ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.07.11 Справа№ 5015/3185/11
За позовом Добротвірський професійний ліцей, смт. Добротвір, Кам‘янка-Бузького району, Львівської області
До відповідача ФОП ОСОБА_1, АДРЕСА_1
Про розірвання Договору оренди та звільнення приміщення
Суддя Довга О.І.
Секретар Скремета О.О.
Представники:
Від позивача Дурунда М.М. - директор ліцею
Від відповідача ОСОБА_1
Представникам сторін роз’яснено їх права та обов’язки передбачені ст. 22 ГПК України та право відводу судді ( ст. 20 ГПК України) . Заяв та клопотань про відвід судді не подано ( не заявлено).
Сторони подали письмове клопотання про відмову від технічного запису судового процесу.
Суть спору:
На розгляді господарського суду Львівської області знаходиться справа за позовом Добротвірського професійного ліцею, смт. Добротвір, Кам‘янка-Бузького району, Львівської області до ФОП ОСОБА_1, АДРЕСА_1 про розірвання Договору оренди на приміщення кімнати гуртожитку по АДРЕСА_2, загальною площею 21,4 кв.м., яке знаходиться на балансі Добротвірського професійного ліцею № 57 від 05.04.2001 року, укладеного між Добротвірським ПТУ-47 та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 та зобов‘язати ФОП ОСОБА_1 звільнити приміщення кімнати в гуртожитку по АДРЕСА_2 загальною площею 21,4 кв.м. та передати це приміщення за актом приймання-передачі Добротвірському професійному ліцею.
Розгляд справи відкладався з підстав, зазначених в ухвалах суду.
В судовому засіданні оголошувалась перерва до 19.07.2011 року.
Представник Позивача в судових засіданнях підтримує позовні вимоги, просить позов задоволити з підстав, викладених у позовній заяві, додаткових поясненнях, які надавались під час розгляду спору.
Відповідач проти заявлених вимог заперечує з усних пояснень, які надавались під час розгляду спору.
За умовами ст.33 ГПК України на сторони покладається обов'язок доводити їх вимоги чи заперечення. Згідно до вимог ст.ст.4-2, 4-3, сторони мають рівні процесуальні можливості у захисті їхніх процесуальних прав і законних інтересів, у наданні доказів, подачі клопотань та здійсненні інших процесуальних прав. За умовами ст.59 ГПК України відповідач має право після одержання ухвали надіслати господарському суду відзив на позовну заяву і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову, однак відповідач своїм правом не скористався.
Відповідно до ст. 75 ГПК України, якщо відзив на позовну і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами. З врахуванням належного повідомлення про час та місце проведення судового розгляду обох сторін, судом забезпечено сторонам рівні процесуальні можливості у захисті їхніх процесуальних прав і законних інтересів, у наданні доказів та здійсненні інших процесуальних прав, з врахуванням наведеного, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин та вирішення спору по суті, згідно ст.75 ГПК України .
Розглянувши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників, створивши, у відповідності до ч. 3 ст. 4-3 ГПК України сторонам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин і правильного застосування законодавства, суд встановив наступне.
Відповідно до ст. ст. 525, 526, 530, 629, 759, 762 ЦК України, ст. 230 ГК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. Одностороння відмова від зобов‘язання не допускається. Договір є обов‘язковим для виконання сторонами. Якщо у зобов‘язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов‘язку не встановлений або визначений моментом пред‘явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов‘язок у семиденний строк від дня пред‘явлення вимоги, якщо обов‘язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства. За договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. За користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном може вноситися за вибором сторін у грошовій або натуральній формі. Форма плати за користування майном встановлюється договором найму. Договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за користування майном. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
01.03.2001 року між Добротвірським професійно-технічним училищем № 47, правонаступником якого є Добротвірський професійний ліцей, та Відповідачем було укладено договір оренди приміщення. Відповідно до умов договору, Позивач передав, а Відповідач прийняв в користування кімнату в гуртожитку по АДРЕСА_2 загальною площею 21,4 кв.м. Договір оренди укладено строком на 1 рік, до березня 2002 року.
Згідно вимог п. 10.6 договору, у разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну договору після закінчення його строку протягом 1 місяця, він вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені договором.
Відповідно до умов договору, дія договору була продовжена до 01.03.2011 року.
Як встановлено в судовому засіданні - 25.03.2011 року Позивач направив на адресу Відповідача листа, а 29.03.2011 року вручено особисто, заяву про відмову щодо продовження дії договору оренди на новий строк, в якій містилась і додаткова вимога, що стосується звільнення орендованого приміщення до 05.04.2011 року та передачі його Позивачеві по акту прийому-передачі.
06.04.2011 року за № 01-140 Добротвірський професійний ліцей звернувся до ФОП ОСОБА_1 з претензією про розірвання договору оренди та звільнення займаного приміщення. Вимоги Позивача Відповідачем не виконані. Доказів звільнення приміщення та передачі його по акту прийому –передачі суду не надано.
Відповідно до ч.1 ст. 283 ГК України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Згідно ч.2 ст.291 ГК України, договір оренди припиняється , зокрема, у разі закінчення строку, на який його було укладено. Правові наслідки припинення договору оренди визначаються відповідно до умов регулювання договору найму Цивільним кодексом України.
Відповідно до п. 1 ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов‘язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема припинення зобов‘язання внаслідок односторонньої відмови від зобов‘язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору. Лист Позивача № 01-119 від 25.03.2011 року, Претензія № 01-140 від 06.04.2011 року з повідомленням про припинення дії договору на підставі норм договору, ст. 782 ЦК України та пропозицією повернути приміщення Відповідач залишив без відповіді та реагування. Відтак, Позивач обґрунтовано звернувся до суду з вимогою про розірвання договору оренди і виселення ФОП ОСОБА_1 із займаних приміщень. Вказані вимоги підлягають задоволенню.
На підставі ст. 49 ГПК України судові витрати у справі слід покласти на Відповідача.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 283,291 ГК України, ст.ст. 16,611,785 ЦК України, ст.ст. 33, 43, 49, 84, 85, 116 ГПК України, господарський суд –
В И Р І Ш И В :
1. Позовні вимоги задоволити повністю.
2. Розірвати Договір оренди на приміщення кімнати гуртожитку по вул. І.Франка,28 в смт. Добротвір, Кам‘янка-Бузького району, Львівської області, загальною площею 21,4 кв.м., яке знаходиться на балансі Добротвірського професійного ліцею № 57 від 05.04.2001 року, укладеного між Добротвірським ПТУ-47 та ФОП ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ІН НОМЕР_1).
3. Зобов‘язати фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ІН НОМЕР_1) звільнити приміщення кімнати в гуртожитку по вул. І.Франка,28 в смт. Добротвір, Кам‘янка-Бузького району, Львівської області, загальною площею 21,4 кв.м. і передати це приміщення за актом приймання-передачі Добротвірському професійному ліцею (80411, Львівська обл., Кам‘янка-Бузький район, смт. Добротвір, вул. Сагайдачного,3, код ЄДРПОУ 02545873).
4. Стягнути з ФОП ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ІН НОМЕР_1) на користь Добротвірського професійного ліцею (80411, Львівська обл., Кам‘янка-Бузький район, смт. Добротвір, вул. Сагайдачного,3, код ЄДРПОУ 02545873) 85,00 грн. державного мита та 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
5. Накази видати відповідно до вимог ст. 116 ГПК України.
Суддя Довга О.І.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2011 |
Оприлюднено | 03.08.2011 |
Номер документу | 17292770 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Довга О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні