9/17-1957-2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"25" липня 2011 р.Справа № 9/17-1957-2011
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "НОРДСТАР";
До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Генпідряд";
про стягнення 31973,2грн.
Суддя Меденцев П.А.
Представники:
Від позивача: не з'явився;
Від відповідача: не з'явився;
СУТЬ СПОРУ: 20.05.2011 року за вх. №2779/2011 Товариство з обмеженою відповідальністю "НОРДСТАР" (далі –Позивач) звернулося до Господарського суду Одеської області з позовною заявою про стягнення із Товариства з обмеженою відповідальністю "Генпідряд" (далі –Відповідач) 31 973,20 грн.
Позивач на позовних вимогах наполягає.
Відповідач у судових засіданнях не з'являвся, незважаючи на те, що про дату, час та місце судового засідання був належним чином повідомлений. Відповідач відзив на позов не надав, у зв'язку з чим справу розглянуто за наявними в ній матеріалами, у відповідності до ст.75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне:
Між Товариством з обмеженою відповідальністю "НОРДСТАР" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Генпідряд" був укладений договір № 28 від 06.10.2008р.
У відповідності з п. 1.1. договору, відповідач доручив, а позивач прийняв на себе обов'язки виконати опоряджувальні роботи на фасаді жилого будинку, який будується по вул. Космонавтів, м. Миколаїв.
05.12.2008 року між позивачем та відповідачем було підписано акт прийняття виконаних підрядних робот на суму - 22 519,20 грн. Об'єм і вартість виконаних робіт підтверджується Довідкою по вартість виконаних підрядних робіт.
У відповідності з вимогами п. 2.4. договору, відповідач повинен сплачувати виконану позивачем роботу у відповідності до акту виконаних підрядних робіт в строк не пізніше п'яти банківських днів з моменту оформлення вищевказаних актів.
Товариство з обмеженою відповідальністю "НОРДСТАР" стверджує, що порушуючи вимоги п. 2.4. договору, відповідач до моменту подання позову не розрахувався з позивачем.
Таким чином, з позовних вимог випливає, що заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю "Генпідряд" перед Товариством з обмеженою відповідальністю "НОРДСТАР" за виконану роботу по договору №28 від 06.10.2008 року складає 22 519,20 грн.
Виходячи з вищенаведеного, позивач просить суд стягнути на його користь суму основного боргу у розмірі 22 519,20 грн., суму заборгованості з урахуванням індексу інфляції - 6 171 грн. Відповідно до положень п. 2.4. договору, та згідно норм чинного законодавства, за період затримки платежу відповідачу нарахована пеня у розмірі 1 741 грн. Крім того, відповідачу пораховані відсотки за час прострочення у розмірі 1 542 грн.
25.07.2011 року за вх. №24068/2011 представником позивача було надано заяву про уточнення позовних вимог, згідно якої Товариство з обмеженою відповідальністю "НОРДСТАР" відмовився від вимог щодо пені, яка була нарахована відповідачу у розмірі 1 741 грн.
Досліджуючи матеріали справи, аналізуючи норми чинного законодавства, що стосується суті спору, суд дійшов наступних висновків.
Вимогами п.1 ч.2 ст.11 ЦК України встановлено, що однією із підстав виникнення цивільних прав та обов'язків є договір, який в силу вимог ч.1 ст.629 ЦК України є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно приписів ст. ст. 837, 854 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу за узгодженою ціною, за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк, або за згодою замовника достроково.
Як вище встановлено господарським судом, між сторонами у справі укладено Договір № 28 від 06.10.2008р., згідно з яким, Відповідач –Замовник доручає Позивачу - Підряднику виконати опоряджувальні роботи на фасаді жилого будинку, який будується по вул. Космонавтів, м. Миколаїв, а Замовник приймає на себе зобов'язання забезпечити безперервне та своєчасне фінансування будівництва, розрахунків з Підрядником за виконані роботи.
Відповідно до положень ст.193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Не допускається одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.
Господарським судом встановлено, що згідно акту приймання виконаних підрядних робіт за грудень 2008р. від 05.12.2008р., Товариство з обмеженою відповідальністю "НОРДСТАР" виконало роботи для Товариства з обмеженою відповідальністю "Генпідряд" на суму у розмірі 22 519,20 грн., що підписаний та скріплений печатками обох сторін.
Об'єм і вартість виконаних робіт підтверджена також наданою до матеріалів справи Довідкою по вартість виконаних підрядних робіт на суму 22 519,20 грн.
Таким чином, суд дійшов до висновку, що відповідач неналежним чином виконував умови договору, про що свідчать –наявність основного боргу розмірі 22 519,20 грн.
Згідно до ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться, при цьому відповідно до ст.525 ЦК України одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається.
У відповідності до вимог ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Крім цього, як вбачається з вимог ст. 599 ЦК України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
При цьому, договір є обов'язковим для виконання сторонами своїх зобов'язань, про що свідчить вимоги ст. 629 цього ж Кодексу.
Положеннями ст.611 ЦК України встановлено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.
Відповідно до ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Відповідно до ч.4 ст.231 Господарського кодексу України у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором.
Частина 6 ст.231 Господарського кодексу України визначає, що штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.
Розрахунок 3% річних, який здійснений позивачем у позовній заяві, та згідно з яким, розмір 3% річних, що нараховані відповідачу на перший період 833 днів, становить 1 542 грн., перевірений господарським судом та встановлено його відповідність обставинам справи щодо прострочення відповідача.
Розрахунок інфляційних витрат по заборгованості за договором, який здійснений позивачем у позовній заяві, та згідно з яким, розмір інфляційних витрат, що нарахований відповідачу на період 473 днів, становить 6 171 грн., перевірений господарським судом та встановлено його відповідність обставинам справи щодо прострочення відповідача.
Відповідно до ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Статтею 32 Господарського процесуального кодексу України визначено, що доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно ст.43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи вищевикладене, оцінюючи докази у справі в їх сукупності, законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, як обґрунтовані, підтверджені належними доказами та наявними матеріалами справи.
Витрати по сплаті державного мита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу віднести за рахунок Відповідача пропорційно задоволених вимог, згідно ст. ст. 44, 49 ГПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Генпідряд" (65062, Одеська обл., м. Одеса, Київський район, вул. Леваневського, буд. 9-А, код ЄДРПОУ 32288540) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "НОРДСТАР" (54018, м. Миколаїв, Ленінський район, вул. Кобера, 65, код ЄДРПОУ 20914015) основну заборгованість у сумі –22 519,20 грн., індекс інфляції –6 171 грн., відсотки за час прострочення –1 542 грн., 302,32 грн. держмита та 236 грн. витрат на ІТЗ судового процесу.
Рішення господарського суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного господарського суду, яка подається через місцевий господарський суд протягом 10-денного строку з моменту складення та підписання повного тексту рішення.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо не буде подано апеляційну скаргу. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Меденцев П.А.
Повний текст рішення складено 26 липня 2011 року.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2011 |
Оприлюднено | 02.08.2011 |
Номер документу | 17293076 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Меденцев П.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні