Однолінійна схема електропостачання площадки вимірювання споживача», «Розрахунок технічних втрат електричної енергії в електричних мережах Споживача», «Відомості про розрахункові засоби обліку електричної енергії Споживача»та «Акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін», в редакції, запропонованій позивачем в додатковій угоді від 13.01.2011.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається те, що необхідність внесення змін у договір № 33 про постачання електричної енергії від 01.08.2007 викликана змінами внесеними до пункту 1.4 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ України від 31.07.1996 № 28 (із змінами та доповненнями) (далі - ПКЕЕ), в якому визначено, що точка продажу електричної енергії споживачу встановлюється на межі балансової належності його електроустановок та у зв’язку з цим зміною класу напруги об’єкту відповідача з першого на другий.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач в судових засіданнях заперечував проти позовних вимог, втім відзиву на позовну заяву не надав.

Відповідно до статті 75 Господарського процесуального кодексу України якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

Ухвалою суду від 09.06.2011 за заявою відповідача в порядку ч. 3 ст. 69 ГПК України було продовжено строк розгляду даного спору на 15 днів до 26.07.2011.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши представників сторін, оцінивши подані докази в їх сукупності та оглянувши у судовому засіданні оригінали документів, копії яких знаходяться в матеріалах справи, суд

в с т а н о в и в:

Між Товариством з обмеженою відповідальністю „Луганське енергетичне об’єднання” (позивач, постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Смалій»(споживач, відповідач) 01.08.2007р. був укладений договір №33 про постачання електричної енергії, за умовами п. 1.1. якого постачальник постачає електричну енергію споживачу для потреб електричних установок споживача з загальною приєднаною потужністю 457,0 кВт, величини якої по площадках вимірювання та точках продажу визначені відповідно додатків до договору «Відомості про розрахункові засоби обліку електричної енергії Споживача»та «Однолінійна схема електропостачання площадки вимірювання споживача», а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами договору та додатками до договору, що є його невід'ємною частиною.

Постачання електричної енергії здійснюється на об’єкт відповідача: панчішний цех  через технологічні електричні мережі, які належать ТОВ “Рубіжанський Краситель” (основному споживачу).

Згідно умов Договору, точка продажу електричної енергії для зазначеного об’єкту відповідача була встановлена на межі балансової належності електричних мереж ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання” та ТОВ “Рубіжанський Краситель”.

Можливість встановлення точки продажу електричної енергії відповідачу на межі балансової належності електричних мереж постачальника електроенергії та основного споживача була передбачена пунктом 1.4. Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ України від 31.07.1996   № 28 (далі - ПКЕЕ) в редакції, що діяла на момент укладання договору.

Постановою НКРЕ України від 25.12.2008  № 1449 до пункту 1.4. ПКЕЕ внесені зміни, та визначено, що точка продажу електричної енергії споживачу встановлюється на межі балансової належності його електроустановок та зазначається в договорі про постачання електричної енергії або в договорі про купівлю-продаж електричної енергії.

У зв’язку з цим у сторін виникла необхідність внесення змін у договір № 33 від 01.08.2007  про постачання електричної енергії .

Позивач на виконання зазначених вимог ПКЕЕ, а також з метою належного та передбаченого ПКЕЕ порядку електрозабезпечення споживача 13.01.2011 направив відповідачу проект додаткової угоди про внесення змін у додатки до договору “Однолінійна схема електропостачання площадки вимірювання Споживача”, “Розрахунок технічних втрат електричної енергії в електричних мережах Споживача”, “Відомості про розрахункові засоби обліку електричної енергії Споживача” та “Акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін” (а.с.13).

Необхідність внесення змін у додатки “Однолінійна схема електропостачання площадки вимірювання Споживача”, “Розрахунок технічних втрат електричної енергії в електричних мережах Споживача” та “Акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін” по вищезазначеному об'єкту позивач обґрунтовує вимогами пункту 1.4. ПКЕЕ, щодо визначення точки продажу електричної енергії, яка установлюється на межі балансової належності електроустановок відповідача.

Внесення змін у додаток “Відомості про розрахункові засоби обліку електричної енергії Споживача” викликано також вимогами пункту 1.4. ПКЕЕ, щодо визначення точки продажу електричної енергії відповідачу, яка встановлюється на межі балансової належності електроустановок відповідача та ТОВ “Рубіжанський Краситель” та у зв’язку із цим зміною класу напруги об’єкту відповідача з першого на другий.

Втім, відповідач проект додаткової угоди та додатки не підписав, посилаючись на те, що укладення спірної додаткової угоди можливе лише після вирішення питання щодо існуючих договірних стосунків між ним та основним споживачем - ТОВ "Рубіжанський Краситель", тому позивач звернувся до суду з даним позовом.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об’єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Згідно статті 275 Господарського кодексу  України (далі –ГК України),  за  договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник)  відпускає електричну  енергію, пару,  гарячу  і  перегріту  воду  (далі  -  енергію)  споживачеві (абоненту),  який  зобов’язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися  передбаченого договором режиму її використання,  а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного  обладнання, що ним використовується.

Відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.

Як встановлено частиною 1 статті 26 Закону України “Про електроенергетику” споживання енергії можливе  лише  на  підставі  договору  з  енергопостачальником.

Відповідно до пункту 5.1 Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою НКРЕ України від 31.07.1996  № 28 (далі –ПКЕЕ), договір про постачання електричної  енергії  є  основним  документом,  який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом,  що здійснює свою  діяльність  на закріпленій території, і споживачем  та визначає зміст правових відносин, прав та обов’язків сторін. Споживання електричної енергії без договору не допускається.

Порядок зміни  та розірвання господарських договорів передбачений статтею 188 ГК України, де, зокрема, зазначено, що  зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються,  якщо інше не передбачено законом або договором.

Сторона  договору,  яка  вважає  за  необхідне змінити або розірвати договір,  повинна надіслати  пропозиції  про  це  другій стороні за договором.

Як встановлено судом,  позивач  звернувся до відповідача з пропозицією внести зміни до Договору, оформленою додатковою угодою, однак, вона не підписана відповідачем.

 Частинами 3-4 статті 188 ГК України встановлено, що сторона  договору,  яка одержала  пропозицію про зміну чи розірвання  договору,  у  двадцятиденний  строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

У   разі   якщо   сторони  не  досягли  згоди  щодо  зміни (розірвання)  договору або у разі неодержання відповіді у встановлений   строк   з   урахуванням   часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

 У зв’язку з відмовою відповідача підписати спірну додаткову угоду, позивач звернувся до суду.

 Відповідно до частини 2 статті 652 Цивільного кодексу України (далі –ЦК України) якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, договір може бути змінений за рішенням суду на вимогу однієї із сторін, а також в інших випадках, встановлених договором або законом.

Умовами Договору передбачено, що точка продажу електричної енергії для зазначених об’єктів відповідача встановлюється на межі балансової належності електричних мереж ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання” та ТОВ “Рубіжанський Краситель” основних споживачів.

У зв’язку з тим, що Постановою НКРЕ України від 25.12.2008  № 1449 до пункту 1.4. ПКЕЕ внесені зміни, та визначено, що точка продажу електричної енергії споживачу встановлюється на межі балансової належності його електроустановок та зазначається в договорі про постачання електричної енергії або в договорі про купівлю-продаж електричної енергії, вимоги позивача щодо перенесення точки продажу на межу балансової належності електроустановок відповідача відповідає вимогам чинного законодавства, зокрема, пункту 1.4 ПКЕЕ.

За таких обставин та враховуючи те, що точка продажу електричної енергії відповідачу відображена схематично в Додатках до Договору: “Однолінійна схема електропостачання площадки вимірювання Споживача”, “Розрахунок технічних втрат електричної енергії в електричних мережах Споживача” та “Акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін” за об‘єктом: панчішний цех, вул. Набережна 2, 3 через технологічні електричні мережі, які належать ТОВ “Рубіжанський Краситель”, суд дійшов висновку про правомірність вимоги позивача щодо внесення змін у вказані додатки  в частині встановлення точки продажу електричної енергії на межі балансової належності його електроустановок, як це передбачено п. 1.4 ПКЕЕ, тому вказані додатки слід викласти в редакції позивача.

Щодо внесення змін до додатку “Відомості про розрахункові засоби обліку електричної енергії Споживача” в частині зміни класу напруги відповідача, то суд виходить з наступного.

Відповідно до пункту 3 Порядку визначення класів споживачів електричної  енергії, диференційованих  за ступенями напруги (далі - Порядок), затвердженого   постановою НКРЕ   від   13.08.1998  №  1052 (в редакції постанови НКРЕ від 30.06.2005  №  493), споживачі електричної енергії розподіляються на два класи.

3.1. До 1 класу відносяться споживачі, які:

1) отримують електричну енергію від постачальника електричної енергії в точці продажу електричної енергії  із  ступенем  напруги 27,5 кВ та вище;

2) приєднані до шин  електростанцій  (за  винятком  ГЕС,  які виробляють електроенергію періодично),  а також до шин підстанцій електричної мережі напругою 220 кВ і вище,  незалежно від ступенів напруги  в  точці  продажу електричної енергії електропостачальною організацією споживачу.

3) є промисловими підприємствами із середньомісячним обсягом споживання електричної  енергії  150  млн.  кВт.год. та більше на технологічні потреби виробництва, незалежно від ступенів напруги в точці продажу електричної енергії електропостачальною організацією споживачу.

3.2. До  2  класу  відносяться   споживачі,   які   отримують електричну енергію  від постачальника електричної енергії в точці продажу електричної енергії із ступенем  напруги нижче  27,5  кВ, крім випадків, передбачених підпунктом 3.1 цього Порядку.

 Відповідно до  підпункту 1 пункту 5 Порядку, клас субспоживача визначається:     

1) за класом в точці  (точках)  продажу  електричної  енергії основному споживачу незалежно  від  ступеня  напруги  на  межі балансового розподілу електричних  мереж основного  споживача  та субспоживача  у  випадку, якщо  відшкодування основному споживачу вартості обґрунтованих   витрат на утримання   технологічних електричних мереж, які використовуються для передачі електричної енергії субспоживачу,  здійснюється субспоживачем  відповідно  до договору між основним споживачем та субспоживачем.

2) за класом в точці  (точках)  продажу  електричної  енергії субспоживачу  у  випадку, коли  відшкодування основному споживачу вартості  обґрунтованих   витрат   на   утримання технологічних електричних  мереж, які використовуються для передачі електричної енергії субспоживачу,  здійснюється  постачальником  електричної енергії за регульованим тарифом відповідно  до  договору  між основним  споживачем та  постачальником  електричної енергії за регульованим тарифом.

При встановлені точки продажу електроенергії відповідачу на межі балансової належності електричних мереж ТОВ “ЛЕО” та ТОВ “Рубіжанський Краситель”(як передбачено діючою редакцією договору) відповідач отримує електричну енергію в точці продажу електричної енергії із ступенем напруги 110 кВ і відповідно до пункту 3.1 Порядку, такий споживач відноситься до 1-го класу напруги.

Однак, на межі балансової належності електроустановок відповідача ступень напруги складає 0,4 кВ, і такий споживач, відповідно до пункту 3.2 Порядку, відноситься до 2-го класу напруги.   

Згідно пункту 1.4 ПКЕЕ, точка продажу електричної енергії споживачу встановлюється на межі балансової належності його електроустановок та  зазначається в договорі про постачання електричної енергії або в договорі про купівлю-продаж електричної енергії.

Електропередавальна   організація   покриває   всі   витрати, пов'язані з доставкою електричної енергії в точку продажу .

 Згідно з абзацом   2, 3   пункту  1.10   ПКЕЕ   електропередавальна організація, що здійснює діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами в межах закріпленої  території здійснення  ліцензованої  діяльності забезпечує передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та технологічними електричними  мережами інших  власників,  які  не  мають ліцензій на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами.

Для забезпечення передачі  електричної  енергії  електричними мережами,  що  не належать електропередавальній організації, між електропередавальною організацією та відповідним власником мереж, який не має ліцензії на  здійснення  діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, укладається договір щодо спільного використання електричних мереж.

 Згідно з пунктом 2 постанови НКРЕ № 910 від  17.10.2005 всі субспоживачі та електропередавальні  організації,  які  здійснюють діяльність  на закріпленій території, зобов’язані врегулювати відносини згідно з вимогами  абзацу  другого  пункту  1.10  Правил із власниками технологічних електричних  мереж  протягом  (до  кінця) 2011 року.

Таким чином,  до  кінця  2011  року  сторонам  потрібно вжити вичерпних заходів для  врегулювання  відносин  згідно  з  вимогами ПКЕЕ  та привести   точку  купівлі-продажу електроенергії на  межу  балансової належності.

Відповідно клас споживача  після   приведення точки купівлі-продажу на межу балансової належності буде визначатися за ступенем напруги на межі балансової належності субспоживача.

 Як встановлено у пункті 1.5 Правил, у  разі  підключення електроустановок  споживача до електричних  мереж,  власник  яких не є постачальником електричної енергії,  та виникнення  у  споживача відповідно до законодавства України   зобов'язань  уносити  плату за  перетікання  реактивної електроенергії,  між споживачем та цим власником електричних мереж на  основі  типового  договору (додаток 1) укладається договір про технічне забезпечення електропостачання споживача.

Пунктом 1.7 Правил передбачено, що у   разі   використання технологічних електричних  мереж електропередавальною  організацією відносини  між  власником  цих мереж  та  електропередавальною організацією,  у  тому  числі  їх взаємна   відповідальність, регулюються   договором  про  спільне  використання  технологічних  електричних мереж , що укладається між ними  на  основі  типового  договору.

Отже, для приведення своїх правовідносин у відповідність з ПКЕЕ, субспоживачі повинні укладати договори про технічне забезпечення електропостачання споживача,  а електропередавальна  організація, повинна укладати з основними споживачами договори про спільне  використання технологічних  електричних мереж.

Матеріали справи свідчать, що позивач відповідно до пункту 1.7 ПКЕЕ має договір про спільне  використання  технологічних  електричних мереж від 08.12.2010 № ДСВ44, а укладання таких договорів між субспоживачем та основним споживачем ПКЕЕ не передбачено.

З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про внесення змін до Договору № 33 про постачання електричної енергії від 01.08.2007 та викладення додатків “Однолінійна схема електропостачання площадки вимірювання Споживача”, “Розрахунок технічних втрат електричної енергії в електричних мережах Споживача”, “Відомості про розрахункові засоби обліку електричної енергії Споживача” та “Акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін”  в редакції позивача запропонованій в додатковій угоді від 13.01.2011 по об‘єкту: Панчішний цех через технологічні електричні мережі, які належать ТОВ “Рубіжанський Краситель”(основному споживачу) та доданої до матеріалів справи.

Згідно ч. 5 статті 188 ГК України, якщо  судовим  рішенням  договір  змінено  або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням,  якщо  іншого   строку   набрання   чинності   не встановлено за рішенням суду.

За таких підстав, днем внесення змін до Договору є день набрання  законної сили рішенням, оскільки суд має право визначити день укладення договору у часі на майбутнє, причому не раніше дня набрання судовим рішенням чинності.

Згідно статті 85 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні оголошено тільки вступну та резолютивну частини рішення суду.

Відповідно до ст.ст. 44, 49 ГПК України судові витрати у справі покладаються на  відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статями 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

в и р і ш и в:

 1.  Позов задовольнити повністю.    

2. Внести зміни до Договору про постачання електричної енергії від 01.08.2007 № 33, виклавши спірні Додатки в редакції, запропонованій позивачем в додатковій угоді від 13.01.2011 по об‘єкту: Панчішний цех відповідача через технологічні електричні мережі, які належать ТОВ “Рубіжанський Краситель” (основному споживачу), а саме:

Однолінійна схема електропостачання об’єкта Споживача

(із зазначенням ліній, що живлять електричні установки Споживача, Субспоживачів та третьої Сторони, точок їх підключення, точок обліку та точок вимірювання, компенсувальних установок (КУ), автономних джерел енергопостачання (ДЕС).

              1. Назва об’єкта Споживача та його місцезнаходження: панчішний цех, вул. Набережна, 2, 3

             2. Точка обліку встановлюється на межі балансової належності між ТОВ "Рубiжанський Краситель"  та  ТОВ «Смалій»:  на кабельних наконечниках КЛ-0,4кВ живлення цеху  ком. 51 в РП-0,4кВ ТП-10 ТОВ «Рубiжанський Краситель»

          3. Однолінійна схема електропостачання об’єкта:

Однолінійну електричну схему перевірив  інспектор


Постачальник:

Споживач:

Начальник

Рубіжанського РЕМ


Сидоров Є.В.

Директор


 Смалій В.П.

                   (посада, П.І.Б., підпис)

М.П.   «___»


 2011  р.

                           (посада, П.І.Б., підпис)

М.П.    «___»


 2011_ р.

Відомості про розрахункові засоби обліку електричної енергії Споживача

№ з/п

Найменування всіх об’єктів та їх місцезнаходження, у т.ч. найменування площадок вимірювання

Приєднана  потужність, кВт

Дозволена  потужність, кВт

Вид  розрахункового обліку електричної енергії СА, СР

Тип, номер, струм  лічильника,  дата останньої повірки

Покази лічильника на момент укладення договору

Тип, номер, номінал тр-ра струму, дата останньої повірки

Тип, номер тр-ра напруги, дата останньої повірки

Розрахунковий коефіцієнт

Місця встановлення розрахункових приладів обліку (точки вимірювання)

Клас напруги

Тарифна група

Характеристика віддачі електричної енергії Споживачу (втратна/безвтратна)

Режим роботи

Примітка

1

Об’єкт: панчішний цех, вул. Набережна, 2,3

457

457

СА

СР

ГР

LZQM

№ 421146

4 кв 2006р

Т1 2202,899

Т2 4453,503

Т3 2360,124

600/5

Т-0,66,

№№ 81725,

77437,

79928,

4 кв.07р

--

120

ел. щитова цеху

ІІ

І (пром. < 750 кВа)

без

втратна

7.00-23.00,

Вих. субота, неділя

Враховується лічильниками.

ТОВ «Краситель»

*в розрахунках використовується розрах облік виду СА

У колонці 5 вказати одне: СА –споживання активної електроенергії; СР –споживання реактивної електроенергії; ГР –генерація реактивної електроенергії.

Вик: інспектор.   


Постачальник:

Споживач:

 

Начальник

Рубіжанського РЕМ


Сидоров Є.В.

 Директор


Поляков Є.В.

 

  М.П.   «___»


 2011  р.

       

М.П.    «___»


 2011___ р.

Акт розмежування балансової належності електромереж

та експлуатаційної відповідальності сторін

                                            

Споживач ТОВ „Смалій”

в особі   директора Смалія В.П.

Основний споживач ТОВ «Рубіжанський Краситель»

в особі       в. о. генерального директора ОнулякаВ.І.,

та Постачальник ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» Рубіжанський РЕМ     

в особі   начальника Рубіжанського РЕМ Товариства Сидорова Євгена Володимировича

цим актом установили:

           1. Межа балансової належності електричних мереж та електроустановок по об’єкту  панчішний цех, вул. Набережна, 2,3

                       (Назва та місцезнаходження об’єкта Споживача)  

між  Постачальником та Основним споживачем  встановлюється: 1) на виході проводу з натяжного затискача портальної відтяжної гірлянди ізоляторів ПЛ-35кВ „Рубежная-Северная” і ПЛ-35кВ „Западная-Северная” відкритого розподільчого пристрою в бік ПЛ-35 кВ на ПС „Северная-35кВ”;

      2) на виході проводу з натяжного затискача портальної відтяжної гірлянди ізоляторів ПЛ-110кВ „Рубежная-Донецкая с отп. БХО, РХК” і ПЛ-110кВ „Юбилейная-Рубежная с отп. БХО, РХК” відкритого розподільчого пристрою в бік ПЛ-110 кВ на ПС „Донецкая-110кВ”;

          між  Основним споживачем  та Споживачем встановлюється: на кабельних наконечниках КЛ-0,4кВ живлення цеху  ком. 51 в РП-0,4кВ ТП-10 ТОВ «Рубiжанський Краситель».

2. Електроустановки та мережі, які знаходяться на балансі:

Постачальника ПЛ-35кВ „Рубежная-Северная” ,  ПЛ-35кВ „Западная-Северная”, ПЛ-110кВ „Рубежная-Донецкая с отп. БХО, РХК” і ПЛ-110кВ „Юбилейная-Рубежная с отп. БХО, РХК” Основного споживача ПС „Северная”, ПС „Донецкая” та внутрішні мережі ТОВ „Руб. Красит.”

Споживача КЛ-0,4кВ живлення цеху  від ком. 51 РП-0,4кВ ТП-10 ТОВ „ Рубiжанський Краситель”

3. Межа експлуатаційної відповідальності за технічний стан і обслуговування електричних мереж  та  електроустановок між  Постачальником та  Основним споживачем встановлюється 1) на виході проводу з натяжного затискача портальної відтяжної гірлянди ізоляторів ПЛ-35кВ „Рубежная-Северная” і ПЛ-35кВ „Западная-Северная” відкритого розподільчого пристрою в бік ПЛ-35 кВ на ПС „Северная-35кВ”;

      2) на виході проводу з натяжного затискача портальної відтяжної гірлянди ізоляторів ПЛ-110кВ „Рубежная-Донецкая с отп. БХО, РХК” і ПЛ-110кВ „Юбилейная-Рубежная с отп. БХО, РХК” відкритого розподільчого пристрою в бік ПЛ-110 кВ на ПС „Донецкая-110кВ”    

     

          4.  Межа    експлуатаційної    відповідальності    за    технічний    стан   і   обслуговування   електричних    мереж   та  електроустановок між Основним споживачем та Споживачем   встановлюється: : на кабельних наконечниках КЛ-0,4кВ живлення цеху  ком. 51 в РП-0,4кВ ТП-10 ТОВ „ Рубiжанський Краситель”

         

          5. Постачальник  несе  відповідальність  за  технічний  стан  і   обслуговування  електричних мереж   та  електроустановок:  ПЛ-35кВ „Рубежная-Северная” ,  ПЛ-35кВ „Западная-Северная”, ПЛ-110кВ „Рубежная-Донецкая с отп. БХО, РХК” і ПЛ-110кВ „Юбилейная-Рубежная с отп. БХО, РХК”

6. Основний споживач   несе відповідальність за технічний стан і  обслуговування  електричних мереж   та  електроустановок: ПС „Северная”, ПС „Донецкая” та внутрішні мережі ТОВ  „Рубiжанський Краситель ”

7. Споживач несе відповідальність за технічний стан і обслуговування електричних мереж  та  електроустановок: КЛ-0,4кВ живлення цеху  від  ком. 51 РП-0,4кВ ТП-10 ТОВ „ Рубiжанський Краситель ”

8. Схема  забезпечує струмоприймачі Споживача в  частині надійності електропостачання:

Категорія струмоприймачів за надійністю електрозабезпечення

Схема електропостачання об’єкта Споживача

відповідає категорії з надійності електрозабезпечення

не відповідає категорії з надійності електрозабезпечення

Перша

----

----

Друга

----

----

Третя

відповідає

-----

Схема електроустановки.

(Точки вимірювання Основного споживача та Споживача, точки продажу, джерела живлення, дані силових трансформаторів і лінії, що живлять споживача. Автономні електростанції, схеми їхніх увімкнень, їх установлена потужність і значення номінальної напруги. Компенсувальні установки (КУ), автономні джерела енергопостачання (ДЕС)).

          9. Споживач, Основний споживач та Постачальник зобов'язуються утримувати установки, що вказані в цьому акті, у справному стані та експлуатувати їх відповідно до ПКЕЕ, ПТЕ, ПБЕЕС.

10. Постачальник зобов'язується забезпечити на території своїх підстанцій охорону електромереж, що належать Основному споживачу, та допуск Основного споживача (за службовим посвідченням) в електроустановки для ремонту обладнання та ЛЕП, що належать Основному споживачу.

11. Основний споживач зобов'язується забезпечити на своїй території охорону електромережі, що належить Постачальнику та Споживачу, вільний доступ до електроустановок працівників Постачальника та Споживача (за службовим посвідченням) в будь-яку годину доби для проведення необхідних робіт.

12. Споживач зобов'язується забезпечити на своїй території охорону електромережі, що належить Основному споживачу, вільний доступ до електроустановок працівників Постачальника та Основного споживача (за службовим посвідченням) в будь-яку годину доби для проведення необхідних робіт.

Головний інженер


                                                                      (П.І.Б., підпис)

Постачальник:

Основний споживач:

Споживач:

Начальник

Рубіжанського РЕМ


Сидоров Є.В.

М. П.     «___»


2011 р.

В.о. генерального

директора  


Онуляк В.І.

М.П.     « __  »


2011  р.

Директор


Смалій В.П.

М.П.     « ___ »  


 2011 р.

Розрахунок втрат електричної енергії в мережах Споживача

У зв’язку з тим, що розрахункові засоби обліку встановлені не на межі розподілу балансової належності електромереж значення обсягу використаної Споживачем електричної енергії, визначеного за показами такого засобу обліку, приводиться до відповідної межі балансової належності електромереж, а саме, втрати електричної енергії на ділянці мережі від точки обліку до точки вимірювання відносяться на рахунок Споживача. Розрахунок здійснюється відповідно до Методики по визначенню втрат електроенергії в трансформаторах і лініях електропередач, затвердженої 18.02.1998 р. заступником Міністра енергетики України  головним державним інспектором з енергетичного нагляду  В. А. Дарчуком.

1. Найменування  Споживача:  ТОВ „Смалій”

2. Назва об’єкта:  панчішний цех,

3. Місцезнаходження об’єкта:  м. Рубіжне, вул. Набережна, 2,

4. Режим споживання електричної енергії:  7,00-23,00, вих субота, неділя

5. Вихідні дані для розрахунку технічних втрат електричної енергії.

5.1. Точка обліку встановлюється на межі балансової належності між ТОВ "Рубiжанський Краситель"  та  ТОВ «Смалій»:  на кабельних наконечниках КЛ-0,4кВ живлення цеху  ком. 51 в РП-0,4кВ ТП-10 ТОВ „Рубіжанський. Краситель”

5.2. Розрахункова схема постачання електричної енергії Споживачу (зі зазначенням точки обліку та точки вимірювання):

5.2. Паспортні (технічні) дані силових трансформаторів Споживача.

№ з/п

Заводський  

номер

Тип

трансформа-

тора

Позначення

на схемі

Паспортні (технічні) дані трансформатора

Номінальна потужність Sн (кВА)

Номінальна

напруга

Uн (кВ)

Рхх (кВт)

Ркз (кВт)

Струм  х.х.

I хх, (%)

Напруга к.з. Uкз (%)

*трансформаторів, по яких нараховуються  втрати Постачальником,  немає

 

5.3   Дані для розрахунку технічних втрат електричної енергії в мережах Споживача  

№ з/п

Позначення на схемі

Номінальна напруга

Uн, кВ

Марка, перетин

проводу (кабелю),

мм?

Довжина лінії,

L,км

Питомий

активний опір

лінії ro, Ом/км

Активний опір

RЕКВ, Ом

*кабельних ліній, по яких нараховуються  втрати Постачальником,  немає

        6.    Розрахунок технічних втрат електричної енергії:

        6.1. Розрахунок  технічних втрат  електричної  енергії   в  трансформаторах Споживача.

Розрахункові формули (двохобмотковий трансформатор):

,       (кВт · год.)

, (кВАр · год.)

де , ,           ,

, , ,

де:

ТП

календарне число годин у розрахунковому періоді;

ТР

кількість годин роботи трансформатора під навантаженням (приймається рівним кількості годин роботи Споживача в розрахунковому періоді, якщо іншого не зазначено договором між сторонами).

      6.2. Розрахунок  технічних втрат  електричної  енергії  в електричних мережах Споживача.

Розрахункові формули для повітряних і кабельних ліній.

                (кВт · год.),

де

    ТР

кількість годин  роботи  лінії  під навантаженням (приймається рівним кількості годин роботи підприємства в розрахунковому періоді, якщо іншого не зазначено договором між сторонами).

Постачальник:

Споживач:

Начальник

Рубіжанського РЕМ


Сидоров Є.В.

Директор


Смалій В.П.

                   (посада, П.І.Б., підпис)

М.П.   «___»


 2011  р.

        (посада, П.І.Б., підпис)

М.П.    «___»


 2011 р.

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Смалій”, вул. Смирнова, 9, м. Рубіжне Луганської області, ідент. код 31767733 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання”, кв. Гайового, буд. 35А, м. Луганськ, 91021 ідент. код 31443937, на поточний рахунок № 2600518818 у ЛОД АТ “Райффайзен Банк Аваль”, МФО 304007, код 31443937, витрати зі сплати державного мита у сумі 85 грн. 00 коп. та 236 грн. 00 коп. - витрати на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу, видати наказ позивачу після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повний текст рішення складено та підписано –25.07.2011.

              Суддя                                                                                     Т.В.Васильченко

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення21.07.2011
Оприлюднено27.07.2011
Номер документу17284881
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5/71пд/2011

Рішення від 21.07.2011

Господарське

Господарський суд Луганської області

Васильченко Т.В.

Ухвала від 09.06.2011

Господарське

Господарський суд Луганської області

Васильченко Т.В.

Ухвала від 24.05.2011

Господарське

Господарський суд Луганської області

Васильченко Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні