Рішення
від 22.06.2011 по справі 61/282
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД мі ста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницьк ого,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 61/282 22.06.11

За позовом: Національної радіокомпа нії України

до: Товариства з обмеженою ві дповідальністю "Міжнародний центр "Твій захист"

про: стягнення боргу 3 351 грн. 27 коп .

Суддя Івченко А.М.

Представники

Позивача: ОСОБА_1, довіреність №9-1-659/6 в ід 16.05.2011

Відповідача: не з' явились

В судовому засіданні 22.06.2011 ог олошено вступну та резолютив ну частини рішення

Обставини справи:

На розгляд Господарсь кого суду міста Києва переда ні позовні вимоги Національн ої радіокомпанії України до Товариства з обмеженою відп овідальністю "Міжнародний це нтр "Твій захист" про стягненн я боргу 3 351 грн. 27 коп.

Ухвалою Господарського су ду міста Києва від 25.05.2011 порушен о провадження у справі №61/282, ро згляд справи призначено на 22.0 6.2011.

09.06.2011 через загальний відділ суду надійшли уточнені розра хунки позовних вимог, згідно яких позовні вимоги склали: 3 237 грн. 30 коп. основного боргу, 5 г рн. 50 коп. пені, 19 грн. 16 коп. три ві дсотки річних, 45 грн. 32 коп. інфл яційних збитків.

Представник позивача в суд ове засідання 22.06.2011 з' явився, п ідтримав позовні вимоги з ур ахуванням уточнень.

Відповідач в судове засіда ння 22.06.2011 не з' явився, своїх пр едставників не направив, вим ог ухвали суду не виконав, вит ребуваних судом документів н е надав.

Крім того, відповідно до ст. 64 Господарського процесуаль ного кодексу України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторона м за повідомленою ними госпо дарському суду поштовою адре сою. У разі ненадання сторона ми інформації щодо їх поштов ої адреси, ухвала про відкрит тя провадження у справі надс илається за адресою місцезна ходження (місця проживання) с торін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридични х осіб та фізичних осіб-підпр иємців. У разі відсутності ст орін за такою адресою, вважає ться, що ухвала про порушення провадження у справі вручен а їм належним чином.

Як убачається з матеріалів справи, ухвали суду, якими сто рін повідомлялось про розгля д справи надсилались судом н алежним чином, що підтверджу ється повідомленнями про вру чення поштових відправлень, які містяться в матеріалах с прави, однак відповідач свої м правом не скористався.

У судовому засіданні 22.06.2011 ог олошено вступну та резолютив ну частини рішення.

Дослідивши матеріали спра ви, з'ясувавши всі обставини с прави, які мають значення для вирішення спору по суті, засл ухавши пояснення представни ка позивача, господарський с уд, -

ВСТАНОВИВ:

24.02.2011 між позивачем (вико навець) та відповідачем (замо вник) укладено договір про на дання послуг з виробництва і трансляції реклами №0059/2011 (нада лі - Договір), згідно п.1.1 якого замовник дає завдання викон авцю і зобов'язується оплати ти, а виконавець зобов'язуєть ся в порядку та на умовах, визн ачених цим Договором надати замовнику послуги з виробниц тва і трансляції реклами (над алі - послуги).

Згідно п.3.1 Договору, вартіст ь послуг визначається на під ставі граничних розцінок, за тверджених наказом Націонал ьної радіокомпанії України, і становить: 2 697 грн. 75 коп., ПДВ (20%) 539 грн. 55 коп. Загальна вартість послуг (до сплати) складає 3 237 г рн. 30 коп.

Відповідно до п.3.2 Договору, з амовник здійснює оплату суми протягом 3 (трьох) банківських днів з дати виставлення раху нку-фактури.

Позивачем було надано відп овідачу рахунок-фактуру №1 ві д 25.02.2011 для оплати послуг за Дог овором на суму 3 237 грн. 30 коп.

Однак, відповідач не здійсн ив оплату послуг за Договоро м в сумі 3 237 грн. 30 коп.

Відповідачем 09.04.201 р. був нада ний позивачу гарантійний лис т, яким відповідач гарантува в оплату послуг за Договором у квітні 2011 року. Та кошти, які в ідповідач повинен був перера хувати за надані послуги, поз ивач не отримав.

Таким чином, станом на день вирішення спору відповідач н е здійснив оплату послуг за Д оговором на суму 3 237 грн. 30 коп.

Основні засади господарю вання в Україні визначає Гос подарський кодекс України, я кий регулює господарські від носини, що виникають у процес і організації та здійснення господарської діяльності мі ж суб'єктами господарювання , а також між цими суб'єктами та іншими учасниками відноси н у сфері господарювання (ст. 1 Господарського кодексу Укра їни).

При укладенні господарськ их договорів сторони визна чають зміст договору на осно ві вільного волевиявленн я, коли сторони мають право по годжувати на свій розсуд б удь-які умови договору, що н е суперечать законодавству (ч.4 ст.179 Господарського кодекс у України).

Відповідно до ст. 193 Господа рського кодексу України суб' єкти господарювання та інші учасники господарських відн осин повинні виконувати госп одарські зобов'язання належн им чином відповідно до закон у, інших правових актів, догов ору, а за відсутності конкрет них вимог щодо виконання зоб ов'язання - відповідно до вимо г, що у певних умовах звичайно ставляться.

До виконання господарськи х договорів застосовуються в ідповідні положення Цивільн ого кодексу України з ураху ванням особливостей, передба чених цим Кодексом.

Відповідно до ст. ст. 525, 526 Циві льного кодексу України зобов ' язання має виконуватися на лежним чином відповідно до у мов договору та вимог цього К одексу, інших актів цивільно го законодавства, а за відсут ності таких умов та вимог - в ідповідно до звичаїв діловог о обороту або інших вимог, що з вичайно ставляться. Одностор оння відмова від зобов' язан ня або одностороння зміна йо го умов не допускається, якщо інше не встановлено договор ом або законом.

Згідно п.1 ст.509 Цивільного ко дексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому од на сторона (боржник) зобов'яза на вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роб оту, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися ві д певної дії, а кредитор має пр аво вимагати від боржника ви конання його обов'язку.

Стаття 598 Цивільного кодекс у України встановлює, що зобо в'язання припиняється частко во або у повному обсязі на під ставах, встановлених договор ом або законом.

Відповідно до ст. 599 Цивільно го кодексу України зобов'яза ння припиняється виконанням , проведеним належним чином.

За своєю правовою природою укладений між сторонами дог овір є договором про надання послуг.

Відповідно до ст.901 Цивільно го кодексу України, за догово ром про надання послуг одна с торона (виконавець) зобов'язу ється за завданням другої ст орони (замовника) надати посл угу, яка споживається в проце сі вчинення певної дії або зд ійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оп латити виконавцеві зазначен у послугу, якщо інше не встано влено договором.

Положення цієї глави можут ь застосовуватися до всіх до говорів про надання послуг, я кщо це не суперечить суті зоб ов'язання.

Згідно зі ст. 903 Цивільного ко дексу України, якщо договоро м передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язан ий оплатити надану йому посл угу в розмірі, у строки та в по рядку, що встановлені догово ром.

Стаття 530 Цивільного кодекс у України встановлює, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання , то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Як свідчать матеріали спра ви, відповідач не виконав сво є зобов' язання щодо оплати послуг, що призвело до виникн ення заборгованості.

Враховуючи викладені обст авини, господарський суд при ходить до висновку щодо підс тавності вимог позивача щодо стягнення з відповідача сум и основного боргу 3 237 грн. 30 коп. та вважає їх такими, що підляг ають задоволенню.

Відповідно до ст. 610 Цивільн ого кодексу України порушенн ям зобов' язання є його неви конання або виконання з пору шенням умов, визначених зміс том зобов' язання (неналежне виконання).

Згідно п. 1 ст. 612 Цивільного ко дексу України боржник вважає ться таким, що прострочив, якщ о він не приступив до виконан ня зобов' язання або не вико нав його у строк, встановлени й договором або законом.

Стаття 611 Цивільного кодекс у України встановлює, що у раз і порушення зобов' язання, н астають наслідки, передбачен і договором або законом.

Дії відповідача є порушенн ям грошових зобов' язань, то му є підстави для застосуван ня встановленої договором та законом відповідальності.

Відповідно до п. 5.7 Договору, у разі несвоєчасної оплати п ослуг замовником виконавець має право вимагати сплати пе ні за кожний день прострочен ня у розмірі облікової ста вки НБУ, що діяла у період, з а який сплачується пеня.

Позивачем надано уточнени й розрахунок пені, згідно яко го позивач нарахував пеню за період з 03.03.2011 по 13.05.2011 (72 дні) в розм ірі подвійної облікової став ки НБУ в сумі 49 грн. 49 коп., а тако ж зазначив, що у зв' язку зі сп латою відповідачем 17.05.2011 пені в сумі 43 грн. 99 коп., не оплачений в ідповідачем розмір пені скла дає 5 грн. 50 коп.

Судом встановлено факт пор ушення відповідачем його гро шових зобов' язань по догово ру. Тому, сума пені за розрахун ком суду (з врахуванням зазна ченого вище п.5.7 Договору щодо розміру пені - облікової ставки НБУ за кожний день пр острочення) складає 49 грн. 49 коп . (3 237 грн. 30 коп. * 7,75% * 72 (з 03.03.2011 по 13.05.2011)/365). Т а у зв' язку зі сплатою відпо відачем 17.05.2011 пені в сумі 43 грн. 99 к оп., судом задовольняється пе ня в розмірі 5 грн. 50 коп.

Відповідно до ст. 625 Цивільно го кодексу України боржник, я кий прострочив виконання гро шового зобов' язання, на вим огу кредитора зобов' язаний сплатити суму боргу з урахув анням встановленого індексу інфляції за весь період прос трочення, а також три процент и річних від простроченої су ми, якщо інший розмір процент ів не встановлений договором або законом.

Враховуючи викладені обст авини, вимоги позивача про ст ягнення з відповідача трьох відсотків річних та інфляці йних нарахувань є правомірни ми та підлягають задоволенню в зазначеному позивачем роз мірі: 19 грн. 16 коп. три відсотки р ічних, 45 грн. 32 коп. інфляційних збитків

Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Згідно із ст. 49 Господарсько го процесуального кодексу Ук раїни витрати по сплаті держ авного мита, витрати на інфор маційно-технічне забезпечен ня судового процесу покладаю ться на відповідача.

Керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 47, 49, ст.ст . 82-85 Господарського процесуал ьного кодексу України, Госпо дарський суд міста Києва

В И Р І Ш И В :

1. Позов задовольнити пов ністю.

2. Стягнути з Товариства з об меженою відповідальністю "Мі жнародний центр "Твій захист " (03062, м. Київ, вул. Чистяківська, б уд.2-А, оф.326; код 36703208) з будь-якого р ахунку виявленого державним виконавцем під час виконанн я рішення суду на користь Нац іональної радіокомпанії Ук раїни (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 26; код 22927269) 3 237 (три тисячі двісті т ридцять сім) грн. 30 коп. основно го боргу, 5 (п' ять) грн. 50 коп. пен і, 19 (дев' ятнадцять) грн. 16 коп. т ри відсотки річних, 45 (сорок п' ять) грн. 32 коп. інфляційних зби тків, 102 (сто дві) грн. 00 коп. держа вного мита та 236 (двісті тридця ть шість) грн. 00 коп. витрат на і нформаційно - технічне забе зпечення судового процесу.

3. Видати наказ після набрання рішення законної си ли.

Рішення набирає законної сили після закінчення десят иденного строку з дня його пі дписання.

Суддя А.М. Івченко

Дата підписання рішення: 27.06. 2011

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.06.2011
Оприлюднено03.08.2011
Номер документу17301335
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —61/282

Ухвала від 24.02.2010

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Ільїн О.В.

Ухвала від 05.02.2010

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Ільїн О.В.

Ухвала від 29.12.2009

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Ільїн О.В.

Ухвала від 04.03.2010

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Івакіна В.О.

Ухвала від 08.12.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

Рішення від 22.06.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Івченко А.М.

Ухвала від 21.12.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні