ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2011 р. Справа № 2а/0270/2950/11
Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Чудак Олесі Миколаївни, розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи
за позовом: Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції Вінницької області
до: Підприємства "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля"
про: припинення юридичної особи
ВСТАНОВИВ :
Жмеринська об"єднана державна податкова інспекція Вінницької області звернулася до суду з адміністративним позовом про припинення юридичної особи –підприємства "Плеяда" Жмеринської міськрайонноїгромадської організації "Інваліди Чорнобиля".
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не подає до органів державної податкової служби податкові декларації, документи фінансової та іншої звітності більше одного року та згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців не знаходиться за місцем реєстрації, вказаного в свідоцтві про державну реєстрацію. Про зміну місцезнаходження до реєстраційної палати даних не надходило.
З огляду на вказане, судом в порядку статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) при розгляді даної справи застосовано скорочене провадження.
Відповідач у строк, передбачений частиною третьою статті 183-2 КАС України заперечень суду не направив, хоча ухвалу про відкриття скороченого провадження у адміністративній справі від 20 червня 2011 року отримав - 29 червняя 2011 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.14).
Розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог статті 183-2 КАС України - суд дійшов висновку про наявність підстав щодо прийняття рішення про задоволення позову з огляду на наступне.
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи підприємство "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля" зареєстровано виконавчим комітетом Жмеринської міської ради Вінницької області. Як платник податків відповідач узятий на облік у ДПІ у Жмеринському районі з 22.10.2002 року, що стверджується довідкою позивача (а.с. 5).
Згідно з п.п.16.1.3. п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до п. 4.14. ст.4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (чинного на момент виникнення спірних правовідносин), починаючи з 01.04.2001 р., податкові декларації подавалися за базовий податковий (звітний ) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків),- протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків),- протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом „г" підпункту 4.14. цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
В силу ст. 34 Податкового кодексу України податковим періодом може бути: календарний рік; календарний квартал; календарний місяць; календарний день.
Відповідно до ст. 49 Податкового кодекс України, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним;
календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним;
календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Зазначені вимог відповідачем не виконуються, податкова звітність з будь-якого податкового платежу до Жмеринської ОДПІ не подається, податкової заборгованості по даному підприємству немає, що стверджується довідкою ДПІ у Жмеринському районі Вінницької області від 15.06.2011 року №5725/10/10-013/1.
Крім того, в абзаці 5 пункту 2 статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" зазначено, що підставою для припинення юридичної особи, що не пов"язано з банкрутсвом юридичної особи, є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцем знаходження.
Як вбачається з довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, юридична особа - Підприємство "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля" відсутнє за місцем знаходження.
В узгодженні з п.п.20.1.12. Податкового кодексу України органи державної податкової служби, у випадках, встановлених законом, мають право звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Частиною 1 статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” встановлено, що суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.
При цьому частина 2 ст. 38 вказаного Закону визначає, що підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи є, зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Крім того слід зазначити наступне.
Відповідно до частини першої статті 105 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до Єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення. А абзацом другим частини другої цієї статті передбачено, що виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) може бути покладено на орган управління юридичної особи.
Згідно з частиною 5 статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” суд призначає в рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією комісію з припинення (ліквідаційну комісію) та встановлює строк її роботи. Державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про призначення комісії з припинення (ліквідаційної комісії) не пізніше наступного робочого дня з дати надходження відповідного рішення.
Приписами частини 7 цієї статті передбачено, що державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису, в якому керівник органу управління або засновник (учасник) юридичної особи вказаний як голова комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи зобов'язаний надіслати такому керівнику органу управління або засновнику (учаснику) юридичної особи, а також суду, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією, відповідне повідомлення.
Відповідно до частини четвертої статті 105 ЦК України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи.
Згідно з частиною першою статті 36 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”, для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації голова ліквідаційної комісії або уповноважена ним особа після закінчення процедури ліквідації, яка передбачена законом, але не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації, повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору документи, передбачені цією частиною та частиною другою цієї статті.
Відповідно до частини 10 статті 38, частини 8 статті 36 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”, за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, без розгляду державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.
Згідно з частиною 9 статті 36 цього ж Закону строк державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації не повинен перевищувати три робочих дні з дати надходження документів для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.
Проаналізувавши чинне законодавство пов'язане з припиненням підприємницької діяльності юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за рішенням суду, що не пов'язане з банкрутством, можна дійти висновку, що склад комісії з припинення та порядок її роботи в даній категорії справ законодавством прямо не передбачені. Разом з тим, частина 7 статті 9 КАС України передбачає можливість застосування аналогії закону (закону, що регулює подібні правовідносини) та аналогії права (суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права).
Як вбачається із довідки ДПІ у Жмеринському районі про взяття на облік платника податків від 24.11.2008р. (а.с. 5), керівником Підприємства "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля" є ОСОБА_1.
В зв'язку з наведеним вище, суд вважає за необхідне покласти на керівника Підприємства "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля" ОСОБА_1 функції ліквідатора юридичної особи.
Зобов'язати ліквідатора Підприємства "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля" ОСОБА_1 не пізніше 10 днів з моменту набрання даною постановою законної сили помістити в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи - Підприємства "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля" та не пізніше двох місяців з дати публікації зазначеного повідомлення подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору документи, передбачені частинами першою та другою статті 36 Закону; встановити строк роботи ліквідаційної комісії 70 днів з дня набрання даним рішенням законної сили.
Згідно з частиною 7 статті 59 ГК України скасування державної реєстрації позбавляє суб'єкта господарювання статусу юридичної особи і є підставою для вилучення його з державного реєстру. Суб'єкт господарювання вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності.
Згідно статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 зазначеного Кодексу оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи встановлені обставини справи та вищезазначені положення чинного законодавства України, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Припинити юридичну особу - Підприємство "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля" (юридична адреса: вул. Доватора,49, м.Жмеринка, Вінницька обл., код ЄДРПОУ 32060521).
3. Покласти на керівника Підприємства "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля" ОСОБА_1 виконання функцій ліквідатора юридичної особи Підприємства "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля".
4. Зобов'язати ліквідатора після набрання даною постановою законної сили повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію, про те, що Підприємство "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля" перебуває у процесі припинення.
5. Зобов'язати ліквідатора Підприємства "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля" не пізніше 10 днів з дня набрання даною постановою законної сили помістити в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення Підприємства "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля", та не пізніше двох місяців з дати публікації зазначеного повідомлення подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору документи, передбачені ч.ч.1, 2 ст. 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 року №755-IV.
6. Встановити строк роботи ліквідатора Підприємства "Плеяда" Жмеринської міськрайонної громадської організації "Інваліди Чорнобиля" 70 днів з дня набрання даною постановою законної сили.
7. Копію даної постанови направити державному реєстратору Жмеринської районної державної адміністрації для виконання вимог статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".
Постанова підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України
Суддя Чудак Олеся Миколаївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2011 |
Оприлюднено | 02.08.2011 |
Номер документу | 17294395 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Чудак Олеся Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні