ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 липня 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/1528/11
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Дембіцького П.Д.,
при секретарі судового засідання –Граматович М.І.,
за участю сторін:
представника позивача –ОСОБА_1,ОСОБА_2 (за довіреністю);
відповідача –не з’явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Заставнівського району Чернівецької області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України в Заставнівському районі Чернівецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Новий розроблювач» про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 19884,04 грн.,-
На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 19.07.2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Про час складання постанови у повному обсязі повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167, п.2 ч.2 ст. 186 КАС України.
ВСТАНОВИВ:
До Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Заставнівського району Чернівецької області в інтересах держави в особі УПФ України в Заставнівському районі Чернівецької області про стягнення з ТоЗОВ «Новий розроблювач»заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 19884,04 грн.
У відповідності до вимог ч. 6 ст. 107 КАС України, на адресу відповідача 11.07.2011 року було направлено ухвалу про відкриття провадження, яку він отримав 12.07.2011 року та запропоновано подати заперечення на позов або заяву про визнання позову, однак відповідач зазначеним правом не скористався.
Відповідач, належним чином повідомлений за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб –підприємців, заперечення на позов або заяву про визнання позову не надав, зазначеним правом не скористався.
Відповідно до ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" відомості внесені до Єдиного державного реєстру вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Таким чином відповідач про порядок розгляду справи та надання заперечення був повідомлений належним чином.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Новий розроблювач»з січня по травень 2011 року здійснювало нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, але до органу Пенсійного фонду вищевказаний внесок не сплатило.
Відповідачем подано до Управління Пенсійного фонду України у Заставнівському районі Чернівецької області звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України з січня по травень 2011 року, у відповідності з якими нарахування по сплаті єдиного внеску, складає 23149,04 грн.
Станом на 30.06.2011 року сплачено єдиного внеску на суму 3265,00 грн.
Станом на 30.06.2011 року сума заборгованості по сплаті недоїмки по єдиному внеску становить 19884,04 грн.
Вказана сума заборгованості станом на день подачі адміністративного позову до суду підтверджується наступними письмовими доказами, а саме: розрахунком заборгованості єдиного внеску, згідно якого вбачається, що за відповідачем станом на 30.06.2011 року рахується заборгованість по сплаті єдиного внеску на суму 19884,04 грн., звітами про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з січня по травень 2011 року.
На день розгляду справи відповідачем заперечень на позов не надано, а також доказів про погашення заборгованості до суду не надходило.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010р. № 2464, який набрав чинності з 01.01.2011 року єдиний внесок - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 року № 2464-VI, платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно ч. 8 с. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Відповідно до п. 3.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 08.10.2010 року № 22-2, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 року за № 1014/18309 платники єдиного внеску зобов'язані формувати та подавати до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Відповідно до п.4 ст.25 даного Закону № 2464 територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
На день розгляду справи у суді сума заборгованості, відповідачем не сплачена.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 11, 71, 79, 86, 94, 107,158-162, КАС України, суд, –
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Новий розроблювач» (59410, Чернівецька область, Заставнівський район, с.м.т. Кострижівка, вул.Заводська,15, ідентифікаційний
код 33089756) заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 19884,04 грн. ( дев’ятнадцять тисяч вісімсот вісімдесят чотири гривні чотири коп.)
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апе ляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає закон ної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, п’ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, з дня її складання. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для її подання.
Постанову складено в повному обсязі 22 липня 2011 р.
Суддя П.Д. Дембіцький
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2011 |
Оприлюднено | 03.08.2011 |
Номер документу | 17300256 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Дембіцький Павло Дмитрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Дембіцький Павло Дмитрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні